بهانه نبود بودجه برای رفع مشکلات آب شرب پذیرفتنی نیست

مجامع بین المللی پاسخگوی وقایع یمن باشند/ قردانی از فعالیت های علمی و فرهنگی بسیجیان

 


حجت الا اسلام بارانی گفت:با توجه به تاکید مسئولان ارشد کشور  به ویژه شخص رئیس جمهور و وزیر نیرو مبنی بر اینکه باید امسال تمامی روستاها از آب شرب بهداشتی برخوردار شوند  پس بودجه آن نیز تامین شده است و بیان این مطلب که بودجه وجود ندارد پذیرفتنی نیست.


به گزارش خبرنگار پایگاه خبری هشت بندی،حجت لاسلام محمد بارانی در خطبه های این هفته نماز جمعه شهر هشت بندی با اشاره به سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی به فرمان حضرت امام بیان داشت: خدمات بسیار خوبی توسط این سازمان در طی این سالها در عرصه فرهنگ صورت گرفته است ولی توقع از این مجموعه خیلی بیشتر از اینهاست.

 


وی در ادامه افزود:سازمان تبلیغات باید نظارت جدی بر فعالان عرصه تبلیغ و محتوای مطالب بیان شده بپردازد.


وی در ادامه به حضور و تشریف فرمایی علما و مبلغین خوشامد گفت و بیان داشت :که رمز موفقیت در تبلیغ انجام کار برای خدا است.


 وی در ادامه با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری  بر توجه به ظرفیت های داخلی بیان داشت: رهبر انقلاب با ظرفیت ها و پتانسیل های بی نظیر داخلی کشور به طور کامل آشناست و بر آن اشراف کامل دارد و باید ملاک برخی اظهار نظرها افراد را منطق قوی رهبر انقلاب سنجید.


وی در ادامه با اشاره به اظهار نظرهای شخصیت های مختلف در خصوص موضوع هسته ای بیان داشت: برخی همه چیز کشور را به موضوع مذاکرات و رفع تحریم ها ربط داده اند  که رهبر معظم انقلاب به شدت با این موضوع مخالف است  و نسبت دادن همه مسائل کشور با موضوع مذاکرات و رفع تحریم ها هیچ تناسبی با منطق و نظرات رهبر انقلاب ندارد.


وی در ادامه بیان داشت: رهبر انقلاب همواره از تیم مذاکره کننده هسته ای حمایت کرده اند ولی همواره از عهد شکنی و خلف وعده طرف مقابل اظهار نگرانی نموده اند.


حجت اسلام بارانی در ادامه با اشاره به زیاده خواهی جدید قدرت های غربی در مذاکرات مبنی بر اینکه اگر در مذاکرات توافقی حاصل گردید ایران باید تضمین بدهد پول های آزاد شده را مطابق با نظر آنها هزینه بکند که  این موضوع حاصل دبه در آوردن غربی ها و مذاکرات پشت پرده می باشد و این به معنای پایمال کردن عزت ملت بزرگ ایران است و این باعث می شود که ملت ایران نسبت به آینده مذاکرات خوشبین نباشد و باید در مذاکرات عزت ملت ایران حفظ شود و ایستادگی در برابر زیاده خواهی ها  وجود داشته باشد .


خطیب جمعه هشت بندی در ادامه افزود: توجه به ظرفیت های داخلی کشور را در برابر هر توطئه ای بیمه می کند و نباید با تن دادن به زیاده خواهی های آمریکا عزت ملت ایران پایمال گردد.


حجت الاسلام بارای در ادامه با اشاره به هفته قویه قضایه بیان داشت: جایگاه قویه قضایه در نظام اسلامی  جایگاه بالایی است و وجود سلامت ، استحکام،  انصاف و دلسوزی در قویه قضایه نشان دهنده  وجود نیرو های مومن در این نهاد مهم کشور است.


وی در ادامه افزود: توقع مردم و رهبری از این قوه این است که اجرای عدالت برای مردم ملموس باشد و در رسیدگی به جرایم و تخلفات  همه مردم  به یک چشم دیده شوند  و تفاوتی بین مردم عادی و برخی آقا زاده ها در رسیدگی به تخلفات وجود نداشته باشد.


وی در ادامه با اشاره به هفته صرفه جویی در مصرف آب خاطر نشان کرد: طبق اعلام مسئولان کشور تمامی استانهای کشور با بحران آب شرب روبرو هستند و استان هرمزگان یکی از چهار استان کشور است که با کمبود شدید آب شرب و خشکسالی روبروست.


امام جمعه شهر هشت بندی در ادامه افزود: صرفه جویی در مصرف آب شرب خانگی ، آب کشاورزی ، گرایش به سمت آبیاری های مدرن ، کشت گلخانه ای و توسعه کشت محصولات با نیاز آبی کم  با ید در دستور کار مردم قرار بگیرد.


وی در ادامه بیان داشت: ثبات منطقه  به وجود آب است و نبود آب باعث از بین رفتن سفره های زیر زمینی می شود و توسعه  بیابان زایی و ایجاد فروچاله های عمیق و خشک شدن باغات نتیجه از بین رفتن سفره های آب زیر زمینی است.


حجت الاسلام بارانی در ادامه خاطر نشان کرد:  دشت میناب به دلیل برداشت بی رویه آب  با مشکل فاجعه زیست محیطی روبروست و مناطقی چون گورزانگ، نصیرایی ، گاومیشی ، ماشهران در اطراف میناب به دلیل برداشت بی رویه آب فروچاله های به عمق دو متر  ایجاد شده است و نیاز است در برداشت آب از سفره های زیر زمینی تجدید نظر شود.


نماینده ولی فقیه در هشت بندی  و توکهور  در ادامه با اشاره به مشکلات آب شرب در روستاها و شهر بیان داشت: بارها و بارها در خطبه های نماز جمعه و در حضور مسئولان و اخیراً در دیداری که با مدیر کل امور روستایی استانداری هرمزگان  داشته اند به این مشکلات پرداخته اند و خواستار رفع آب شرب مردم شده اند.


وی همچنین اضافه کرد: با توجه به تاکید مسئولان ارشد کشور به ویژه شخص رئیس جمهور و وزیر نیرو مبنی بر اینکه باید امسال تمامی روستاها از آب شرب بهداشتی برخوردار شوند پس بودجه آن نیز تامین شده است و بیان این مطلب که بودجه وجود ندارد پذیرفتنی نیست.


وی در ادامه بیان داشت: در حال حاضر مسئولان آب روستایی فعالانه برای رفع مشکلات آب شرب روستاها مشغولند ولی نیازمند حمایت مالی هستند.


وی همچنین بیان داشت بخش توکهور هشت بندی در کمیته برنامه ریزی شهرستان نیازمند توجه ویژه مسئولان است و مردم منطقه چندین سال است که از بی آبی رنج می برند و مسئولان استان باید همان نگاه ویژه ای که به مرکز استان  و سایر مناطق  در رفع مشکلات آب شرب دارند به این نیز  منطقه در رفع مشکلات آب شرب همان نگاه ویژه را داشته باشند.


وی در پایان از سفر مدیر کل امور روستایی و شوراهای استانداری هرمزگان در سرکشی از روستاهای منطقه  و پیگیری مشکلات مردم این مناطق قدردانی کرد و بیان داشت که این سفر  دستاورد های خوبی برای مردم این مناطق در پی داشته است.

کد خبر 9403623