بارانی:تفکر داعش تفکر وهابیت است/ مسئولان استان بهداشت و درمان منطقه را دریابند

انتقاد شدید امام جمعه شهر هشت بندی از صداوسیمای مرکز خلیج فارس

حجت الاسلام بارانی گفت:چرا مسئولان به داد مردم اینجا نمی رسند؟ چرا در اینجا حضور نمی یابند؟ مگر مردم این منطقه مسلمان نیستند؟ این ها انقلابی نیستند؟ از بخشدار محترم درخواست دارم صدای ما را به مسئولین استانی برسانند و بیایند به منطقه تا مشکلات را ببینند.

 

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری هشت بندی؛ حجت الاسلام بارانی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر هشت بندی به روز دحوالارض یعنی گسترش یافتن زمین اشاره کردو گفت: حضرت امیرالمومنین می فرمایند نخستین رحمتی که از آسمان نازل شد 25 ذی القعده است. وی اعمال این روز را توبه، استغفار و شب زنده داری بیان کرد.


بارانی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: هفته دفاع مقدس حقیقتا هفته بزرگداشت ایثار، فداکاری و از خود گذشتگی است. هفته ای که در آن بزرگترین آزمایش فداکارانه ملت ما شکل گرفت. وی گفت: جنگ ایران و عراق یک جنگ معمولی نبود، جنگی بین دو کشور و دو ارتش نبود. از یک طرف کشور مظلوم ایران بود و از طرف دیگر یک کشوری بود که از طرف تمامی کشورهای استکباری دنیا و سرآمد آنها آمریکا حمایت مالی، اطلاعاتی، تسلیحاتی و سیاسی می شد و کشور ما با یک غولی از ابرقدرت ها در جنگ 8 ساله مواجه یود. اما به فضل الهی با مجاهدت مردم، شهیدان، ایثارگران و رهبری خردمندانه امام راحل ما یک پیچ تاریخی را پشت سر گذاشتیم و یک نقطه روشنی برای مردم ما در این برهه تاریخی رقم خورد.
خطیب جمعه شهر هشت بندی در بخش دیگری از سخنان خود به آغاز درو جدید مذاکرات هسته ای اشاره کرد و گفت: معاون وزیر امور خارجه آمریکا در همین شروع مذاکرات زنگ خطر پایانی را برای مذاکرات اعلام کرد.این موضوع دور اندیشی رهبر انقلاب را مشخص کرد که فرمودند این مذاکرات به جایی نخواهد رسید و آمریکا اجازه نخواهد داد این مذاکرات به جایی برسد. وی گفت: آنها مذاکرات شروع نشده می گویند اولویت مذاکرات امنیت اسرائیل است و هدف آمریکا از مذاکرات ایجاد سازوکاری برای مانع شدن ایران از دست یابی به انرژی صلح آمیز هسته ای است.


وی گفت: دولت ایران بعد از توافق ژنو برخی از فعالیت های هسته ای را تعطیل کرد و بازرسان آژانس برخی از فعالیت هایی را که با زحمت زیاد برای کشور رقم خورده بود و با شهید شدن احمدی روشن ها، علی محمدی ها، شهریاری ها این فناوری ها را به دست آورده بودیم بازرسان آژانس آنها را پلمپ کردند.


ایشان افزود: اقداماتی که کشور ایران براساس توافق ژنو انجام داد فراتر از تعهدات با آژانس بود و در توافق ژنو بذیرفتیم برای اعتمادسازی و برای اینکه ثابت کنیم آنها اهل مذاکره نیستند و بهانه هایشان چیز دیگری است.
بارانی گفت: هم رئیس آژانس و هم دبیر کل سازمان ملل متحد اعلام کردند که ایران همکاری کامل را با آژانس داشته است اما با نزدیک شدن به مذاکرات جامع هم آمانو و هم بان کی مون ایران را متهم کردند.
ایشان در ادامه افزود:  آژانس فعالیت های ایران را تائید کرد و هیچ مورد خلافی را درباره برنامه هسته ای ایران مشاهده نکرد و تمامی فعالیت های ایران تحت فعالیت دوربین های شبانه روزی آژانس است. خود آنها می دانند که ایران به دنبال سلاح هسته ای نبوده است و نخواهد بود و انرژی هسته ای بهانه است و هدف آنها انقلاب و مقاومت مردم ایران در مقابل جبهه استکباری عالم است. وی گفت: کشورهای استکباری بدانند که ملت ایران مسیر پیشرفت خود را ادامه خواهد داد و این کشورها کاری از پیش نخواهند برد.


بارانی در بخش دیگری از خطبه خود به سخنان رهبرانقلاب در خصوص مواضع آمریکا درمبارزه با داعش اشاره کرد و افزود آمریکا تا چندی پیش ائتلاف جهانی تشکیل می داد در دفاع از داعش و ژنو 1 و 2 را تحت نظر سازمان ملل، تعدادی از کشورهای جهان را دور هم جمع کردند به نام حمایت از دوستان سوریه که داعش و جبهه النصره بودند. و امروز علم دیگری را بلند کرده اند به نام ائتلاف مبارزه با داعش. اکنون آمریکا منافع خود را در مبارزه با داعش می بیند و آمدند جلسه ای نمایشی مبارزه با داعش در فرانسه تشکیل دادند. فرانسه ای که خود حامی تروریست و منافقین بوده و سلاح به این گروه های تروریستی ارسال نموده و مردم این واقعیتها را فراموش نخواهند کرد.


وی گفت: فرانسه که ادعای مبارزه با تروریست دارد از گروهک تروریستی منافقین حمایت می کند و آنها را در کشور خود جا داده و در دادگاه هایش آنها را تبرئه می کند. منافقینی که هزاران نفر از مردم ایران و مسئولین ارشد کشوری به دست آنها کشته شده اند. بارانی در ادامه افزود: مضحک تر از همه در ائتلاف ضدداعش حضور کشور عربستان صعودی در اجلاس بود. کشوری که دیکتارتورترین و تروریست پرورترین کشور جهان است. عقاید داعش عقاید وهابیت است. داعش و وهابیت یکی هستند و وهابیت عربستان است. داعش را عربستان، ترکیه و قطر حمایت کرده اند و اکنون علم مبارزه با آن را در پیش گرفته اند.


خطیب جمعه شهر هشت بندی گفت: هدف آمریکا و جیره خوارانش از ائتلاف جهانی ضد داعش این است با هواپیمای بدون سرنشین وارد عراق و سوریه شوند و هرجایی که دلشان خواست در عراق و سوریه بمب باران کنند و معادلات منطقه که به نفع محور مقاومت است به هم بزنند. وی ادامه داد: آمریکاها فکر نکند به بهانه مبارزه با داعش می توانند به سوریه حمله کند و معادلات آنجا را عوض کنند. در این صورت با جریان فراگیر روبرو می شوند و در جهنم و باتلاقی گیر خواهند کرد که بیرون آمدن از آن به دست خودشان نخواهد بود. وی گفت: مردم و کشورهای منطقه بیشتر و بهتر مشکل را حس می کنند و خودشان می توانند با تروریست مقابله کنند. اگر عرضه دارند جلوی ورود تروریست از کشورهایشان به منطقه را بگیرند.


بارانی در ادامه از مسئولان کمیته امداد استان، شهرستان میناب و منطقه به خاطر برگزاری همایش مزدوجین و برگزاری جشن دانشجویی و شنیدن دردودل های دانشجویان که از این منطقه 100 زوج جوان حضور داشتند تقدیر و تشکر کرد.


وی در بخش پایانی خطبه خود به مشکلات بهداشت و درمان منطقه اشاره کرد و گفت: ما از منطقه و شهرستان ناامید شده ایم و خود آنها هم ناامید شده اند.
ایشان به سفر وزیر بهداشت به یکی از نقاط کشور اشاره کرد و گفت: وزیر بهداشت در بازدید از درمانگاه های آن منطقه اشاره کردند که از وضع درمانگاه های آنجا خجالت کشیدند.


بارانی در خطاب به وزیر بهداشت گفت: آقای قاضی زاده هاشمی، وزیر پرتلاش و جهادی دولت یازدهم باید بیایید در این جا تا باهم از خجالت آب شویم به خاطر بهداشت و درمان منطقه. درمانگاه های ما چه وضعی است که دارند؟! پرسنل مراکز درمانی مکان مناسبی برای استراحت و آسایش ندارند چطور می توانند به مردم خدمت کنند. یک درمانگاه شبانه روزی در منطقه که در فصل کشاورزی به 50 هزارنفر می رسد وجود ندارد. مردم نیمه های شب به کجا مراجعه کنند.


وی افزود: چرا مسئولان به داد مردم اینجا نمی رسند؟ چرا در اینجا حضور نمی یابند؟ مگر مردم این منطقه مسلمان نیستند؟ این ها انقلابی نیستند؟ از بخشدار محترم درخواست دارم صدای ما را به مسئولین استانی برسانند و بیایند به منطقه تا مشکلات را ببینند. بارانی ادامه داد: با نماینده محترم مردم شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی در خصوص مشکلات بهداشت و درمان صحبت کردم و درخواست کردم که بیمارستان سرجای خودش پیگیری نمایند حداقل درمانگاه شبانه روزی شود تا مردم جایی برای مراجعه داشته باشند. معضل بزرگ منطقه ما بهداشت و درمان است.

 

انتهای خبر/ کد خبر: 9306361

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کلاس مداحی

اخبار هرمزگان