"مکه" 135 ساله پیرترین زن ایرانی + عکس

 

خانم "مکه" براساس آمارهای ثبت احوال همچنان زنده و سرحال و رکورددار مسن ترین فرد ایران است.

کد خبر : 96135456        تاریخ انتشار :  دوشنبه, 12 شهریور 1397

 

به گزارش خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ خانم مکه متولد دهم مرداد سال 1262 در روستای شمش آباد از توابع ایرانشهر استان سیستان و بلوچستان است.مکه رکوردار کهن سال ترین ایرانی/ این زن از پیرترین مرد جهان پیرتر است

 

این زن بر اساس آمار ثبت احوال با 135 سال سن به عنوان پیرترین زن ایران شناسایی شد.

 

سیف اله ابوترابی سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور در گفت وگو با خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ گفت: ممکن است افراد مسن تر یافت شود، اما تا کنون در تحقیقات صورت گرفته این شخص پیرترین فرد ایران است.

 

لازم به ذکر است که پیرترین مرد جهان محرم آصفی متولد شهرستان خداآفرین در آذربایجان شرقی اهل ایران است. حال آنکه مکه از پیرترین مرد جهان پیرتر است.

پیش از این، پیرترین زن جهان جین کالمنت از فرانسه بود که در سن 122 سالگی درگذشت. پس از آن زنی از سوماترای جنوب اندونزی مدعی شد در سال 1853 متولد شده است و 157 سال سن دارد. این زن در سال 1965 از ترس اتهام به ارتباط با کودتای کمونیستی تمام مدارک خود را سوزانده بود و هیچ مدرک شناسایی از وی مبنی بر اینکه متولد چه سالی است، موجود نیست. مشخص نیست این زن هنوز زنده است یا خیر اما در صورت مرگ این زن شاید بتوان گفت پیرترین زن جهان هم اهل ایران است.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کلاس مداحی

اخبار هرمزگان