نامه اعتراضی ۸ هزار دانشجومعلم به رئیس جمهور رسید

 

در پی تصمیم دولت برای حذف تعهد خدمت دانشجویان دانشگاه فرهنگیان، بیش از هشت هزار دانشجومعلم خطاب به رئیس جمهور نامه نوشتند.

کد خبر : 96131795        تاریخ انتشار :  سه شنبه, 18 ارديبهشت 1397

 

نامه اعتراضی ۸ هزار دانشجومعلم به رئیس جمهور رسید

به گزارش پایگاه خبری «هشت بندی» بیش از۸ هزار دانشجومعلمان دانشگاه فرهنگیان سراسر کشوردر واکنش به تصمیم دولت برای حذف تعهد خدمت دانشجویان دانشگاه فرهنگیان خطاب به رئیس جمهور نامه سرگشاده‌ای نوشتند؛ متن نامه به شرح زیر است:


ریاست محترم جمهور
جناب آقای دکتر حسن روحانی 

سلام علیکم
این روزها که عرصه های نبرد مرزهای زمینی را در نوردیده، آموزش پای در فضای مجازی گذاشته و در هر خانه و هر اتاق آثار این مبارزه آشکار است؛ خالی کردن انبار مهمات و عرصه تعلیم و تربیت از نیروهای متعهد، کارآزموده و باانگیزه تیر خلاصی است بر پیکر نیمه جان فرهنگ و تمدن ایرانی و اسلامی؛ فرهنگ و تمدنی که همواره از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی بر احیای آن تاکید شده است.

در بعد جهانی، آموزش و پرورش در تمام کشورها جز اولویت‌هاست چرا که مهم‌ترین زیر ساخت ملی را در دست دارد پس بالتبع نمی‌توان عنصر مهم و حیاتی پرورش را کنار گذاشت.

در این میان دانشگاه فرهنگیان به عنوان زیرمجموعه‌ای از حوزه تعلیم و تربیت رسمی، خانه و مسیری است که با اسلوب‌های ارزشی، نیروهایی را تحویل جامعه می دهد که علاوه بر آموزش تخصصی رشته های خاص، نسبت به شیوه درست در آموزش و پرورش، مسلط می شوند تا بتوانند تربیت را در قالبی درست و محتوایی غنی، به آینده سازان این مرز و بوم منتقل کنند.

این دانشگاه، قلب تپنده تحول بنیادین آموزش و‌پرورش و به تبع آن، مبدأ تحول فکری کشور، متولی اصلی پرورش نیروهای متخصص، متعهد و باانگیزه برای تعلیم و تربیت نسل آینده این مرز و بوم است. این دانشگاه نه یک دانشگاه ساده بلکه مجموعه ای از ارزنده ترین تجربیات آموزگاران سال های دور تا به امروز است که همگام با علوم روز جهان به دانشجومعلمان عرضه می شود پس چگونه می شود از چنین گنجینه ای گذشت و برای تقویت آن تلاش نکرد ؟!

با این وجود، متأسفانه پیرو خبر تصویب کمیسیون اجتماعی دولت و همچنین در جای دیگر تصویب پیش نویس زیرنظام تربیت معلم و تأمین منابع انسانی آموزش و پرورش سند تحول بنیادین، مبنی بر حذف تعهد خدمت دانشجومعلمان دانشگاه فرهنگیان، این نکته تداعی می گردد که با وجود عمق راهبردی این دانشگاه و تأکیدات رهبر فرزانه انقلاب بر اهمیت خاص این دانشگاه و اینکه «این دانشگاه مهم ترین دانشگاه کشور است» و «در این دانشگاه شخصیت معلم ساخته می شود»، مسیر حذف یکباره دانشگاه، به پروسه‌ای تدریجی تبدیل شده است. در این صورت، چه تضمین دیگری برای امید بخشی به معلمان آینده و کیفیت بخشی به آموزش نیروهای آینده ساز وجود دارد؟!

دولت از رویکرد تضعیف دانشگاه فرهنگیان جلوگیری کند

لذا امضاء کنندگان این نامه خواستارند، ضمن آنکه این مصوبات خلاف، حذف شوند، رویکرد دولت از ضعیف کردن این دانشگاه، به تقویت و توسعه کمی و کیفی دانشگاه برگردد.

به امید روزی که برنامه‌ریزی وعملکرد مدیران و مسئولان، پیروی از توصیه های رهبر عظیم الشان انقلاب اسلامی و همچنین قوانین مصرح بالادستی مانند سند تحول بنیادین و برنامه ششم توسعه، مبنی بر توجه به آموزش و پرورش بالاخص دانشگاه فرهنگیان، باشد.

در پایان برای تمامی خدمتگزاران صدیق نظام مقدس جمهوری اسلامی آرزوی توفیقات روزافزون داریم./باشگاه خبرنگاران

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار هرمزگان