افت شدید قیمت محصول گوجه فرنگی در میادین تره بار هشت بندی در پی توقف صادرات / درخواست کشاورزان از استاندارهرمزگان و نماینده مردم شرق استان برای جلوگیری از توقف صادرات

افت شدید قیمت محصول گوجه فرنگی در میادین تره بار هشت بندی در پی توقف صادرات / درخواست کشاورزان از استاندارهرمزگان و نماینده مردم شرق استان  برای جلوگیری از توقف صادرات

توقف صادرات و بسته شدن مرزها  باعث افت شدید قیمت محصول  گوجه فرنگی در میادین تره بار هشت بندی  شده است.

کد خبر : 97111810        تاریخ انتشار :  سه شنبه, 30 بهمن 1397

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری« هشت بندی»، منطقه هشت بندی یکی از قطب های اصلی کشاورزی استان هرمزگان و کشور در تولید محصولات صیفی خارج از فصل کشور از جمله محصول گوجه فرنگی می باشد.


بیش از سه هزار هکتار از مزارع کشاورزی هشت بندی به کشت گوجه فرنگی اختصاص دارد که باعث ایجاد اشتغال مناسب برای خیل عظیمی از بیکاران و مردم محلی شده است.


در اویل بهمن ماه اوج برداشت محصول گوجه فرنگی در استان بوشهر با پیگیری مسئولان این استان صادرات محصول گوجه فرنگی در کشور به مدت یک ماه آزاد اعلام گردید.


با پایان فرصت و مجوز یک ماهه وزارت صنعت معدن وتجارت جهت صادرات محصول گوجه فرنگی که با پیگیری مسئولان و نمایندگان استان بوشهر در همسایگی استان هرمزگان محقق شده بود و بسته شدن مرزها از امروز قیمت این محصول درمیادین تره بارهشت بندی به شدت افت و کشاورزان را شوکه کرد.


درحالی امروزسه شنبه قیمت محصول گوجه فرنگی با اتمام مجوز صادرات از سوی وزارت صنعت در میادین هشت بندی با افت بی سابقه همراه بوده است که کشاورزان در اوج زمان برداشت محصول خود می باشند.


افت شدید قیمت محصول موجی از نگرانی را در بین کشاورزان گوجه کارهشت بندی به واسطه صرف هزینه های سنگین تولید ایجاد کرده است.


کشاورزان منطقه هشت بندی از استاندارهرمزگان،نماینده مردم شرق استان،فرماندار شهرستان،مدیر کل صنعت و رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان انتطار دارند همانند مسئولان استان بوشهر،جهت حمایت از کشاورزان با رایزنی با مسئولان ارشد کشور از جمله وزارتخانه های جهاد و صنعت مجوز ادامه صادرات محصول گوجه فرنگی تا اردیبهشت ماه پایان فصل برداشت دریافت و از ورشکستگی کشاورزان جلوگیری بعمل آورند.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار هرمزگان