جزئیات تجمع گوجه کاران مقابل استانداری / کشاورزان مسئولان بجایی اقدام عملی فقط وعده پیگیری می دهند

گوجه‌فرنگی کاران هرمزگانی خواستار مجوز صادرات محصول‌شان شدند

جمعی از گوجه‌فرنگی کاران هرمزگانی با حضور در مقابل استانداری هرمزگان خواستار تجدیدنظر دولت در خصوص صادرات این محصول به خارج از کشور شدند.

کد خبر : 96134258        تاریخ انتشار :  شنبه, 25 اسفند 1397

 

به گزارش پایگاه خبری «هشت بندی»، صبح امروز جمعی از گوجه‌فرنگی کاران هرمزگان با حضور در مقابل استانداری هرمزگان خواستار تصمیم دولت در خصوص تجدیدنظر در تصمیم ممنوعیت صادران این محصول به خارج از کشور شدند.

 

نماینده کشاورزان معترض در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: کارخانه‌داران رب گوجه‌فرنگی و گلخانه داران این محصول با لابی‌گری خود مانع از صادرات محصولمان به خارج از کشور شده‌اند.

 

رضا اخلاصی با بیان اینکه کارخانه‌داران رب گوجه‌فرنگی و گلخانه داران این محصول، گوجه‌فرنگی را با قیمت مفت از کشاورز هرمزگانی می‌خرند، تصریح کرد: قبل و بعد از برداشت محصول هرمزگان در استان‌های بوشهر و کرمان صادرات محصول گوجه‌فرنگی باز و مشکلی وجود ندارد اما تا نبوت به هرمزگان رسید، صادرات ممنوع شد.

 

نماینده کشاورزان معترض با اشاره به اینکه در زمان برداشت محصول گوجه‌فرنگی در استان بوشهر هم دولت تصمیم به ممنوعیت صادرات داشت اما حمایت مسئولان استانی مانع از این کار شد، اظهار کرد: مسئولان استان هرمزگان صدای ما را نمی‌شنوند و هرچه تلاش و رایزنی کردیم تنها به جمله اینکه "پیگیری می‌کنیم" بسنده می‌کنند.

 

اخلاصی با بیان اینکه تنها به گلخانه داران مجوز صادرات محصول می‌دهند، عنوان کرد: 20 هزار گوجه‌فرنگی کار هرمزگانی نیز با این اقدام دولت در حال ضرر هستند به‌گونه‌ای که محصول گوجه‌فرنگی که پای کشاورز 2 هزار و 200 تومان هزینه در بردارد به قیمت یک هزار و 400 تومان از آن‌ها خریداری می‌شود اما در بازار بین 3 تا 4 هزار تومان فروخته می‌شود.

 

وی با اشاره به اینکه برخی دلالان گوجه‌فرنگی را از کشاورزان هرمزگانی خریداری و به اسم محصول گلخانه‌ای صادرات می‌کنند، اضافه کرد: برخی از کشاورزان با توجه به پیشنهاد سازمان جهاد کشاورزی با استفاده از بذر صادراتی با طرف عراقی برای تهیه محصول موردنیاز اقدام کرده اما اکنون نمی‌توانند این محصولی که بازار داخلی ندارد را صادر کنند.

 

اخلاصی در پایان با بیان اینکه تنها به امید اندک توجهی از سوی مسئولان استان امروز در مقابل استانداری هرمزگان حاضر شدیم، اظهار کرد: طی روزهای گذشته با حضور وزیر کشور در استان هرمزگان خواستار صحبت پنج‌دقیقه‌ای با وی شدیم که متأسفانه مسئولان استان مانع از تحقق این دیدار شدند تا وزیر کشور پای صحبت کشاورزان بنشیند./ایسنا

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کلاس مداحی

اخبار هرمزگان