ورود نرخ دلار به کانال 11 هزار تومان/ مجازات اخلالگران بازار ارز تأثیر بسزایی بر کاهش نرخ دارد

ورود نرخ دلار به کانال 11 هزار تومان/ مجازات اخلالگران بازار ارز تأثیر بسزایی بر کاهش نرخ دارد

روند کاهشی نرخ دلار در صرافی‌ها به پیروی از روز گذشته ادامه داشته و امروز دلار به طور جدی وارد کانال 11 هزار تومان شد.

کد خبر : 96137298        تاریخ انتشار :  پنج شنبه, 24 آبان 1397

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری «هشت بندی»، روند کاهشی نرخ دلار در صرافی ها به پیروی از روز گذشته ادامه داشته و امروز دلار  به طور جدی وارد کانال 11 هزار تومان شد.
این کاهش نرخ در هفته های گذشته به وفور مشاهده شده است به طوری که حتی نرخ ارز مسافرتی بانک ها که یورو است با کاهش قابل توجهی از 14 هزار 500 تومان به کانال 13 هزار تومان نزول پیدا کرده است.
یک مقام مسئول در بانک ملی در گفت‌وگو با خبرنگار بورس،بانک و بیمه  گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: نرخ رسمی ارز مسافرتی که از سوی بانک مرکزی به بانک ابلاغ می شود چند روزیست با روند کاهشی به مرز 13 هزار تومان میل پیدا کرده است.
وی افزود: نرخ معامله ای امروز یورو در بانک ها 14 هزار 16 ریال است که بر اساس مدارک و گذرنامه به مسافران و دانشجویان ارائه می‌شود.
نرخ کاهشی امروز تابلوی صرافی ها را به رقم 11 هزار 800 تومان مزین کرد که تفاوت این جا به جایی در روزهای گذشته مشهود است.
یکی از صراف های مجاز در گفت‌وگو با خبرنگار بورس،بانک و بیمه  گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، در خیابان فردوسی  دلیل این کاهش نرخ را مجازات متخلفان ارزی و سکه می‌داند و می گوید: زمانی که قانون صریح اجرا می‌شود مطمئن باشیم که قیمت ها واقعی و مشکلات بر طرف خواهد شد.
وی افزود: هم اکنون اکثر صرافی ها خرید و فروش را بر قیمت 11 هزار و 800 و 11 هزار و 900 انجام می دهند.ه البته مجوز بانک مرکزی برای واردات اسکناس توسط صرافی ها نیز در این موضوع بی تاثیر نبوده است.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار هرمزگان