انتقاد از تغییر ناگهانی مسئول جهاد کشاورزی/این همه هجمه علیه دستگاه قضایی بی انصافی است

بارانی امام جمعه شهر هشت بندی میناب استان هرمزگان

 


حجت السلا م بارانی گفت:جای بسی تعجب است که در آستانه شروع فصل جدید کشاورزی آن هم در قطب کشاورزی شهرستان میناب  و استان  مسئول جهاد کشاوری به طور ناگهانی جایجا می شود.


به گزارش پایگاه خبری «هشت بندی»،حجت الاسلام محمد بارانی در خطبه های این هفته نماز جمعه در هشت بندی با اشاره به سالگرد  برپایی نماز جمعه بیان داشت: الحمدلله مردم  از سراسری هشتبندی و توکهور  و مناطق همجوار نظیر جغین رودان  و روستاهای جنوی شهرستان منوجان استان کرمان  با وجود  مشقات بسیار و نبود وسایل حمل نقل خود را به نماز جمعه می رسانند .


وی در ادامه به ویژگی های نماز جمعه اشاره نمود و بیان داشت: نماز جمعه حلقه وصل توده های مردم با ولایت و رهبری است  و این اجتماع نشانه بارز حمایت مردم از ولایت ، خط امام و رهبری است.


وی در ادامه اضافه کرد: نماز جمعه  پایگاه بصیرت سیاسی، وحدت و انسجام  است و از ویژگی های دیگر نماز جمعه این است که از هر طیف و جناحی همگی برادرانه در کنار یکدیگر قرار می گیرند .


وی در ادامه افزود: نماز جمعه کانون نشر احکام الهی  و پیاده کردن دو فریضه مهم  امر به معروف نهی از منکر است.


خطیب جمعه هشت بندی در ادامه از حضور  پرشور مردم در نماز جمعه  قدردانی نمود و از زحمات  از اعضای ستاد نماز جمعه  به ویژه مسئول ودبیران  نماز جمعه و  مسئولان  کمیته ها و اعضای کمیته های نماز جمعه قدردانی نمود.
وی همچنین از همه دستگاههای همکاری کننده در برپایی مناسب نماز جمعه در طی یک سال اخیر به ویژه بسیج و نیروی انتظامی  قدردانی نمود.


حجت الاسلام بارانی در ادامه بیان داشت:  با توجه به نبود وسایل نقلیه مناسب برای جابجایی نماگزاران خواستار کمک مسئولان برای سرویس رسانی به نماز گزاران شد و از برگشت داده  شدن سرویس نمازگزاران  جمعه که برای جابجایی نمازگزاران داده شده بود  به مرکز شهرستان  که هم اکنون درآنجا خاک می خورد گلایه کرد.


امام جمعه شهرهشت بندی و توکهور در ادامه به  مشکلات کشاورزان به ویژه مطالبات آنها در بحث گوجه فرنگی اشاره نمود و بیان داشت:  متاسفانه با گذشت بیش از 4 ماه از خرید تضمینی محصول گوجه فرنگی کشاورزان از  سوی تعاون روستایی تاکنون کشاورزان  هیچ  مبلغی را دریافت ننموده اند .


وی در ادامه خواستار پیگیری مطالبات کشاورزان از سوی مسئولان شهرستان میناب و مسئولین محلی شد و بیان داشت همانطوری که در یک اقدام بسیار خوب در زمان به وجود آمدن بحران قیمت گوجه فرنگی دولت اقدام به خرید تضمینی  محصول بر زمین مانده کشاورزان نمود  و هم اکنون با توجه به نزدیکی به فصل کشاورزی باید چاره ای اندیشیده شود تا مطالبات  کشاورزان  پرداخت گردد و بسیاری از کشاورزان در حال آماده سازی مقدمات فصل جدید کشاورزی هستند و هنوز بدهی های سالهای گذشته خود را پرداخت نکرده اند.


خطیب جمعه هشت بندی در ادامه  از تغییر ناگهانی وبدون اطلاع  مسئول جهاد کشاورزی با توجه به نزدیکی به فصل جدید کشاورزی  به شدت انتقاد نمود  و بیان داشت: متاسفانه مسئول جهاد کشاورزی را بدون اطلاع رسانی  جابجا می کنند و این نشانه سوء مدیریت در شهرستان میناب و منطقه است.


وی در ادامه افزود: جای بسی تعجب است که در آستانه شروع فصل جدید کشاورزی آن هم در قطب کشاورزی شهرستان و استان  مسئول جهاد کشاوری به طور ناگهانی جایجا می شود.


وی در ادامه افزود: مدتی است جهاد کشاورزی بدون متولی  اداره می شود و اگر در منطقه ای که قطب کشاورزی شهرستان است  و اگر تغییراتی در حوزه کشاورزی آن صورت می گیرد باید  حداقل اطلاع رسانی می نمودند .


وی درادامه افزود: مگر میناب با کمبود نیرو روبروست که یک مسئول را از این منطقه  به میناب انتقال می دهند و به وی پست معاونت می دهند .


وی از بلاتکلیفی مرکز جهاد کشاورزی  در هفته های اخیر و عدم معرفی سرپرست برای این مرکز انتقاد کرد و بیان داشت این نشانه ضعف مدیریت در شهرستان میناب است و مدیران ارشد این شهرستان باید پاسخگو باشند.


. وی در ادامه بیان داشت: مسئولان شهرستان میناب بجای ابراز تاسف ازنصب چند بنر تبریک سالگرد حضور پرشور مردم در نماز جمعه و  برپایی نماز جمعه درهشت بندی و توکهور  در سطح شهر  میناب بیایند بر حیطه مدیریتی خود نظارت کنند  و از نصب بنر های حضور پر شور مردم در  نماز جمعه ابراز تاسف نکنند  و به حوزه مدیریتی خود رسیدگی نمایند  و ازنبود ثبات مدیریتی ابراز تاسف نمایند.


وی در ادامه افزود مسئولان باید به جای ایجاد تفرقه د دو دستگی در بین مردم به فکر حل مشکلات مردم  باشند  و باید مسئولین محلی محکم پای سوء  مدیرت شهرستان میناب بی ایستند  و باید نمایندگان مردم به ویژه شورای بخش و شهر مشکلات مردم را پیگیری کنند  و سوء مدیریت شهرستان را دنبال نکنند .


وی در ادامه افزود: منطقه از نیروی انسانی تحصیل کرده بسیاری برخوردار است و چه نیازی است برای ادارات منطقه از نیروهای غیر بومی جذب گردند و نیامده از ادارات بروند .


حجت الاسلام بارانی همچنین تصریح کرد: باید همین هفته نابسامانی موجود درحوزه جهاد کشاورزی با پیگیری مسئولین محلی برطرف گردد و از مردم به خاطر سوء مدیریت عذرخواهی گردد و برخی از مسئولان بجای افتادن به جان همدیگر به خود بیاییند و به فکر مشکلات مردم باشند.


وی در ادامه: به هجمه های سنگینی که در هفته ها ی اخیر علیه نظام و دستگاه قضایی به راه افتاده است  اشاره کرد  و بیان داشت  اتفاقی  رخ داده و صحت این موضوع  به شکلی که مطرح شده جای سوال دارد  و در حال حاضر بهترین نیروها  در دستگاه قضایی مشغول فعالیت هستند  و در راس آن هم  یک عالم انقلابی قرار دارد.


وی در ادامه افزود: نباید بدون توجه به صحت و سقم حادثه و زوایای مختلف آن هم صدا  با بیگانگان دستگاههای ی انقلابی را زیر سوال ببریم .


خطیب جمعه هشت بندی همچنین بیان داشت: یک اتفاق کوچکی که در هر نقطه از کشور روی می دهد سریعاً دستاویزی برای حمله علیه نظام می گردد  و مردم و جوانان باید در این قضایا هوشیار باشند و به دام فتنه نی افتند  و اگر اتفاقی می افتد باید در مسیر قانونی خود رسیدگی شود  .

کد خبر 9405680

 

دیدگاه‌ها   

0 #6 کشاورز 1394-05-13 09:30
مشخص که منظورشان شورای بخش است
ولی سوال ما اینجاست که چرا باید شورای شهر گزارش عملکرد بدهد و جلسات پرسش و پاسخ برگزار کند و شفاف سازی در خصوص عملکرد خود به ویژه عملکرد مالی ارائه کند ولی شورای بخش نه
از سوی دیگر سوال این است که امسال قریب به 400 میلیون از عوارضی درآمد حاصل شده سوال این است که در سال های قبل این درآمد به کجا رفته و طی سه سال اعلام کردند مافقط 60 میلیون درآمد داشته ایم که این جای سوال است
از سوی دیگر این درآمد حق مردم کشاورز و پینه بسته است که باید صرف کارهای عام المنفع و ماندگار که حاصلی برای این مردم رنج کشیده داشته باشد شود ولی متاسفانه با خبریم که به صورت مرتب این درآمد به عنوان بودجه جاری ارگانهای مختلف به صورت چک در اختیار آنها گذاشته می شود که ما کشاورزان اصلاً راضی به این گونه هزینه کردن ها نیستیم و اعضای شورای بخش باید در قبال این عملکرد خود که درآمد عوارضی را به ارگانها مختلف جهت گذراندن اموراتشان می دهند باید پاسخگو باشند زیرا همه نهاد ها بودجه مستقل دارند و از طریق بودجه جاری خود امورتشان را می گذرانند
و از سوی دیگر آیا همه ارگانهای کشور در سایر نقاط کشور به همین روال از شوراهای اسلامی امورات خود را می گذرانند یا بودجه مستقل دارند که قطعا بودجه مستقل دارند
ارگانهای مختلفی که از بودجه شورای بخش امورات خود را می گذرانند نیز باید بدانند که ما کشاورزان به هیچ وجه راضی نیستیم که بودجه شورای بخش در این مسیر خرج گردد و مسئولان شورای بخش در خصوص اینگونه عملکرد خود در پیشگاه خداوند و مردم یاید پاسخگو باشند
نقل قول کردن
0 #5 omid 1394-05-10 12:22
احسن به این نظرات
نقل قول کردن
0 #4 صادق 1394-05-10 09:40
خود امام جمعه بهتر تشخیص میدهند که تا چه اندازه مسائل را بیان کنندودر ضمن هیچگاه در مورد سرویس بحث مقصر نبود بلکه بحث قولها بود که عملی نشد لطفا هیچگاه دوستان تندروی نکنند
نقل قول کردن
0 #3 جواد 1394-05-09 23:56
ما که شنیدیم مسئولان شهرستان در برگشت سرویس مقصر نبوده اند بلکه برخی کارشکنی های داخلی باعث این تصمیم از سوی فرماندار محترم شده است
نقل قول کردن
+1 #2 شهروند 1394-05-09 23:55
معلوم نشده این مسئولانی که به جان هم افتاده اند چه کسانی هستند کاش موضوع را امام جمعه محترم بیشتر باز می نمودند تا مردم در جریان امور قرار گیرند و بیان سربسته این موضوعات معمولاً راهگشا نیست و مردم باید کم کاری مسئولان و کارشکنی های را که برخی افراد در روند توسعه ایجاد می کنند بدانند
نقل قول کردن
+1 #1 هادی 1394-05-09 23:52
از مسئولان میناب درخواست داریم که فضای تنگ نظری و حسادت خود را که باعث عقب ماندگی چندین ساله این شهر مهم شده است به هشتبندی سرایت ندهند و در امور اجرایی این منطقه دخالت نکنند و بگذارند آهنگ پیشرفت منطقه با همدلی هر چه بیشتر صورت گیرد
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار هرمزگان