استاندارهرمزگان:اعتبار موردنياز براي تكميل راه ارتباطي هشت بندي به ميناب تامين مي گردد/لزوم احداث ناحيه صنعتي درهشت بندي/احداث هنرستان كشاورزي درهشت بندي دستور كار قرار مي گيرد/ضرورت توسعه كشت هاي گلخانه اي درهشت بندي/آیت الله رئوفی افتخار هرمزگان است

استاندار هرمزگان:  اعتبار مورد نياز براي تكميل راه ارتباطي هشتبندي به ميناب تامين مي گردد/ لزوم احداث ناحيه صنعتي در هشتبندي / احداث هنرستان كشاورزي در هشت بندي دستور كار قرار مي گيرد / ضرورت توسعه كشت هاي گلخانه اي در هشت بندي / آیت الله رئوفی افتخار کشور و هرمزگان است

استاندار هرمزگان گفت: با توجه اهميت راه ارتباطي هشت بندي به ميناب و حادثه خيز بودن آن تامين اعتبار مورد نياز براي تكميل برنامه تعريض و بهسازي اين محور با جديت در دستور كار قرار مي گيرد.

کد خبر : 97101790        تاریخ انتشار :  یک شنبه, 23 دی 1397

 


به گزارش خبرنگار پایگاه خبری «هشت بندی»، دكتر فريدون همتي در جريان سفر به هشت بندي در ديدار مردمي خود در مسجد جامع در خصوص اهميت بخش توكهور و هشت بندي خاطرنشان كرد: دشت هشت بندي از زيبايي خاصي برخوردار است كه خداوند نصيب مردم اين خطه نموده است.

 

لزوم احداث ناحیه صنعتی در هشت بندی


وي با اشاره به ظرفيت هاي بخش توکهور و هشت بندي در زمينه كشاورزي خاطرنشان كرد: با توجه به استعداد هاي كه هشت بندي در زمينه توليد محصولات كشاورزي دارد بايد با تلاش و برنامه ريزي زمينه احداث ناحيه صنعتي به سرعت در هشت بندي فراهم گردد تا صنايع تبديلي و فرآوري محصولات كشاورزي در كنار محصولات توليدي كشاورزان زمينه چرخه توليد را كامل كنند.


استاندار هرمزگان تصريح كرد: جهاد كشاورزي با هماهنگي شهرك شهرك هاي صنعتي استان نسبت به راه اندازي ناحيه صنعتي در هشت بندي جهت ايجاد صنايع مرتبط با محصولات كشاورزي در اين منطقه اقدام تا محصولات توليدي كشاورزان نظير گوجه فرنگي روي دست آنها نماند.


همتي اظهار داشت: با مشاركت مردم منطقه و همچنين با دعوت از سرمايه گذاران زمينه احداث صنايع تبديلي فراهم گردد تا زمينه صادرات محصولات توليدي كشاورزان فراهم گردد.

 

لزوم بهره گیری از ظرفیت های صادراتی کشور عمان


وي با اشاره به ظرفيت هاي صادراتي كشور عمان در زمينه محصولات كشاورزي ، گفت: كشور عمان در همسايگي ايران ظرفيت بسيار مهم صادراتي براي صادرات محصولات توليدي كشاورزان به ويژه كشاورزان منطقه هشت بندي مي باشد و با توجه به اين ظرفيت و قرابت فرهنگي كه با مردم اين كشور وجود دارد نبايد دغدغه ماندن محصول بر روي دست كشاورزان وجود داشته باشد.


نماينده عالي دولت در استان هرمزگان تصريح كرد: اگر محصولات توليدي كشاورزان با اين همه ظرفيت صادراتي به ويژه كشورهاي حوزه خليج فارس بر روي دست كشاورزان مي ماند ناشي از كوتاهي است كه در اين زمينه صورت مي پذيرد و جهاد كشاورزي در زمينه بازار يابي محصولات توليدي كشاورزان رسالت سنگيني بر عهده دارد و بايد بخش مهمي از بازار مورد نياز كشور عمان در زمينه محصولات كشاورزي با برنامه ريزي به استان هرمزگان اختصاص پيدا كند .


همتي خاطرنشان كرد: با تصاحب بازار صادراتي كشور عمان بخش مهمي از چرخه توليد و اشتغال در بخش كشاورزي استان به ويژه در هشت بندي رونق مي گيرد .


وي افزود: نبود بيكار در بخش توکهورو هشت بندي از نقاط مثبت اين منطقه است و كه علاوه بر مردم بومي براي مردم ساير مناطق با استفاده از ظرفيت هاي كشاورزي اشتغالزايي شده است و از اين ظرفيت بيش از اين مي توان براي افزايش رفاه مردم و ماندگاري آنها با برنامه ريزي دقيق بر روي ظرفيت كشاورزي منطقه اقدام كرد.

 

حمایت از توسعه کشت های گلخانه ای در بخش توکهور و هشت بندی


استاندار هرمزگان با اشاره به اهميت حراست از منابع آبي در هشت بندي افزود: براي منابع آب منطقه بايد برنامه ريزي مناسب داشت و در اين زمينه توسعه كشت هاي گلخانه اي در اين بخش از اولويت هاي اصلي كاري مديريت عالي استان است و از هر گونه سرمايه گذاري براي احداث گلخانه هاي توليد محصولات كشاورزي در هشت بندي حمايت صورت خواهد پذيرفت .

 

لزوم آسفالت جاده های روستایی و جاده های بین مزارع کشاورزی


وي اظهار داشت : آسفالت جاده هاي بين مزارع كشاورزي و همچنين جاده هاي دسترسي به بازارهاي فروش با توجه به ظرفيت هاي كشاورزي براي تسهيل امورات كشاورزان با اولويت در دستور كار قرار دستگاه هاي مجري به ويژه راه و شهرسازي قرار گيرد.


نماينده عالي دولت در استان هرمزگان خاطرنشان كرد: بازگشايي مسير هاي دسترسي به مناطق كوهستاني بالا دست دشت هشت بندي موضوع مهم ديگري از كه بايد در دستور كار دستگاه هاي متولي براي توسعه كشاورزي در هشت بندي با كشت گونه هاي باغي و كشاورزي قرار گيرد.


همتي خاطرنشان كرد: جاده هاي روستايي كه به همت شوراها و دهياري هاي در هشت بندي از نظر زير سازي تكميل گرديده است اداره كل راه و شهرسازي استان نسبت به آسفالت آن اقدام نمايد.

 

لزوم کوتاه کردن محور ارتباطی هشت بندی به میناب با احداث مسیر میانبر

 

استاندار هرمزگان با اشاره به اهميت تكميل عمليات تعريض و بهسازي محور ارتباطي هشت بندي به ميناب خاطرنشان كرد: بخشي از راه ارتباطي هشت بندي به ميناب با هدف كوتاه شدن مسير و تسهيل دسترسي مردم بهع مركز شهرستان به صورت ميانبر احداث گردد و در اين رابطه اداره كل راه و شهرسازي و اداره كل راهداري استان برنامه هاي خود براي تحقق اين مهم به استانداري اعلام نمايند.


وي در همين افزود: براي كوتاه كردن راه راتباطي ميناب به هشت بندي و تسهيل دسترسي مردم به مركز شهرستان احداث مسير مستقيم و ميانبر در اين محور در اولويت كاري مديران راه و شهرسازي استان قرار گيرد.


همتي با اشاره به اهميت حذف گردنه هاي حادثه خير از مسير ارتباطي هشت بندي به ميناب تصريح كرد: بخشي از جاده ارتباطي هشت بندي به ميناب تعريض و بهسازي گرديده است و تعريض و بهسازي بخش كوهستاني اين محور شامل حذف گردنه ها و نقاط حادثه خير كه از نو كوهستان سخت هم نيست اداره كل راه و شهرسازي استان در اولويت پروژه هاي خود قرار دهد.

 

تامین اعتبار تکمیل پروزه تعریض و بهسازی محور هشت بندی به میناب در دستور کار قرار می گیرد


نماينده عالي دولت در استان هرمزگان خاطرنشان كرد: مدير كل راه و شهرسازي استان برنامه هاي خود را براي حذف نقاط حادثه خيز در محدوده منطقه كوهستاني از محور ارتباطي هشت بندي به ميناب به استانداري اعلام كند تا منابع مالي مورد نياز براي حذف مسير كوهستاني تامين گردد.


وي افزود: در سال 97 آسفالت هزار كيلومتر اه روستايي در دستور كار است كه با اجراي اين طرح بخش مهم از راههاي روستايي در شهرستان ميناب و هشت بندي آسفالته خواهند شد.


وي در همين رابطه تصريح كرد: سال گذشته گام بزرگي در اين زمينه برداشته شد و امسال نيز تاكنون 330 كيلومتر آسفالت گرديده و بيش از 600 كيلومتر عمليات زيرسازي آن در حال انجام است كه يك كار جهادي بزرگ است.

 

ساخت 200 سازه آبخیزداری در هرمزگان


استاندار هرمزگان با اشاره به اجراي طرح هاي آبخيزداري در مناطق مختلف استان خاطرنشان كرد: با توجه به اقليم استان و بارندگي ها تصميم گرفته شد امسال يك كار مشاركتي با سازمان منابع طبيعي كشور با استفاده از منابع صندوق توسعه ملي صورت گيرد.


وي در همين رابطه گفت: در اين زمينه احداث دويست سازه آبخيزداري به صورت مشاركتي هدف گذاري شد كه بسياري از اين سازه ها امسال احداث گرديد كه در پي بارندگي هاي اخير آبگيري هم شده اند.


نماينده عالي دولت در استان هرمزگان بيان داشت : در بخش توكهور و هشت بندي بيش از يك ميليارد تومان اعتبارات آبخيزداري براي احداث سازهاي آبخيزداري براي مهار سيلاب هاي فصلي جهت تقويت سفره هاي آب زير زميني تخصيص پيدا كرده است .


همتي گفت: احداث سازه هاي آبخيزداري كارهاي زير بنايي اساسي است كه آينده در سرنوشت شهرستان بسيار تاثير گذار خواهد بود .

 

لزوم اخداث هنرستان کشاورزی در هشت بندی


استانداري هرمزگان با اشاره به ظرفيت هاي كشاورزي در هشت بندي خاطرنشان كرد: احداث هنرستان كشاورزي يكي از اولويت هاي مهم استانداري در هشت بندي است و اين مهم به صورت ويژه شخصا با توجه به اهميت آن پيگيري خواهد شد .


وي افزود: احداث هنرستان كشاورزي براي در هشت بندي براي تربيت نيروي كار مهار براي بخش كشاورزي اين منطقه بسيار ضروري است تا بهره ورزي بخش كشاورزي بالا رود .

 

ضرورت تجهیز و راه انداری مرکز بستر درمان هشت بندی


استاندار هرمزگان با اشاره به اهميت تجهيزمركز بستر درمان هشت بندي خاطرنشان كرد: تجهيز و راه اندازي بستر درمان شهر هشت بندي با جديت پيگيري مي شود.

 

آیت الله رئوفی از مفاخر کشور و هرمزگان است


استاندار هرمزگان با اشاره به جايگاه علمي حضرت آيت الله رئوفي گفت: ايشان از افتخارات و مخافر كشور و استان هرمزگان، شهرستان ميناب ، بخش توكهور و هشت بندي و همه علاقه مندان و ايشان سرمايه اي مهم براي هشت بندي است .


وي افزود: موضوع الحاق روستاهاي سرني به بخش توكهور وهشت بندي ، تامين معلم مورد نياز در هشت بندي و ارتقاء نمايندگي آموزش و پرورش بخش توكهور و هشت بندي به همراه برخي درخواست هاي مهم ديگر در مركز استان پيگيري مي گردد.