آشوری:چرا تردد خودروهای مناطق آزاد در برخی شهرها مجاز اما در هرمزگان ممنوع است؟/هرمزگان با درآمدزایی بالا نباید آویزان دولت باشد/

طوفان گرد و غبار در هشت بندی

رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس گفت: هرمزگان با درآمدزایی بالایی که دارد نباید آویزان دولت باشد و می تواند چند استان را هم مدیریت کند.

کد خبر : 96132898        تاریخ انتشار :  سه شنبه, 20 آذر 1397

 

به گزارش خبرنگار مهر، محمد آشوری دوشنبه شب در جلسه شورای اداری استان با فعالان اقتصادی استان بیان داشت: در ابتدا خدمت دکتر جهانگیری به خاطر حضور مجدد در زادگاهش استان هرمزگان تبریک عرض می کنم. در سفر گذشته ۵۰ درصد قبول کردند که هرمزگانی هستند ولی امروز در شهر «کوشا احمدی» ۱۰۰ درصد قبول کردند که هرمزگانی هستند و خود را جهانگیری کوشا عنوان کردند.

 

وی با بیان اینکه هرمزگانی ها به وجود شما در کابینه دولت افتخار می کنند، تصریح کرد: وجود شما در دولت نقطه عظیمی است که می تواند نقطه عظیمی برای پیشبرد اهداف هرمزگان باشد.

 

آشوری اظهارداشت: به نظر می رسد کلونی های محرومیت در هرمزگان مانند کوشا احمدی، جزیره هرمز، شهر رویدر، فین و بشاگرد نیازمند به نگاه ویژه و میان بر دارد تا بتوانی فاصله شاخص های توسعه را کوتاه کنیم.

 

وی عنوان کرد: پیشنهاد می دهم سازمان های توسعه گر به سمت هرمزگان سوق داده شوند و یک کارگروه ویژه و معین برای استانهای همجوار در حوزه محرومیت زدایی ایجاد شود.

 

به گفته آشوری، تعارضاتی در انجام قانون ایجاد می شود که القا تبعیض در مناطق مختلف ایجاد می کند به طور مثال دولت حضور میدانی در مناطق دارد و مصوبه دارد که ۵۰ درصد جذب نیرو به همان مناطق اختصاص یابد اما در این زمینه شاهد آن هستیم که برخی از دستگاهها اجرا نمی کنند.

 

رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس ادامه داد: دولت زحمت می کشد و مصوبه ای را تصویب می کند اما مدیران در عمل یک دستگاه اجرایی و دستگاهی دیگر غفلت می کند

.

وی با بیان اینکه مصوبه ای در خصوص تردد خودرو در مناطق آزاد در ماکو و اروند اجرا می شود اما مدت هاست که این خواسته در کیش و قشم همچنان مغفول ماندن است، اضافه کرد: دولت در این تعارض گرفتار شده و مردم خواستار یکپارچگی خدمت هستند.

 

آشوری با اشاره به اینکه چرا باید مصوبه ته لنجی در بوشهر به یک شکل اما در هرمزگان مصوبه بار ملوانی به شکلی دیگر اجرا شود، بیان کرد: نیازمند هم نوایی در مصوبه های دولت هستیم تا مردم از تبعیض رنج نبرند.

 

وی با بیان اینکه هرمزگان با این ظرفیت نباید آویزان دولت باشد، اظهار کرد: وقتی مالیات نفت و گاز شرکت های فلات قاره از هرمزگان است چرا باید ارزش افزوده آن به بوشهر تعلق بگیرد اما سهم هرمزگان کجاست؟

 

وی تاکید کرد: به نظر می رسد رفع این تعارضات موجب پویایی در جامعه خواهد شد. یکی دیگر از تعارضات قانونی بحث ورود خودروهای مناطق آزاد به سرزمین اصلی بود که این قانون در اروند اجرایی شد ولی در هرمزگان خودروهای قشم و کیش اجازه ورود به سرزمین اصلی و شهرستانهای استان اجرایی نشد.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار هرمزگان