محدودیت‌های مقابله با کرونا در هرمزگان تمدید شد/ساعت کاری ادارات کاهش می یابد

استاندار هرمزگان از تمدید یک هفته ای اعمال محدودیت‌های مقابله با کرونا در این استان خبرداد.

استاندار هرمزگان از تمدید یک هفته ای اعمال محدودیت‌های مقابله با کرونا در این استان خبرداد.

کد خبر : 96135215        تاریخ انتشار :  یک شنبه, 29 تیر 1399

 

به گزارش پایگاه خبری «هشت بندی»فریدون همتی شب گذشته(۲۸ تیرماه) در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا، با بیان اینکه مردم حتماً هنگام خروج از منزل از ماسک استفاده کنند، افزود: دانشگاه علوم پزشکی استان باید ابتدای هر هفته با توجه به شرایط، پیشنهادات خود را برای اعمال محدودیت‌ها به ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا اعلام ‌کند و با توجه این اعلام، محدودیت های گروه‌های شغلی سطح ۳ و ۴ که طی دو هفته گذشته در راستای مقابله با کرونا در هرمزگان اعمال شد، به مدت یک هفته دیگر نیز تمدید و در استان اعمال خواهد شد.

 

وی اظهار کرد: بررسی ها نشان می دهد در هفته اخیر بخش زیادی از مردم از ماسک استفاده کرده‌اند و این استفاده بیشتر مردم از ماسک موجب شده تعداد بیماران بدحال مبتلا به کرونا در استان کاهش یابد و این امر نشان‌دهنده تاثیرگذاری بسیار مهم ماسک است.

 

همتی ادامه داد: از مردم هرمزگان می‌خواهیم همچنان حتماً هنگام خروج از منزل از ماسک استفاده کنند و استفاده از ماسک در تمامی محیط های عمومی و کار مشاغل مختلف از جمله اصناف، بازارها، پاساژها، بانک ها، ادارات و بنگاه‌های تولیدی و اقتصادی ضروری و اجباری است و به مراجعه کنندگانی که ماسک ندارد، خدمات ارائه نمی‌شود.

 

وی اضافه کرد: کارکنان دارای بیماری زمینه‌ای، سن بالای ۵۰ سال و زنان باردار باید به صورت دورکاری فعالیت کنند و مادران دارای کودکان زیر شش سال نیز با هماهنگی مدیر دستگاه، می توانند به صورت شیفتی و دورکاری، فعالیت کنند.

 

استاندار هرمزگان بیان کرد: برگزاری مراسم های عروسی، عزا و هرگونه تجمع در سراسر استان همچنان ممنوع است و فرمانداری‌ها، بخشداری‌ها و دهیاری‌ها باید رصد و نظارت لازم را در این خصوص داشته باشند و نیروی انتظامی نیز با این تجمعات و مراسمات برخورد جدی خواهد داشت.

 

وی با بیان اینکه پرونده عوامل برگزاری این گونه مراسمات و تجمعات، در دستگاه قضایی مورد بررسی قرار می‌گیرد و با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد، عنوان کرد: رعایت تمامی اصول و دستورالعمل‌های بهداشتی به ویژه فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و ضدعفونی مکان های مختلف، همچنان در پیشگیری و کاهش شیوع بیماری کرونا بسیار موثر است و از همه مردم می خواهیم این موارد را به طور جدی رعایت کنند.

 

همچنین استاندار هرمزگان از کاهش ساعت کاری ادارات طی دو روز آینده خبر داد و افزود: به دلیل بالا رفتن دمای هوا طی دو روز آینده و افزایش مصرف برق، ساعت کاری ادارات در روزهای یکشنبه ۲۹ تیرماه و دوشنبه ۳۰ تیرماه از ساعت هفت صبح تا ۱۲ ظهر خواهد بود.

 

وی ادامه داد: محدودیت های گروه‌های شغلی سطح سه و چهار که در راستای مقابله با کرونا در هرمزگان به مدت یک هفته تمدید شده است، طبق ابلاغ ستاد ملی مقابله با کرونا شامل تعطیلی آموزشگاه های فنی و حرفه‌ای، زبانسراها و سایر آموزشگاه ها، کتابخانه‌ها، سینماها، تئاتر و مراکز مشابه، تالارهای پذیرائی، آرایشگاه های زنانه و سالن های زیبایی، کافه ها، قهوه‌خانه و چاپخانه‌ها، مراکز تفریحی آبی، استخرهای سرپوشیده، باشگاه های بدنسازی و باشگاه ها و فعالیت های ورزشی پربرخورد از جمله کشتی، کاراته، جودو و موارد مشابه است.

 

عالی ترین مقام دولت در هرمزگان اظهار کرد: همچنین مساجد و مصلی ها نیز تعطیل هستند و برگزاری هرگونه مراسم اجتماعی، فرهنگی، مذهبی، همایش ها، عروسی، عزا و تجمعات ممنوع است./ایسنا

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار هرمزگان