بنزین گران نمی‌شود/ حمله سایبری به تاسیسات نفتی دروغ است

بنزین گران نمی‌شود/ حمله سایبری به تاسیسات نفتی دروغ است

زنگنه گفت: هیچ برنامه‌ای برای افزایش قیمت بنزین نداریم و قانون نیز اجازه انجام این کار را نداده است.

کد خبر : 96132244        تاریخ انتشار :  دوشنبه, 01 مهر 1398

 

به گزارش پایگاه خبری «هشت بندی»، بیژن زنگنه وزیر نفت امروز در حاشیه سیزدهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست در جمع خبرنگاران با اشاره به اخباری مبنی بر تغییر قیمت بنزین در کشور گفت: جلساتی در شورای اقتصاد در رابطه با افزایش قیمت بنزین برگزار شد که هنوز نتیجه خاصی نداشته است و افزایش قیمت بنزین در دست کار نیست.


وزیر نفت تصریح کرد: سازمان محیط زیست تاکنون گزارشی از افزایش گوگرد در محیط زیست اعلام نکرده است که به نظر بنده خبرهای از این دست بیشتر مربوط به شایعات برخی از رسانه های برون مرزی است.

 

این مقام مسئول بیان کرد: پالایشگاه ها و مراکز نفتی در وضعیت نرمال و آمادگی کامل به سر می برند.

 

وزیر نفت با بیان اینکه در زمینه تولید بنزین هیچ مشکلی در کشور وجود ندارد گفت: تولید واحدهای پتروشیمی از ۶۵ میلیون تن در سال ۹۶ هم اکنون به ۱۳۰میلیون تن رسیده، که گواهی کاهش خام فروشی است.در زمینه تولید بنزین هیچ مشکلی در کشور وجود ندارد.

 

این مقام مسئول در مورد صحت صحبت های جایگاهداران مبنی بر افزایش قیمت بنزین و دریافت مبلغی به عنوان حق الزحمه برای جایگاهداران از مردم، اظهار کرد: هیچ قراری برای افزایش قیمت بنزین گذاشته نشده است و برداشتی که در این باره شده درست نیست.

 

زنگنه درباره شایعات اخیر هپکو اظهارکرد: عده‌ای دروغ‌هایی را می‌گویند و من هم نمی‌دانم، چرا این دروغ‌ها را می‌گویند و چه نیتی دارند؛ بالاخره دروغ خوب نیست، اگر دولت برای دروغ گفتن مالیات می‌گرفت، درآمد آن بیشتر از درآمدهای نفتی بود.

 

وزیر نفت در پاسخ به این پرسش که آیا طی ۲ روز اخیر اتفاق خاصی در تاسیسات نفتی ایران رخ داده است و به تاسیسات نفتی ایران حمله سایبری شده است، افزود: این اخبار را دروغگوها منتشر می‌کنند، همه این خبرها دروغ است و ما آمادگی خوبی داریم.

 

برگزاری نمایشگاه تخصصی سوخت از ۳۱ شهریور تا ۳ مهر


بهمن‌ حسین‌زاده مدیر عامل نمایشگاه بین المللی امروز در مراسم افتتاحیه سومین نمایشگاه تخصصی و بین‌المللی جایگاه‌های سوخت و صنایع وابسته با اشاره به نقش برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی در ارائه آخرین دستاوردهای این حوزه و به روز شدن استاندارد جایگاه‌های سوخت گفت: روزانه رقمی بین ۱۰۰ تا ۱۲۰ میلیون لیتر فرآورده از طریق جایگاه‌های سوخت در سطح کشور توزیع می‌شود که گردش مالی و میزان اشتغالزایی آن را نمی‌توان نادیده گرفت.

 

او با بیان اینکه در کنار این موضوع یکی از مشکلات جایگاه‌داران تبخیر بالا و کیفیت پایین سوخت است که قطعا استفاده از تکنولوژی‌های به‌روز که معمولا در نمایشگاه‌ها ارائه می‌شود افزود: با تکیه بر توان داخلی می‌تواند در برطرف کردن این مشکلات موثر باشد.

 

این مقام مسئول زنجیره‌ای شدن جایگاه‌های سوخت را برای کاهش هزینه‌هایی همچون زمین و هزینه های جانبی بسیار موثر دانست و اظهار امیدواری کرد با برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی مانند جایگاه‌های سوخت، تکنولوژی برتر در خدمت این صنف و در نهایت مصرف کننده قرار گیرد.سومین نمایشگاه تخصصی و بین‌المللی جایگاه‌های سوخت و صنایع وابسته از ۳۱ شهریور تا سوم مهر در نمایشگاه بین المللی تهران برای ارائه آخرین دستاوردهای این حوزه در حال برگزاری است.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار هرمزگان