احتمال بارش پراکنده باران در شرق هرمزگان / شرایط آب‌های خیلج فارس بحرانی

هواشناسی هرمزگان اعلام کرد: شناورهای سبک و قایق های صیادی از رفتن به دریا خودداری کنند

مدیرکل هواشناسی استان هرمزگان گفت: طبق نقشه‌های موجود و مشاهدات میدانی در حال حاضر شرایط آب‌های خلیج فارس برای دریانوردی بحرانی است.

کد خبر : 96134493        تاریخ انتشار :  یک شنبه, 01 بهمن 1396

 

به گزارش پایگاه خبری «هشت بندی»سعید رنجیر در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به آغاز ناپایداری‌های دریایی از روز جمعه تاکنون اظهار داشت: طبق نقشه‌های پیش‌بینی شدت این ناپایداری‌های به ویژه در امروز و امشب محسوس است.

 

وی ادامه داد: در حال حاضر شاهد وزش باد نسبتا شدید غربی و گرد و غبار در خلیج فارس هستیم که به تدریج در ساعات آینده افزایش سرعت باد به تنگه هرمز و دریای عمان نیز می‌رسد.

 

مدیرکل هواشناسی استان هرمزگان اضافه کرد: این امر سبب می‌شود علاوه بر مواج شدن دریا، بروز پدیده گرد و غبار نیز در این نواحی شاهد باشیم.

 

رنجبر با بیان اینکه تا ساعات ظهر امروز احتمال رگبار پراکنده باران در مناطق شرقی استان دور از انتظار نیست اضافه کرد: فردا صبح از میزان سرعت باد کاسته و شرایط پایداری بر روی استان حاکم می‌شود.

 

وی ادامه داد: در ساعات گذشته به ویژه از ساعات اولیه امروز در اعلامیه‌های متعدد از تمامی بخش‌های فعال دریایی و دستگاه‌های مربوطه خواسته‌ایم که در ترددهای دریایی نهایت احتیاط را داشته باشند.

 

مدیرکل هواشناسی استان هرمزگان با بیان اینکه حتی‌الامکان باید از ترددهای غیرضرور پرهیز شود، اضافه کرد: تا اعلام مجدد سازمان هواشناسی نیاز است محدویت‌های اعمال شده برای ایمنی بیشتر حفظ شود.

 

*برای دريافت و آگاهي از آخرين اخبار ،به کانال ما  در تلگرام  بپیوندید:*

لینک عضویت

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار هرمزگان