جزئیات بررسی اطلاعات بانکی خانوارها برای دریافت کمک معیشتی دولت

جزئیات بررسی اطلاعات بانکی خانوارها برای دریافت کمک معیشتی دولت

میرزایی درباره بررسی اطلاعات حساب‌های بانکی خانوارها برای دریافت کمک معیشتی دولت توضیحاتی داد.

کد خبر : 96139073        تاریخ انتشار :  پنج شنبه, 07 آذر 1398

 

به گزارش پایگاه خبری «هشت بندی»، حسین میرزایی سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی وزارت رفاه درباره اینکه «اگر آن دسته از افرادی که یارانه دریافت می‌کنند، اما مشمول بسته معیشتی نشده‌اند، اجازه بررسی ریز حساب‌های بانکی را به وزارت رفاه بدهند، با مشخص شدن اطلاعات گردش مالی، احتمال حذف یارانه‌شان نیز وجود دارد یا خیر؟» اظهار کرد: ما حسابرسی نمی‌کنیم، بلکه درخواستی را به نظام بانکی کشور ارسال می‌کنیم و این درخواست به صورت سیستمی به بانک مرکزی می‌رود.

 

وی ادامه داد: این سوال از بانک مرکزی صورت می‌گیرد که آیا مجموع درآمد‌های اعضای خانوار این فرد بالاتر از حدی است که تعیین کرده‌ایم یا خیر؟ که جواب می‌آید "بله" یا "خیر"، و بررسی در همین حد است.

 

سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی وزارت رفاه با بیان اینکه اینطور نیست که اطلاعات بانکی افراد را شخم بزنیم گفت: مردم نگران نباشند و درخواست بدهند. ثبت درخواست رسیدگی حق آن‌هاست و وظیفه ما است که بررسی کنیم.

 

میرزایی اضافه کرد: بررسی اطلاعات حساب‌های بانکی ارتباطی با یارانه ندارد و ما در حال حاضر تنها موضوع حمایت معیشتی را پیش می‌بریم./باشگاه خبرنگاران

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار هرمزگان