متقاضیان حمایت جبرانی معیشت خانوار چطور پیامک ارسال کنند؟

متقاضیان حمایت جبرانی معیشت خانوار چطور پیامک ارسال کنند؟

خانوار‌های مشمول دریافت یارانه کمک معیشتی که منبع درآمد ثابت ماهیانه ندارند تا فردا 11 آذرماه فرصت دارند تا اقدام کنند.

کد خبر : 96131078        تاریخ انتشار :  دوشنبه, 10 آذر 1399

 

 


به گزرش پایگاه خبری «هشت بندی» افرادی که مشمول دریافت حمایت جبرانی معیشت خانوار می‌شوند باید کد ملی سرپرست خانوار را از شماره همراهی که در مرحله اول پرداخت کمک معیشتی در سیستم ثبت کرده اند به سرشماره ۶۳۶۹ ارسال کنند.

 

در برخی موارد امکان ارسال کد ملی، به سرشماره ۶۳۶۹ وجود ندارد چراکه تنظیمات برخی از گوشی‌های تلفن همراه به گونه‌ای است که نیازمند اضافه کردن ۹۸ + قبل از ۶۳۶۹ هستند؛ در واقع در این گوشی‌ها ارسال پیامک به صورت ۹۸۶۳۶۹+ خواهد بود.

 

خانوار‌های مشمول دریافت یارانه کمک معیشتی که منبع درآمد ثابت ماهیانه ندارند و در مرحله قبل متقاضی تسهیلات کرونایی خانوار‌ها بوده‌اند، حدود ۲۹.۷ میلیون نفر، تحت پوشش این طرح حمایتی قرار می‌گیرند.

 

علاوه بر کمک بلاعوض پرداخت وام یک میلیون تومانی به سرپرست خانوار نیز در این طرح گنجانده شده است و تمامی افرادی که درنوبت قبل، وام کرونای معیشتی دریافت کرده اند و درآمد ثابت ندارند، می‌توانند وام یک میلیون تومانی دریافت کنند.

 

گفتنی است در این طرح افراد دارای درآمد ثابت از جمله کارمندان دولت، شرکت‌های دولتی یا نهاد‌های عمومی غیر دولتی، بازنشستگان، بیمه پرداز سازمان تامین اجتماعی یا سایر صندوق‌های بازنشستگی شامل این طرح نمی‌شوند.

 

کمک هزینه بلاعوض که برای مدت ۴ ماه تا آخر سال در نظر گرفته شده است از نیمه دوم آذرماه پرداخت می‌شود و پرداخت تسهیلات یک میلیونی بعد از دریافت و پالایش اطلاعات صورت می‌گیرد.

 

لازم به ذکر است متقاضیان از تاریخ چهارم تا یازدهم آذرماه به مدت یک هفته فرصت دارند تا برای ارسال پیامک اقدام کنند.