جزئیات جدیدترین تقسمیات کشوری در هرمزگان / الحاق 13 روستای سرنی به بخش توکهور و هشت بندی/ انتزاع برنطین از بخش بیکاه

جزئیات جدیدترین تقسمیات کشوری در هرمزگان / الحاق 13 روستای رنی به بخش توکهور و هشت بندی/ انتزاع برنطین از بخش بیکاه

استاندار هرمزگان گفت: وزیر کشور در ابلاغیه ای با انعکاس مصوبه هیأت وزیران، آخرین جزئیات تغییرات در واحدهای تقسیماتی هرمزگان را اعلام کرد.

کد خبر : 96136397        تاریخ انتشار :  یک شنبه, 07 دی 1399

 

به گزارش پایگاه خبری «هشت بندی» فریدون همتی عنوان کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته توسط استانداری هرمزگان از طریق وزارت کشور و تصویب هیأت دولت، دهستان شمیل در شهرستان بندرعباس به بخش ارتقاء یافت.

 

وی ادامه داد: در این راستا دکتر رحمانی فضلی وزیر کشور در ابلاغیه ای، با انعکاس مصوبه هیأت وزیران، مبنی بر ایجاد بخش شمیل در تابعیت شهرستان بندرعباس دستور داد، با توجه به قانون تعاریف و ضوابط تقسیمات کشوری و آئین نامه اجرائی آن اقدام لازم در این زمینه صورت گیرد.

 

استاندار هرمزگان افزود: بخش شمیل از ترکیب دهستان شمیل و حسن لنگی ایجاد شده و مرکز این بخش، روستای شمیل تعیین شده است.

 

همتی گفت: بر اساس دیگر تغییرات انجام شده در واحدهای تقسیماتی شهرستان بندرعباس، دهستان جلابی در بخش تخت و دهستان حسن لنگی در بخش شمیل ایجاد شده است.

 

همتی با اشاره به تغییرات در واحدهای تقسیماتی شهرستان رودان، اظهار کرد: بر اساس مصوبه هیأت وزیران، دهستان برنطین از بخش بیکاه منتزع و به بخش مرکزی شهرستان رودان ملحق شد.

 

وی افزود: همچنین سه روستای نزک، وزیری و کهنشوئیه از دهستان برنطین منتزع و به دهستان بیکاه در بخش بیکاه ملحق شدند و روستای کهنشوئیه به عنوان مرکز این دهستان تعیین شد.

 

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: دهستان اسلام آباد به عنوان تابع بخش بیکاه از ترکیب روستاهای اسلام آباد، سرکهنان، زردگردیال، سورکی، مازغ و زنگیان به مرکزیت روستای اسلام آباد ایجاد شد.

 

همتی با اشاره به برخی تغییرات در واحدهای تقسیماتی در شهرستان میناب، عنوان کرد: روستاهای جعفرآباد، سرنی، سراتک، پابنان، هلائون، برنزکی، قلمان عبدالله، گچک دادعلی، قلمان مشهدی چراغ، قلات رستم، باغک، تهتان و هنیرک از دهستان کریان بخش مرکزی شهرستان میناب منتزع و به دهستان توکهور بخش توکهور - هشتبندی ملحق می شوند.

 

استاندار هرمزگان با قدردانی از همراهی نمایندگان پیشین و کنونی مردم مرکز و شرق هرمزگان و شوراهای اسلامی مناطق یادشده، تصریح کرد: تغییرات تقسیماتی در این مناطق جزء انتظارات و درخواست‌های مکرر مردم، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و شوراهای اسلامی بود که خوشبختانه با پیگیری انجام شده، آرزوی دیرینه مردم این مناطق به منظور دسترسی به خدمات مطلوب تر محقق شد.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار هرمزگان