جزئیات انهدام بزرگترین باند قاچاق خودروهای خارجی به کشور در هرمزگان

انهدام بزرگترین باند قاچاق خودروهای خارجی به کشور

فرمانده انتظامی هرمزگان از شناسایی و انهدام باند سازمان یافته قاچاق خودروهای سواری و کشف ۴۲۴ دستگاه خودرو قاچاق در هرمزگان خبر داد.

کد خبر : 96139831        تاریخ انتشار :  چهار شنبه, 22 فروردين 1397

 

به گزارش پایگاه خبری «هشت بندی»، سردار عزیز الله ملکی صبح چهارشنبه در نشست خبری که در سالن فیروزه نیروی انتظامی برگزار شد، بیان داشت: یک باند سازمان یافته قاچاق خودروهای سواری در استان هرمزگان شناسایی و منهدم شد. تعدادی از افراد این باند دستگیر شده اند. در این اقدام پلیسی و اطلاعاتی ۴۲۴ دستگاه خودرو قاچاق به ارزش ۱۲۵۰ میلیارد ریال در هرمزگان کشف شد.

 

وی عنوان کرد: در راستای مبارزه جدی با پدیده شوم قاچاق با انجام اقدامات اطلاعاتی و فنی بسیار پیچیده یک باند سازمان یافته قاچاق خودرو که توسط نمایندگی چند شرکت مشهور خودروهای خارجی با استفاده از اسناد جعلی اقدام به واردات خودرو از مبادی رسمی می نمودند شناسایی و با تشکیل تیم کارآگاهی اطلاعاتی پیگیری موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران قرار گرفت.

 

93724.jpg

 

 

وی افزود:با محرز شدن ارتکاب جرم و به دست آمدن شیوه و شگرد قاچاقچیان پس از هماهنگی قضایی در یک عملیات ضربتی تعداد ۱۰۵ دستگاه خودرو که با اسناد جعلی و حتی بدون صدور پته های گمرکی از گمرک ترخیص و در انبار شرکت موجود بود توقیف شد.

 

این مقام انتظامی اظهار داشت:با دستگیری عاملین اصلی و ضبط اسناد و مدارک موجود در شرکت و انجام تحقیقات تکمیلی تعداد ۳۱۹ دستگاه دیگر از این خودروها که باشیوه جعل وارد و لیکن هنوز ترخیص قطعی نشده بود کشف که با هماهنگی مقام محترم قضایی در مجموع ۴۲۴ دستگاه خودرو توقیف گردید.

 

ملکی اذعان داشت: ارزش این محموله ۱۲۵۰ میلیارد ریال برآورد گردید که در این ارتباط تعداد ۷ نفر دستگیر شده و پرونده جهت رسیدگی به مرجع قضایی ارسال گردیده است.

 

فرمانده انتظامی هرمزگان خاطرنشان کرد:تحقیقات نشان دهنده فعالیت جعل،واردات غیر قانونی و فریب متقاضیان خودرو توسط این باند از سال ۹۲ تاکنون می باشد که پرونده برای کشف زوایای پنهان در دست بررسی بوده و متعاقباً به استحضار مردم عزیز خواهد رسید./مهر

 

93725.jpg

93726.jpg

93727.jpg

93728.jpg

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار هرمزگان