عملیات اجرایی احداث راه روستایی در هشت بندی 2 آغاز شد

عملیات اجرایی احداث راه روستایی در هشت بندی 2 آغاز شد

دهیار روستای 500 خانواری هشت بندی دو از توابع شهرستان میناب از آغاز عملیات احداث جاده دسترسی این روستا خبر داد.

 

وهب بهرامی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری هشت بندی ،در مورد آغاز احداث راه این روستا بیان کرد: برخورداری 4000 نفر از اهالی روستاهای هشت بندی دو و مجتمع امام به این راه و زیر پوشش قرار گرفتن 800 هکتار از اراضی کشاورزی این روستا و همچنین دسترسی به شهرک 200 خانوار این روستا و دسترسی به تفرجگاههای شهر هشت بندی از مزایای این پروژه است.

بهرامی احداث راه این روستا را از آرزو های دیرینه اهالی این روستا عنوان کرد و گفت: این مهم با همکاری اداره کل راه و شهر ساز هرمزگان به ویژه معاونت راه روستایی این اداره کل و پیگیری های چند ساله دهیاری ، شورای اسلامی روستا و اهالی محقق شد.

وی از همکاری های نماینده محترم مردم شرق هرمزگان مهندس سید عبدالکریم هاشمی نخل ابراهیمی ، مسئولین محترم فرمانداری ، بخشداری ، معاونت برنامه ریزی استانداری و همچنین همکاری های ارزنده و مداوم مهندس رضایی لری معاون راه روستایی اداره کل راه و شهر سازی استان هرمزگان که در تحقق این خواسته مهم اهالی این روستا تا ثیر اساسی داشت تقدیر و تشکر کرد.

 

بهرامی در خصوص پل وردی کم عرض هشت بندی در مرکز این روستا گفت: پیگیری های متعددی از طریق فرمانداری ویژه شهرستان میناب و اداره کل راه و شهر سازی هرمزگان جهت تعریض و بهسازی این پل صورت گرفته و تعریض و بهسازی این پل منوط  تامین اعتبار آن است وی گفت عرض کم این پل باعث  طغیان آب رودخانه در فصل بارندگی به داخل محلات روستا و تخریب محور ارتباطی هشت بندی به میناب می گردد و در فصل برداشت محصول کشاورزی ترافیک زیادی را ایجاد می کند.

بهرامی در خصوص مشکلات آب شرب این روستا گفت: متاسفانه سال های متمادی است که اهالی این روستا از کمبود آب شرب رنج می برند و شبکه آبرسانی روستا فرسوده بوده و جوابگوی خیل عظیم جمعیت نیست.

وی گفت: با پیگیریهای صورت گرفته از طریق اداره کل آب و فاضلاب روستایی هرمزگان یک حلقه چاه جهت تامین آب شرب روستا حفر گردیده که نیازمند تجهیز و  وصل شدن به شبکه آب روستا است.

وی در خصوص مشکلات آموزش و پرورش این روستا گفت که متاسفانه دانش آموزان مدارس ابتدایی شهید غریب زاده و شهید عزیزی این روستا از نبود کلاس به تعداد کافی رنج می برند و همچنین دانش آموزان پسر مقطع دبیرستان این روستا از داشتن ساختمان آموزشی مستقل محروم هستند.

به گزارش پایگاه خبری هشت بندی روستای هشت بندی دو از توابع منطقه هشت بندی شهرستان میناب با جمعیت قریب به 2000 نفر  اهالی آن با مشکلات عدیده ای در حوزه راه ، آب شرب و آموزش و پرورش رنج می برند این روستا سومین روستا بزرگ منطقه هشت بندی با 500 خانوارجمعیت و با 800 هکتار اراضی سطح زیر کشت از قطب های اصلی کشاورزی منطقه هشت بندی می باشد و شغل اکثریت اهالی آن کشاورزی است.

کد خبر9305319

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار هرمزگان