تب و تاب بازار ارز بعد از 119 روز آرام گرفت

 

دلهره‌ها در بازار ارز فردوسی تمام شده و طبق اعلام رئیس بانک مرکزی امروز کرکره صرافی‌ها برای فروش دلار بالا می رود.

کد خبر : 96132296        تاریخ انتشار :  چهار شنبه, 17 مرداد 1397

 

به گزارش پایگاه خبری «هشت بندی»، از 21 فروردین ماه سال جاری با تصمیم دولت و ابلاغ بخشنامه بانک مرکزی خرید و فروش فیزیکی ارز در صرافی‌ها ممنوع و هر نوع مبادله ارز در بازار آزاد از این تاریخ قاچاق اعلام شد.ارز

 

صرافی‌ها در 119 روز گذشته عملاً هیچ فعالیتی را انجام نمی دادند و تنها کرکره های مغازه خود را بالا نگه داشته بودند.

 

رئیس بانک مرکزی بسته جدید ارزی را هفته جاری در برنامه گفتگوی ویژه خبری رونمایی کرد، در بخشی از این بسته اعلام شد که از روز سه شنبه 16 مرداد خرید و فروش ارز آزاد است و صرافی ها نیز می توانند فعالیت های خود را از سرگیرند

 

عبدالناصر همتی دیروز نیز با صراف ها جلسه ای داشت تا هماهنگی های لازم را جهت اجرای بسته جدید ارزی با آنها انجام دهد. او قبلاً درباره فعالیت صرافی‌ها گفته بود که ارز مورد نیاز مردم در حد نیازهای خرد از طریق صرافی‌ها تامین خواهد شد و نرخ ارز در صرافی ها حدود 5 درصد با بازار ثانویه تفاوت خواهد داشت.

 

بیشتر کارشناسان بر این باورند که سیگنال های مثبتی از طرف بازار ارز و سکه به بسته جدید ارزی منعکس شده است و صحبت های شب گذشته رئیس جمهور توانسته تا حدی به روند رو به اُفت قیمت ها در این بازار کمک کند.

 

از دیشب تاکنون دلارفروشان غیررسمی قیمت را 9100 تومان اعلام کردند و امروز صبح شاهد کاهش دوباره دلار به مرز 9 هزار تومان بوده ایم.

 

همزمان با اولین روز از اجرای بسته جدید ارزی دولت ،وضعیت بازار ارز در فردوسی آرام بنظر می رسد اما به دلیل عدم ابلاغ دستورالعمل اجرایی، صرافی ها فعلا فعال نیستند.

 

با اینکه ازدحام جمعیت برای خرید وجود دارد اما به گفته تعدادی از صرافان خرید و فروش ارز به ندرت صورت می گیرد.همچنین بر سر در برخی صرافی ها نوشته هایی مبنی بر " ارز برای فروش نداریم " به چشم می خورد.

 

درحال حاضر هنوز قیمت دلار در تابلوهای صرافی ها نصب نشده است و برخی دلالان دلار مردم را خریداری می کنند.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کلاس مداحی

اخبار هرمزگان