افت بی سابقه قیمت خیار سبز در هشت بندی/ بهره برداران کشاورزی در معرض ورشکستگی /معیشت کشاورزان در معرض خطر جدی /مدیران اقتصادی و کشاورزی هرمزگان در حمایت از کشاورزان تدبیری کنند

 افت بی سابقه قیمت خیار سبز در هشت بندی/ بهره برداران کشاورزی در معرض ورشکستگی /معیشت کشاورزان در معرض خطر جدی /مدیران اقتصادی و کشاورزی هرمزگان در حمایت از کشاورزان تدبیری کنند

قیمت محصول خیار سبز این روزها در میادین تره بار هشت بندی با افت قیمت بی سابقه ای روبرو بوده است.

کد خبر : 96133361        تاریخ انتشار :  شنبه, 10 آذر 1397

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری «هشت بندی»این روزها اگر کسی به میادین تره بار هشت بندی سرکشی کند دسترنج کشاورزان این منطقه بازاری ندارد و بر روی دست آنها مانده است.

 

محصول مرغوب خیار سبز کشاورزان در منطقه هشت بندی که با صرف هزینه های هنگفت به مرحله تولید و عرضه به بازار فروش رسیده است این روزها مشتری ندارد.

 

کشاورزان مجبورند محصول خیار سبز خود که با صرف هزینه های سنگین به مرحله تولید رسانده اند مجبورند کیلویی 200 تا 600تومان به فروش برسانند.

 

فروش محصول خیار سبز با این قیمت حتی کفاف هزینه های تولید کشاورزان را نمی دهد.

 

در حالی محصول خیار سبز در میادین تره بار هشت بندی با نازلترین قیمت از دست کشاورزان خریداری می گردد که این محصول در بازارهای مصرف با قیمت بسیار بالاتر به دست مصرف کنندگان می رسد.

 

افت قیمت محصول خیار سبز در هشت بندی بسیاری از بهره برداران کشاورزی را معرض ورشکستگی در پی بدهی های سنگینی قرار داده است.

 

افت بی سابقه قیمت محصول خیار سبز همچنین معیشت هزاران کارگر فصلی مهاجر که از شهرستان های جنوبی استان کرمان و شهرستان های شرقی هرمزگان در مزارع کشاورزی هشت بندی مشغول بکارند به همراه کشاورزان محلی در معرض خطر جدی قرار داده است.

 

در حال قیمت محصول خیار سبز در میادین تره بار هشت بندی می باشد کیلویی 200تا 600 تومان از کشاورزان خریداری می گردد که قیمت نهاده های کشاورزی نظیر سم، کود، بذر و سایر هزینه های جانبی نظیر برق،آب و آماده سازی اراضی نسبت به سالهای گذشته با افزایش چند برابری به دلیل نوسانات بی سابقه ارزی و تحریم ها همراه بوده است.

با توجه به وضعیت نابسامانی که بازار محصول خیار سبز برای کشاورزان به وجود آورده و دسترنج آنها در معرض نابودی در وضعیت وخیم اقتصادی است می طلبد مسئولان و مدیران اقتصادی و کشاورزی استان هرمزگان در راستای حمایت از تولید و اشتغال استان قدم های مهمی در حمایت از کشاورزان بردارند و در این رابطه چاره اندیشی و تدبیری کنند.

 

شایان ذکر است منطقه هشت بندی با قریب به پنجاه هزار نفر جمعیت ثابت و مهاجر کشاورز از قطب های اصلی هرمزگان در تولید محصولات خارج از فصل کشور، نقش مهمی در ایجاد اشتغال برای بیش از 15 هزار بیکار ان جویای کار شهرستان های شرقی هرمزگان و جنوب کرمان دارد که آفت شدید قیمت محصول خیار معیشت مردم بومی و مهاجران را در معرض خطر و باعث سوق دادن آنها به سمت مشاغل کاذب از جمله قاچاق برای تامین معاش قرار داده است که نیازمند تدبیر و حمایت مدیریت عالی استان برای حمایت از این قشر زحمت کش می باشد.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کلاس مداحی

اخبار هرمزگان