با عنایت اداره کل:بنام میناب به کام بندرعباس

با عنایت اداره کل:بنام میناب به کام بندرعباس

 رئیس شورای اسلامی مجتمع امام :چرا بعضی ها به این راحتی اجازه می دهند چهره ی این نظام الهی که حاصل رنجهای امام و امت و حاصل خون هزاران شهید این مرز و بوم است اینگونه خدشه دار شود؟

 

به گزارش پایگاه خبری هشت بندی ابراهیم کمالی رئیس شورای اسلامی مجتمع امام بخش توکهورهشت بندی  در عریضه ای به نقد  استخدام های سوال برانگیز آموزش و پرورش هرمزگان پرداخته اند که که به شرح ذیل می باشد.

چندی پیش خبری در خصوص آموزش و پرورش استان هرمزگان رسانه ای گردید که حکایت از استخدام 82 نفر نیرو به نام شهرستان میناب و بکار گیری آنان در بندرعباس از جمله در خود اداره کل آموزش و پرورش می کرد.

در پیرامون این خبر و موضع گیری نماینده محترم شرق استان در مجلس شورای اسلامی و ریاست محترم آموزش و پرورش شهرستان میناب،لازم دیدیم به عنوان شورای یک روستا و در حمایت از دانش آموزان روستا و بخشی که در آن زندگی می کنیم نکاتی را یاد آور شویم:

1- این خبر بسیار تکان دهنده و تاسف بار بود به ویژه از این جهت که پشت پرده ی این تخلف بزرگ و حق خوری زیانبار با توجه به گزارش رسانه ها ، اداره کل آموزش و پرورش استان هرمزگان بوده است.

اداره کلی که مردم انتظار داشتند که اگر اداره ی آموزش و پرورش شهرستانی در چنین مواردی در حق بخشی یا روستایی اجحاف می کرد خود مرجع رسیدگی و احقاق حق باشد نه اینکه خودش در حق شهرستان محرومی اینگونه در حد وسیع اجحاف و حق خوری کرده باشد، با کمال تاسف باید گفت که در استان ما آب از سرچشمه گل آلود است.

2- این تخلف نابخشودنی در حالی صورت می گیرد که کمبود نیرو در شهرستان میناب بیداد می کند و بویژه در بخش توکهور- هشت بندی که در حد بحران رسیده است بطوریکه در سال تحصیلی جاری در مقطع دبستان تعداد 20 شیفت ، در مقطع متوسطه اول 548 ساعت اضافه تدریس و در مقطع متوسطه دوم 1082 ساعت اضافه تدریس وجود داشته و این بحران لطمات جبران ناپذیری را به روند تحصیلی دانش آموزان منطقه وارده کرده است.

جالب اینجاست که چندین سال است که بحران کمبود نیرو در این بخش به سمع مسئولان شهرستانی و استانی رسانده شده است اما دریغ از یک اقدام اساسی.

3- سوالی که در اینجا مطرح می باشد این است که چرا اداره کل آموزش و پرورش استان به جای اینکه اینگونه حق مسلم دانش آموزان شهرستان میناب و بخش ها و روستاهای محروم تابعه اش را پایمال بکند، کمبود نیروی انسانی مرکز استان را از وزارتخانه مطالبه نکرده است؟

4- آیا فرد یا افراد خاطی ای که مرتکب چنین خطای بزرگی شده اند و با آینده ی چند هزار دانش آموز مناطق محروم بازی کرده اند به جنبه ی حق الناس بودن این قضیه فکر نکرده اند و لحظه ای به ذهنشان خطور نکرده است که روزی باید در پیشگاه خدای عادل در قبال این بی عدالتی محض پاسخگو باشند.

5- اگر ما براساس آموزه های دینی معتقد باشیم که مسئولیت محوله به یک مسئول یک امانت است آیا این اقدام غیرقانونی خاطی یا خاطیان در اداره کل آموزش و پرورش استان هرمزگان خیانت در امانت محسوب نمی شود؟

6- مسلم است که این اقدامات خلاف قانون چهره ی نظام مقدس جمهوری اسلامی را خدشه دار می کند.

سوال اینجاست که چرا بعضی ها به این راحتی اجازه می دهند چهره ی این نظام الهی که حاصل رنجهای امام و امت و حاصل خون هزاران شهید این مرز و بوم است اینگونه خدشه دار شود؟

7- آنچه که انسان را بسیار رنج می دهد کمبودها نیست زیرا خوب می دانیم که نظام مقدس ما با توجه به امکانات کشور از پیر سفر کرده گرفته تا جانشین خلفش مقام عظمای ولایت تا دولت های محترم نظام از ابتدا تا کنون توجه ویژه ای را به مناطق محروم و محرومین داشته و دارند. بلکه آنچه که انسان را از درون آتش می زند همین بی عدالتی ها و حق خوری ها و پارتی بازی های از این دست است که بدست مسئولان استانی سر می زند.

بسیار رنج آور است وقتی انسان می شنود مدیری در این مملکت اسلامی به خودش اجازه می دهدرابطه را با ضابطه عوض بکندو با پارتی بازی مادر 50 ساله اش را به استخدام در بیاورد مادری که حتی یک روز هم سرکار حاضر نبوده است وبسیار رنج آور است وقتی انسان می شنود مدیری با همین شیوه ی غیر قانونی خواهرش را به استخدام در می آورد.

بسیار رنج آور است که حتی در بکار گیری معلمان قرآنی نیز ملاک ها و ضابطه ها عمل نشده است و در اینجا نیز به عنوان نمونه فردی که رشته اش روانشناسی است سر در آورده است.

و از همه ی این ها رنج آورتر این است اداره کلی که خودش می بایست مرجع رسیدگی این بی عدالتی ها, حق خوری ها و پارتی بازی ها باشد خودش دراین مسیر از همه سبقت گرفته و82 نفر را به نفع خود یا شهرستان مورد علاقه اش از شهرستانی محروم می گیرد.

8- سوال تأمل برانگیزی که در اینجا مطرح می باشد این است که آیا تنها شهرستان میناب است که قربانی این موضوع شده است یا اینکه شهرستان های دیگری نیز به این سرنوشت به نفع مرکز استان دچار شده اند.

و اگر تنها شهرستان محروم میناب است که قربانی شده است آیا یک پاسخش این نیست که مدیران اداره شهرستان مطالبه گر خوبی برای گرفتن حقشان نبوده اند به عنوان مثال وقتی خبرگزاری فارس برای روشن تر شدن ابعاد موضوع به سراغ آقای اسلامی معاون اداره کل و ریاست محترم آموزش و پرورش شهرستان میناب می رود وی ضمن اذعان اینکه از موضوع خبر ندارد فقط به یک جمله بسنده می کند که اگر چنین اتفاقی افتاده اداره کل باید پاسخگو باشد. مسلم است که چنین موضع گیری هایی این گونه حق خوری های بزرگی را به دنبال دارد و خواهد داشت. انتظار این بوده وهست که آقای اسلامی برای احقاق حقوق تضییع شده ی شهرستان با قاطعیت و مطالبه گری بیشتری تا گرفتن ردیف های استخدامی جایگزین 82 نفری از پای ننشسته و ننشیند و این انتظار و مطالبه ی به حقی است که جامعه ی فرهنگی و دانش آموزی این شهرستان از مسئولان خود دارند.

9- جناب آقای مهندس هاشمی نخل ابراهیمی نماینده ی محترم مردم شرق استان در مجلس شورای اسلامی در خصوص جذب سهمیه 82 نفری میناب در مرکز استان در گفتگو با مهر بیان داشته اند که: " باید بگویم موضوع به اینگونه است که 5 یا 10 سال گذشته نیروهایی توسط آموزش و پرورش برای تدریس روانه ی شهرستان های شرق استان همچون میناب،سیریک و سندرک شده اند که غیر بومی بودند و حال با گذشت چندین سال از زمان استخدام به بهانه های مختلف در خواست انتقالی دارند."

خبر گزاری فارس نیز در واکنشی جالب آورده است : این نماینده مجلس در حالی این سخنان را بیان   می کند که مستندات در اختیار فارس نشان دهنده ی این است که لیست 82 نفری مذکور و رویه ی استخدامی آنها مربوط به مقطع زمانی یک سال گذشته تا کنون است نه مدت زمان 5 تا 10 سالی که جناب آقای هاشمی از آن سخن گفته است".

با توجه به ادعای خبرگزاری فارس و با توجه به اینکه اداره کل آموزش و پرورش استان هرمزگان جوابیه ای به این ادعای خبرگزاری فارس نداده است، اینکه جناب آقای هاشمی نخل ابراهیمی نماینده محترم مجلس اینگونه اظهار نظر کرده اند ظاهرا" از دو جهت نمی تواند بدور باشد:

1- ایشان دقیق زوایای موضوع را بررسی نکرده اند و با یک بررسی سطحی به این نتیجه رسیده اند که اگر موضوع اینگونه باشد یک نقص محسوب می شود زیرا جناب آقای هاشمی نماینده مجلس است و سخنان ایشان تحت هر شرایطی مورد استناد قرار می گیرد بنابراین باید سخنان ایشان دقیق و حساب شده باشد.

2- زوایای موضوع را دقیق بررسی کرده اند و خود پی به این قانون شکنی و بی عدالتی برده اند اما برای حفظ آبرو شخص یا اشخاصی آنرا سرپوش گذاشته اند انشاالله اینگونه نباشد که اگر موضوع این بوده باشد بسیا نگران کننده است که نماینده ای از مردم رای بگیرد و از افراد خاصی آن هم متخلف و قانون شکن حمایت کند در حالی که خود باید مدعی اصلی دفاع از حقوق مردم باشد.

10- با توجه به آنچه که پیش آمده آیا جای کسانی که عامل قانون شکنی ها، حق خوری ها، بی عدالتی ها، خیانت در امانت ها و پارتی بازی ها هستند و کسانی که ضابطه ها را فدای رابطه ها می کنند و در نهایت با آبروی این نظام الهی بازی می کنند می تواند در اداره کل و ادارات شهرستان ها باشد؟

و لذا از استاندار محترم دولت تدبیر و امید و معاونت محترم استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میناب تقاضا می شود با قاطعیت تصمیمات قانونی لازم را در این خصوص اتخاذ نمایند تا مردم ولایت مدار استان و شهرستان  شاهد این اتفاقات زیانبار نباشند.

   در پایان یاد آور می شود که زیان اصلی را از این بی عدالتی ها بخش محروم توکهور- هشت بندی کرده است که هر ساله شاهد تأخیر در بازگشایی مدارس بعلت کمبود نیرو بوده و در نهایت با دادن شیفت و اضافه تدریس به معلمان بویژه به معلمان غیر متخصص و غیر مرتبط در دروس مختلف موجبات افت تحصیلی و کاهش کیفیت آموزشی را فراهم کرده است .

ابراهیم کمالی

رئیس شورای اسلامی روستای مجتمع امام(ره)

کد خبر9303305