انتقاد بی سابقه امام جمعه میناب از قویه قضائیه / معتمدی فر: مردم از برخورد دستگاه قضا ناراحتند

خطیب جمعه میناب: مردم از برخورد دستگاه قضا ناراحت هستند

امام جمعه میناب ضمن انتقاد از نگاه قضات به همه ی مراجعان دستگاه قضا، گفت: مردم از برخورد دستگاه قضا ناراحت هستند.

کد خبر : 96136782        تاریخ انتشار :  دوشنبه, 04 تیر 1397

 

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، «میرزا حسین معتمدی فر» در خطبه های نماز جمعه شهرستان میناب گفت: علم و دانش یکی از ویژگی های ایرانی ها در طول تاریخ بوده و شخصیت هایی چون آرش کمانگیر و شهیدانی چون شهید چمران و شهید باکری نماد اعتماد به نفس ایرانی ها به شمار می روند.

 

وی توجه به موضوع تبلیغات اسلامی را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: مقام کنونی اسلام مدیون تبلیغ است نه شمشیر و اسلام جز ضرورت دفاع هیچ گاه شمشیر نکشیده است.

 

وی با اشاره به این که امروزه مسلمانان بیشتر از هر زمانی نیازمند تبلیغات اسلامی هستند،گفت: این اقدام کاری ترین سلاح بشریت است که متاسفانه ما مسلمانان از آن غفلت کرده ایم.

 

امام جمعه میناب در ادامه هفته ی قوه قضاییه را تبریک گفت و اضافه کرد: باید از قوه قضاییه جمهوری اسلامی که علیرغم تمام فشارها استقلال خود را حفظ کرده تشکر کنیم.

 

وی بیان کرد:قوه قضاییه در برابر نامه‌نگاری‌ها و فشارهای افرادی که هشت سال سرنوشت کشور را در دست داشتند و امروز نقش اپوزیسیون را بازی می کنند، از صراط عدالت خارج نشد.

 

حجت الاسلام معتمدی فر افزود: با این حال اگر اقدامات تخریبی برخی افراد بخواهد به آبروی قوه قضاییه لطمه وارد کند، نباید در برابر آن ساکت ماند چرا که این اقدام ضربه به آبروی نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

 

وی با بیان این که مردم از قوه قضاییه توقع برخورد عادلانه دارند، اظهار داشت: بعضی از انتقادات امروز ما معطوف به مقامات بالادستی قوه قضاییه است و ما از این ارگان در شهرستان میناب تشکر داریم.

 

نماینده ولی فقیه در شهرستان میناب در ادامه تاکید کرد: با این حال مردم از نحوه برخورد قضات با مراجعین ناراحتند چرا که نحوه برخورد قضات با مردم مهربانانه و دلسوزانه نیست.

 

وی گفت: تا حکمی برای کسی صادر نشود نباید با تحکم با وی برخورد کرد و مشاهده کرده ایم با شاهدان نیز برخورد مناسبی صورت نمی گیرد.

 

معتمدی فر بیان داشت: قرار نیست هر کس وارد دستگاه قضا شد با او بد برخورد شود و قضات فراموش نکنند که در جایگاه رسول اکرم و امیرالمومنین قرار گرفته اند و اگر کسی توان دفاع از خود را ندارد نباید با با وی بد رفتاری صورت بگیرد.

 

وی متذکر شد: وقتی قاضی به مراجعه کننده می گوید «برو بیرون حرف نزن» آن وقت مراجعه‌کننده حرفش را به رادیو بی بی سی باید بزند یا رادیو فردا!؟

 

امام جمعه میناب گفت: اطاله دادرسی مردم را اذیت می‌کند و سبب می شود خدمت ارائه شده شیرینی اش را از دست بدهد.

 

وی ادامه داد: اطاله دادرسی علاوه بر شلوغی شعبه ها موجب ایجاد شایعه نسبت به دستگاه قضا در اذهان می‌شود.

 

وی تصریح کرد: به والله قسم می‌خورم آن‌قدر که شاکی در دادگاه های جمهوری اسلامی اذیت می‌شود اگر مجرمان اذیت می شدند امروز شاهد جرم و جنایت کمتری بودیم.

 

حجت الاسلام معتمدی فر به ذکر مثالی پرداخت و گفت: خانمی برای گرفتن نفقه به دادگاه مراجعه می کند و با موضوعی به اسم حق قضاوت روبرو می شود، این خانم اگر پول داشت که دیگر به دادگاه مراجعه نمی کرد.

 

وی افزود: ما درس خوانده ایم که قاضی نباید از طرفین پول دریافت کند و دریافت این پول ها را نمی فهمم البته امیدوارم مسئولان درک کنند که من فسلفه این موضوع را نفهمیده ام و نفهمیدن نیز جرم نیست.

 

وی گفت: فردی ۵۰ میلیون تومان خرج می‌کند تا رای دادگاه به نفعش شود و طرف مقابل نیز وکیل ۷۰ میلیونی می‌گیرد تا رای به سود او تمام شود؛ اما مگر با این اعداد می توان حکم را عوض کرد؟!

 

امام جمعه میناب ابراز داشت: از ریاست محترم دستگاه قضا می‌خواهیم که به این موضوعات رسیدگی کنند.

 

وب ادامه داد: موضوع دیگری که باید به آن اشاره کنم نوبت دهی برای ورود به دادگستری میناب است که سبب نارضایتی مردم شده است.

 

وی گفت: اگر فلسفه این نوبت دهی ها تامین امنیت است باید در کمال احترام در داخل دادگاه این موضوع انجام شود و نه زن و مرد در پیاده رو منتظر بمانند.

 

وی در پایان بیان کرد: مردم میناب حرمت دارند و نباید آنها را در پیاده رو با چنین وضعی منتظر نگه داشت.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کلاس مداحی

اخبار هرمزگان