۲۰ فایده شگفت‌انگیز پیاده‌روی روزانه برای بدن + اینفوگرافی

۲۰ فایده شگفت‌انگیز پیاده‌روی روزانه برای بدن + اینفوگرافی

پیاده روی فواید بسیار زیادی دارد و می‌تواند تاثیرات به سزایی بر زندگی اجتماعی و سلامت بدن ما بگذارد و از ابتلای به بسیاری از بیماری‌ها جلوگیری کند.

کد خبر : 96138960        تاریخ انتشار :  سه شنبه, 13 آذر 1397

 

به گزارش پایگاه خبری «هشت بندی»، پیاده‌روی روزانه در مقایسه با ورزش‌های سنگین مزایای بیش‌تری برای سلامتی دارد.

 

این ورزش سبک نه تنها به شما کمک می‌کند که احساس خوبی داشته باشید، بلکه سبب می‌شود که خوب هم به نظر برسید، ورزش لزوما نباید سخت و دشوار باشد. انجام هر روزه‌ یک پیاده‌روی ساده و سریع می‌تواند سلامتی شما را بهبود بخشد.

 

فواید پیاده‌روی

 

سوزاندن حدود ۱۵۰ کالری در پیاده‌روی

 

بسته به وزن شما و سرعتی که راه می‌روید، حدود نیم ساعت پیاده‌روی باعث می‌شود چیزی حدود ۱۵۰ کالری بسوزانید. بنابراین نگران خوردن آن شیرینی اضافی بعد از نهار نباشید،  با کمی راه رفتن می‌توانید انرژی آن را بسوزانید.

 

ایجاد احساس آرامش با پیاده‌روی

 

قدم زدن می‌تواند به شما آرامش دهد، چه در یک خیابان شلوغ شهر و یا در یک چمنزار آرام باشد. برای اینکه تجربه بهتر داشته باشید، یک موزیک مخصوص مدیتیشن دانلود و به آن گوش کنید تا یک پیاده‌روی آرامش بخش داشته باشید.

 

روشی برای خوش فرم شدن پاها

 

با تنها ۳۰ دقیقه راه رفتن در روز، عضلات ران و پشت ساق پای خود را تقویت کنید، پیاده روی را دو بار در هفته با تمرینات قدرتی (لانج، اسکات و غیره) همراه کنید تا نتایج بهتری به دست آورید.

 

کاهش رگ‌های واریسی

 

طبق تحقیقات ثابت شده است که پیاده‌روی منظم باعث کاهش میزان پیدایش و درد رگ‌های واریسی می‌شود. (فقط حتما از کفش‌های ورزشی برای راه رفتن استفاده کنید تا از بروز صدمه پیشگیری کنید و جریان خون را افزایش دهید).

 

بهبود عملکرد گوارش 

 

بعد از خوردن یک غذای سنگین جلوی تلویزین روی کاناپه لم ندهید؛ به گزارش نیویورک تایمز یک پیاده‌روی ۳۰ دقیقه‌ای، غذا را در سیستم گوارشی شما حرکت می‌دهد و سطح قند خونتان را متعادل‌تر نگه می‌دارد.

 

بعد از چند هفته راه رفتن به طور مرتب، دیگر این کار برایتان مثل آب خوردن می‌شود، حتی ممکن است تشویق شوید برای تناسب اندام بیشتر، ۳۰ دقیقه دویدن یا دوچرخه سواری را امتحان کنید. به هر حال، احتمال پیشرفتتان زیاد است.

 

یکی دیگر از معجزه‌های پیاده‌روی تغییرات مثبت در خلق و خو و سلامت روان است، چرا که هورمون‌های اندورفین (احساس خوب داشتن) را در بدنتان بیشتر ترشح می‌کند. همچنین میزان هورمون کورتیزول (استرس) را کاهش می‌دهد، استرس و عصبانیت کمتری را تجربه می‌کنید؛ بالا بردن سطح هورمون کورتیزول باعث کاهش حافظه، کاهش سیستم ایمنی، فشار خون بالا، افزایش کلسترول و بیماری‌های قلبی می‌شود.

 

زمان مناسب برای پیاده روی  

 

پیاده روی هنگام صبح مناسب است، زیرا اگر بعد از پیاده روی به منزل تان برگردید، می‌توانید دوش بگیرید تا چربی و عرق بدن تان از بین برود، یا اگر شاغل هستید و مدت زمانی را برای پیاده‌روی تا محل کارتان اختصاص می‌دهید، با روحیه شادتری سر کار حاضر خواهید شد و روز خود را با آرامش بیشتری آغاز خواهید کرد؛ همچنین به دلیل گرسنه شدن بعد از پیاده روی، صبحانه‌ای که میل می‌کنید اثر فوق العاده مثبتی بر بدن شما دارد.

 

پیاده روی در ظهر شرایط مناسب تری دارد، زیرا نه شما از خواب بیدار شده‌اید که خسته باشید و نه بعد از این فعالیت، قصد استراحت دارید، بلکه برای کارهایی که در طول روز می خواهید انجام بدهید، دارای انرژی بیشتری هستید. شما در این زمان می توانید پیاده روی سریع داشته باشید، زیرا بدنتان کالری را به سرعت از دست می‌دهد.

 

کالری‌های اضافه‌ای را که در طول روز دریافت کرده‌اید، می‌توانید به سادگی و با انجام پیاده روی‌های شبانه، از بین ببرید؛ اما اگر قبل از خواب پیاده روی کنید، ممکن است نتوانید به راحتی بخوابید و مشکلی در خوابتان به وجود آید، زیرا در هنگام شب و استراحت باید ریتم قلبتان آرام باشد تا بتواند آرامش خود را بازیابد و اگر شما زیاد پیاده روی کنید، قلبتان خوب استراحت نمی‌کند و در فردای آن روز خسته است.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار هرمزگان