پروژه های افتتاح شده در منطقه هشت بندی به مناسبت هفته دولت

پروژه های افتتاح شده در منطقه هشت بندی به مناسبت هفته دولت

هفته دولت با افتتاح پروژه های عمرانی مختلف در سراسر کشور به پایان رسید.

 

به گزارش پایگاه خبری هشت بندی، سهم بخش توکهورهشت بندی  با 33 روستا و قریب 50 هزار نفر جمعیت، ثابت ومتغییر، منطقه ای که در آستانه ارتقاء به شهرستان است؛ امسال تنها دو دبستان یک کلاسه بود. آری تنها دو دبستان یک کلاسه هرکدام به مساحت 52 متربع در روستاهایی،هشت بندی 2 و توکهور این دبستان ها با حضور معاون محترم استاندار وفرماندار ویژه شهرستان میناب در روز سه شنبه مورخ 04/06/1393 همزمان با سومین روز هفته دولت به بهره برداری رسیدند. البته نمی توان گفت در طول این یک سال تنها این پروژها اجرا شده اند بلکه تنها این دو مورد افتتاح شده اند.

 

حال مشکل از هر کجا باشد از کسری بودجه کشور یا عدم پشتکار و پیگیری لازم مسولین محترم منطقه ما در این نوشتار سعی در بررسی و تحلیل آن را به دلایلی نداریم اما خوانندگان عزیز را به چند نقطه جلب می نمائیم

نکته اول باید گفت با این گونه فعالیت، ما به راستی می توانیم آرزوی ارتقاء منطقه به شهرستان را داشته باشیم؟ با این گونه فعالیت ما تا کی می توانیم منتظر اصلاح محور ارتباطی میناب به هشت بندی را باشیم؟ تا کی می توانیم آرزوی یک درمانگاه مجهز و کامل را و تامین آب آشامیدنی سالم را داشته باشیم. و امید به رفع بسیاری از مشکلات در حوزه های آموزشی، ورزشی و .... داشته باشیم.

 

چرا نقاط مثبت را نمی بینید

اما مسئله ای که گفته می شود شما چرا انتقاد می کنید؟ مگر این همه خدمات و فعالیت های که در منطقه انجام می شود را نمی بینید؟ پس چرا انتقاد می کنید؟ چرا نقاط مثبت مسولین را ذکر نمی کنید؟

در جواب باید گفت: اگر به جای این افراد کسانی دیگر این مسولیت ها را داشتند این خدمات انجام نمی گرفت؟ در بخش ها و شهرستان های دیگر چطور خدمات مختلفی صورت می گیرد؟ آری به صورت طبیعی هر ساله به استان ها و سپس شهرستان ها و در نهایت به بخش ها و روستاها مختلف کشور بودجه و طرح های عمرانی اختصاص پیدا می کند. اما طرح ها و بودجه های که با پیگیری و تلاش مضاف مسولین یک منطقه به دست آمده باشد و نیز اجرای بهینه و مناسب این طرح ها را می توان نشانه کفایت و کاردانی این مسولین دانست. حال بودجه ها و طرح های که در این منطقه انجام شده به همت مسولین منطقه بوده یا طبق روال اختصاص پیدا کرده را ما قضاوت نمی کنیم.

و اما نکته بعد چرا وقتی مردم عادی یا جمعی از جوانان وقتی خودجوش به دنبال حل مشکلات منطقه، به مسولین استانی و کشوری مراجعه می کنند؛ برخی از مسولین ناراحت شده و سخن از سلسله مراتب و پیگیری مشکلات را از مجاری خود لازم می دانند. و حتی وقتی مشکلات منطقه در این سایت منتشر می شود؛ نیز از این عمل دلخور می شوند. البته نمی توان از ایرادات و نواقص این سایت چشم پوشی کرد که امید است مسولین آن جهت رفع این انتقادات اقدامات جدی انجام دهند.

 

سخن پایانی

خوب است خواص و معتمدان منطقه در کنار رقابت های سالم سیاسی همگی هر موضوعی غیر از دغدغه و مشکلات مردم؛ را کنار گذاشته و با اتحاد و همدلی خود سعی در پیگیری مشکلات منطقه و تلاش برای افزایش بودجه اختصاص داده شده به منطقه و ارتقاءآن به شهرستان را به زودی زود داشته باشند . انشاالله

کد خبر 9306346

 

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کلاس مداحی

اخبار هرمزگان