افزایش چند برابری قیمت ظروف یک بار مصرف

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image http://www.mizanonline.com/files/fa/news/1397/6/14/1776668_924.jpg

 

رئیس اتحادیه سازندگان و فروشندگان پلاستیک و نایلون با بیان اینکه قیمت ظروف یک بار مصرف چند برابر افزایش یافته است، گفت: پتروشیمی‌ها قیمت مواد اولیه را افزایش داده اند و زور کسی به آن‌ها نمی‌رسد.

کد خبر : 96132018        تاریخ انتشار :  شنبه, 17 شهریور 1397

 

سید رحیم مقیمی‌اصل در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان درباره بازار ظروف یک بار مصرف اظهار کرد: پتروشیمی‌ها قیمت مواد اولیه را افزایش داده اند و زور کسی به آن‌ها نمی‌رسد.افزایش چند برابری قیمت ظروف یک بار مصرف/ کسی حریف پتروشیمی‌ها نیست

 

رئیس اتحادیه سازندگان و فروشندگان پلاستیک و نایلون با بیان اینکه تولیدکنندگان مواد اولیه را گران می‌خرند، افزود: ۱۰۰ درصد قیمت‌ها با بورس تفاوت دارد، هر کیلوگرم مواد پتروشیمی که در گذشته ۴ هزار تومان خریداری می‌شد به ۱۳ هزار تومان افزایش یافته است.

 

وی گفت: با توجه به شرایطی که وجود دارد روند تولید به صورت کاهشی است و با این روند در ماه‌های آینده برای تامین ظروف یک بار مصرف به مشکل خواهیم خورد.

 

مقیمی اصل خاطرنشان کرد: قیمت ظروف یک بار مصرف چند برابر افزایش یافته است و برخی افراد نیز دست به احتکار زدند تا در زمان نیاز با قیمت بیشتر آن را به بازار عرضه کنند، اگر همانند سال‌های گذشته مواد اولیه به تولیدکنندگان می‌رساندند این افزایش قیمت‌ها را نداشتیم و بازار هم تامین می‌شد.

 

رئیس اتحادیه سازندگان و فروشندگان پلاستیک و نایلون خاطرنشان کرد: در گذشته میزان تولید به گونه‌ای بود که به کشور‌های عراق، آذربایجان ارمنستان پاکستان و افغانستان صادرات داشتیم اما، اکنون تولیدکنندگان در حال لغو قراردا‌های خارجی هستند به دلیل اینکه تولید آنچنانی نداریم که بتوانیم صادر کنیم.

 

وی با بیان اینکه به دلیل نوسانات نرخ ارز و افزایش قیمت مواد پتروشیمی نمی‌توانیم با مشتریان قرارداد ببندیم، گفت: به وزیر صنعت و وزیر نفت نامه زدیم که به موضوع رسیدگی کنند.

 

مقیمی اصل تصریح کرد: در رابطه با پتروشیمی نیازی به کشور‌های خارجی نداریم و تولید ۱۰۰ درصد داخلی است اما، مشخص نیست چرا قیمت مواد پتروشیمی به این صورت افزایش می‌یابد.

 

وی تاکید کرد: در ماه‌های آینده برای تامین ظروف با مشکل مواجه خواهیم شد.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کلاس مداحی

اخبار هرمزگان