جزئیات توزیع بسته حمایتی ۶۰۰ هزار تومانی دولت به اقشار آسیب پذیر در دو مرحله تا پایان سال

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: براساس توافق صورت گرفته درجلسه غیرعلنی مجلس قرار شد تا در دو مرحله، بسته‌های حمایتی به بخشی از مردم در هر مرحله ۳۰۰ هزار تومان پرداخت شود که مجموع پرداختی ۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان خواهد بود.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: براساس توافق صورت گرفته درجلسه غیرعلنی مجلس قرار شد تا در دو مرحله، بسته‌های حمایتی به بخشی از مردم در هر مرحله ۳۰۰ هزار تومان پرداخت شود که مجموع پرداختی ۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان خواهد بود.

کد خبر : 96137597        تاریخ انتشار :  سه شنبه, 17 مهر 1397

 

به گزارش پایگاه خبری« هشت بندی»، بهروز نعمتی در حاشیه جلسه غیرعلنی امروز مجلس با حضور در جمع خبرنگاران جزئیات این جلسه غیر علنی را تشریح کرد.

 

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس به خبرنگاران گفت: جلسه غیرعلنی امروز مجلس با حضور آقایان نوبخت، حجتی، معاون اقتصادی وزارت صمت، رئیس سازمان تعزیرات حکومتی و کارشناسان مرکز پژوهش‌های مجلس برگزار شد.

 

نعمتی با اشاره به بررسی موضوع بسته حمایتی دولت برای اقشار آسیب‌پذیر گفت: در این جلسه مقرر شد این بسته شامل ۲۰ میلیون نفر از اقشار آسیب‌پذیر اعم از کارمندان، کارگران، افراد زیر نظر بهزیستی، خانواده‌های کمیته امدداد و اشخاصی که زیر ۳ میلیون درآمد دارند، شود.

نماینده مردم تهران درباره سازوکار ارائه این بسته به افراد آسیب پذیر گفت: این بسته در دو مرحله توزیع می‌شود که در هر مرحله حدود ۳۰۰ هزار تومان است که مجموع پرداختی ۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان خواهد بود.

 

وی ادامه داد: در این جلسه مقرر شد که کمیسیون‌های اقتصادی، کشاورزی، برنامه و بودجه و صنایع و معادن، جلسات متعددی با دولت داشته باشند تا موارد موجود در بحث تولید و گرانی‌ها را مورد بررسی قرار دهند.

 

نعمتی با اشاره به بررسی موضوع مهار نقدینگی در جلسه غیر علنی مجلس گفت: ۱ هزار و ۶۰۰ تا ۱ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان نقدینگی سرگردان در جامعه وجود دارد؛ قرار شد دولت و مجلس با همفکری هم به راه‌هایی برسند که نقدینگی را مهار کرده و اقدام عملی انجام شود.

 

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه در جلسه غیرعلنی مجلس بر لزوم عدم برداشت از ذخایر کشور تاکید شد، اظهار داشت: ما بر مبنای این جلسه و جلسات گذشته عنوان کردیم که تلاش دولت باید بر این باشد که از منابع ارزی و صندوق ذخیره به هیچ وجه برداشت نشود چرا که این صندوق برای آیندگان است و باید آن را حفظ کرد.

 

وی با تأکید بر اینکه هیچ گونه مشکلی از نظر تأمین کالا‌های اساسی در کوتاه مدت و بلند مدت نداریم، بیان داشت: وزیر جهاد کشاورزی و آقای سینکی از طرف وزارت صمت به مجلس قول دادند که نیازمندی‌های کالا‌های اساسی برای بلند مدت را تهیه کنند که تدارک هم دیده‌اند.

 

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس با اشاره به بحث گرانی و افزایش قیمت‌ها در بازار گفت: موضوع گرانی و افزایش قیمت کالا‌ها در جلسه غیر علنی امروز مورد بررسی قرار گرفت و رئیس سازمان تعزیرات حکومتی از نوع برخورد با گرانفروشی و چند قیمتی‌ها گزارشی ارائه داد.

 

نعمتی با بیان اینکه در این جلسه آقای نوبخت هم درباره بحث‌های مربوط به نوسانات قیمت ارز مواردی را مطرح کرد، گفت: در این جلسه تاکید شد که دولت، مجلس و قوه قضاییه باید همسو با یکدیگر تلاش کنند که موضوع گرانی‌ها و چند نرخی‌ها در اسرع وقت کنترل شود.

 

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس ادامه داد: اصلی‌ترین موضوع مطرح در این جلسه تعیین زمان‌بندی اقدامات دولت بود در این جلسه تاکید شد که دولت باید در تمامی موضوعات برنامه‌های خود را به مجلس اعلام کند؛ خوشبختانه آقای نوبخت هم قول داد برنامه زمان بندی مشخصی برای اقدامات دولت را به مجلس ارائه دهد.

 

وی در ادامه این جلسه و در پاسخ به این پرسش که کالا‌های اساسی که قرار است در اختیار مردم قرار گیرد شامل چه مواردی می‌شود، گفت: دولت مکلف است ۲۵ قلم کالا را تامین و به مردم نیازمند بدهد.

 

نعمتی افزود: افرادی که بسته حمایتی دریافت خواهند کرد شامل ۶ میلیون حقوق بگیر و ۱۴ میلیون اقشار مختلف هستند که زیر سه میلیون تومان درآمد دارند؛ لذا این کالا‌ها مربوط به اقلام روزمره و نیازمندی‌های مردم همچون کره، ماست، تخم مرغ و. است.

 

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس بیان داشت: قرار است این بسته حمایتی در شش ماهه دوم سال در دو نوبت انجام پذیرد. افراد مشمول این بسته‌های حمایتی مشخص و بانک اطلاعاتی آن‌ها تشکیل شده است که از طریق آن اقدامات صورت می‌گیرد. بر فرض مثال فردی که تحت بیمه تامین اجتماعی باشد و کمتر از ۳ میلیون تومان دریافت داشته باشد خانواده‌اش تحت پوشش این بسته حمایتی قرار می‌گیرد.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کلاس مداحی

اخبار هرمزگان