جزئیات جدیدی از مسومیت 40 نفر از اهالی پوم /از اعزام تیم واکنش سریع به پوم تا پلمپ قنادی متخلف با همکاری دادستانی

پیراشکی های فاسد 40 نفر از اهالی پوم را راهی مراکز درمانی کرد

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان به تشریج جزئیات جدیدی از مسمومیت 40 نفر از اهالی پوم پرداخت.

کد خبر : 96132243        تاریخ انتشار :  شنبه, 10 شهریور 1397

 

به گزارش پایگاه خبری «هشت بندی»دکتر فاطمه نوروزیان مدیر روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان با اشاره به مسمومیت 40 نفر در روستای پوم از توابع سندرک گفت : روز سه شنبه بعد از ظهر،گزارشی از طغیان مسمومیت غذایی در روستای پوم از توابع سندرک توسط مرکز بهداشتی درمانی سندرک اعلام شد ، به محض اعلام نیروهای واکنش سریع بهداشتی درمانی از میناب و سپس معاونت بهداشتی به منطقه اعزام شدند.


دکتر نوروزیان گفت : به محض ورود همکاران مبارزه با بیماریها و بهداشت محیط عملیات بررسی و تجسس برای شناسایی سریع بیماران با مراجعه به درب منازل آغاز شد و همه مورد درمان لازم قرار گرفتند و از طرفی همکاران بهداشت محیط نیز با انجام بررسی های لازم منبع آلودگی را شناسایی کردند.


مدیر روابط عمومی دانشگاه با اشاره به اینکه خوردن پیراشکی های فاسد علت اصلی مسمومیت افراد شده بود عنوان کرد : پس از بررسی های همکاران مشخص کردید توزیع و فروش پیراشکی های فله ایی تولید شده در یکی از قنادیهای شهرستان میناب و سپس ارسال با ماشین غیر استاندارد به روستای پوم باعث آلودگی این بیماران شده است.


نوروزیان گفت : به محض اطلاع با همکاری دادستانی قنادی پلمب شد و ماشین حمل پیراشکی ها هم توقیف گردید .


دکتر نوروزیان در خصوص سن افراد درگیر گفت : سن افراد مبتلا از یکسال تا 23 بود که بیشترین آمار مبتلایان در حدود سنی 5 سال تا 15 سال بودند .


لازم به ذکر است در بررسی های صورت گرفته مشخص شد ،تعداد کمی از بیماران نیز لواشک تاریخ گذشته مصرف کرده بودند .


دکتر نوروزیان عنوان کرد : از این 40 نفر 8 نفر به بیمارستان مراجعه کردند که دو نفر جهت تحت نظر بودن چند ساعت بستری شدند که در حال حاضر ترخیص شده اند .


شایان ذکر است طغیان در طی 24 ساعت با تلاش و مداخله فوری نیروهای بهداشت و درمان فروکش کرد و در حال حاضر مورد جدیدی از مسمومیت و بیماری وجود ندارد و حال همه بیماران خوب است .


مدیر روابط عمومی دانشگاه در خصوص پیشگیری از اینگونه موارد از هم استانیهای ارجمند خواست که هنگام خرید مواد غذایی به ویژه موارد غذایی فاسد شدنی حتما به تاریخ مصرف ، نوع نگهداری و پروانه ساخت و علامت استاندارد دقت نمایند و از خرید مواد غذایی فله ایی و بدون تاریخ و نام و نشان از دستفروشان و فروشندگان دوره گرد جدا خودداری نمایند.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار هرمزگان