آتش چهار منزل کپری را در هشتبندی خاکستر کرد

آتش چهار منزل کپری را در هشتبندی خاکستر کرد

در پی وقوع یک فقره آتش سوزی ویرانگر در روستای دهندر از توابع هشتبندی چهار منزل کپری در این روستا با خاکستر یکسان شد.

کد خبر : 99091811        تاریخ انتشار :  چهار شنبه, 05 آذر 1399

 

 

به گزارش خبرنگار  پایگاه خبری «هشت بندی»عصر امروز در پی وقوع یک فقره آتش سوزی ویرانگر ۴ منزل کپری متعلق به کشاورزان مهاجر فصلی ساکن در این روستا طعمه حریق شدند.

 

به دلیل شدت آتش سوزی متاسفانه این چهار منزل کپری به همراه وسایل داخل آنها نظیر یخچال، تلوزیون، مواد غذایی، وسایل آشپزی، پوشاک ، مدارک سجلی و... به کلی از بین رفتن و خاکستر شدن.

 

علت وقوع این آتش سوزی ویرانگر در دست بررسی است.

 

به دلیل اینکه این خانواده ها از قشر کارگر و بی بضاعت جامعه می باشند به شدت نیازمند حمایت نهاد های حمایتی ، امدادی و خیران هستند تا بخشی از آلام و مشکلات آنها کاسته شود.

 

شایان ذکر است هر ساله با آغاز فصل کشاورزی در منطقه هشتبندی شهرستان میناب به دلیل ایمنی پایین خانه های کپری آتش سوزی ویرانگری در این منازل به وقوع می پیوندد و خانواده های بسیاری سرمایه و زندگی خود را از دست می دهند.

 

قریب به ۲۰ هزار کارگر مهاجر فصلی از شهرستان های رودان، بشاگرد، بخش های سندرک و جغین شهرستان های میناب و رودان به همراه افراد جویای کار شهرستان های جنوبی استان کرمان نظیر قلعه گنج، منوجان، جیرفت ، کهنوج و رودبار برای کشت وکار به هشتبندی مهاجرت می کنند و ۹ ماه از سال را در منازل کپری ساکن می شوند و با اتمام فصل کشاورزی به زادگاه خود باز می گردن./ پایگاه خبری هشت بندی

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار هرمزگان