برنامه ریزی برای آسفالت 250 کیلومتر راه روستایی در هرمزگان/ اختصاص 70 میلیارد اعتبار به راههایی روستایی استان

تصاوير اجراي طرح بزرگ آسفالت راههاي روستاهاي كوي هجرت و كهورتاك هشتبندي هشت بندي هرمزگان با همكاري علي رئوفي معاون همانگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري هرمزگان عكس

معاون راه روستایی اداره کل راه و شهرسازی هرمزگان از تخصیص هفت هزار میلیارد ریال اعتبار جهت آسفالت راه‌های روستایی استان خبر داد.

کد خبر : 96136752        تاریخ انتشار :  چهار شنبه, 20 دی 1396

 

به گزارش پایگاه خبری «هشت بندی»محمدمهدی رضایی امروز درگفت‌و‌گوباتسنیم اظهار داشت:دو هزار و 500 میلیارد ریال از این میزان اعتبار که جهت آسفالت 250 کیلومتر راه روستایی هرمزگان تخصیص یافته از محل اعتبارات استانی است.

 

وی با اشاره به برنامه‌ریزی‌های انجام شده به منظور آسفالت 250 کیلومتر راه روستایی در استان تا پایان امسال اظهار داشت: روستاهای بالای 20 خانوار جهت تردد و عبور و مرور به نقاط دیگر در استان دارای راه آسفالته می‌شوند و براساس اولویت تلاش می‌شود که هیچ راه روستایی بدون آسفالت نباشد.

 

معاون راه روستایی اداره کل راه و شهرسازی هرمزگان با اشاره به تکلیف مشخص شده در برنامه ششم توسعه به منظور آسفالت همه روستاهای بالای20 خانوار گفت: این امر زمینه خدمات رسانی به شمار زیادی از ساکنان روستاها و امکان تردد آسان در فصول مختلف را فراهم خواهد ساخت.

 

وی یادآور شد: توسعه هر منطقه منوط به ارتباطات و ایجاد جاده‌های ارتباطی است و تا زمانی که راه ارتباطی برقرار نباشد، توسعه محقق نمی‌شود.

 

رضایی تصریح کرد: در صورت حمایت بیشتر مسئولان استان و مشارکت خیران و تخصیص اعتبارات ویژه جهت اجرای راه‌های روستایی آمادگی داریم مساعدت‌های ویژه‌ای را برای تکمیل و روکش آسفالت این راه ها انجام دهیم.

 

این مقام مسئول تاکید کرد: هرگونه کار اجرایی باید با مطالعات و کار کارشناسی انجام شود تا تبعات و مشکلات جانبی را در آینده برای مردم نداشته باشد.

 

به گزارش تسنیم براساس آمارهای موجود هرمزگان 9 هزار و 938 کیلومتر راه روستایی دارد که از این شمار 4 هزار و 670 کیلومتر آسفالته است.

 

طبق اعلام مسئولان راه و شهرسازی هرمزگان این استان از نظر شاخص راه روستایی پائین است.

 

جمعیت روستایی استان هرمزگان طبق آمارهای موجود با بیش از 786 هزار نفر در قالب دو هزار و 244 آبادی، 55 درصد کل جمعیت استان را به خود اختصاص داده اما 3700کیلومتر از جاده‌های روستایی این استان از خدمات امدادی و کنترلی بی‌بهره است.

 

استان هرمزگان طبق تقسیمات کشوری شامل 13 شهرستان 33 شهر و دو هزار و 244 آبادی است و جمعیتی بالغ بر یک میلیون و 578 هزار و 183 نفر دارد که بالغ بر 53 درصد از کل این جمعیت در روستا ها زندگی می کنند.

 

روشن است که رشد و توسعه هر منطقه، نیازمند ایجاد راه و صنعت راه سازی است و این موضوع در تمام ادوار از اصلی ترین مطالبات مردم در سراسر استان هرمزگان و کشور بوده و هست.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار هرمزگان