سلیمی:طرح استانی شدن انتخابات به استقلال نمایندگان لطمه وارد می‌کند

سلیمی : طرح استانی شدن انتخابات به استقلال نمایندگان لطمه وارد می‌کند

عضو کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی کشور در مجلس گفت: طرح استانی-شهرستانی شدن انتخابات می‌تواند به نوعی ارتباط نمایندگان با مسئولین را در شهر‌های کوچک قطع کند.

کد خبر : 96132467        تاریخ انتشار :  چهار شنبه, 23 آبان 1397

 

به گزارش پایگاه خبری «هشت بندی»«اصغر سلیمی» در گفت‌وگو با  میزان، با اشاره به طرح استانی- شهرستانی شدن انتخابات در مجلس گفت:این طرح مزایا و معایب خود را دارد.

 

وی با بیان اینکه نمایندگان مجلس به نحوی ارتباط خود را درباره حل مشکلات مردم با مسئولین حفظ می‌کنند، تصریح کرد: نمایندگان همواره از دورترین نقاط کشور با مشکلات رو در رو می‌شوند و در نهایت، هم این مشکلات را در سطح کلان قانون‌گزاری می‌کنند و هم ارتباطاتی را با مسئولین ایجاد می‌کنند. بنابراین این طرح می‌تواند به نوعی ارتباط نمایندگان با مسئولین را در شهر‌های کوچک قطع کند.

 

این نماینده مجلس تصریح کرد: طرح استانی-شهرستانی شدن انتخابات باعث می‌شود تا افراد ضعیفی در انتخابات، انتخاب شوند و فردی که در شهری جامعیت و مقبولیت دارد به مجلس راه پیدا نکند که این خود می‌تواند باعث عدم ارتباط مردم با مسئولین شود.

 

سلیمی با اشاره به رویکرد حزبی این طرح بیان داشت: کسی جلوی فعالیت احزاب را نگرفته است و احزاب می‌توانند فعال باشند و نیرو‌های خود را معرفی کنند، اما به نظر ما این اقدام، اقدام درستی نیست و شرایطی که ما داریم با استدلال‌هایی که از سوی نمایندگان مطرح می‌شود، تحت الشعاع قرار خواهد گرفت.

 

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس تاکید کرد: وقتی نماینده‌ای با عنوان گرایشات حزبی در انتخابات انتخاب می‌شود، قطعا و طبیعتا به منویات حزب متبوع خود گرایش خواهد داشت تا دغدغه‌های مردم؛ همچنین حتی اگر این نماینده مخالف عقاید حزب باشد باید به حزب احترام بگذارد و نظر حزب متبوعش را مطرح کند که این نقطه ضعف است و بر این اساس، ما دیگر کمتر نمایندگان مستقل خواهیم داشت.

 

سلیمی بیان داشت: طبق این طرح حتی این مسئله می‌تواند مشارکت مردم را در انتخابات بعدی کاهش دهد که این مسئله آسیب رسان است.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار هرمزگان