جزئیات دستگیری عامل مزاحمت اینترنتی در بندرعباس/ سوء استفاده از جایگاه مسئولین دولتی برای پیشبرد مقاصد/ لزوم خوداری از واگذاری سیم کارت به دیگران بدون ثبت تغییرات نام

رئیس پلیس فتا هرمزگان: عامل انتشار مطالب کذب در هرمزگان دستگیر شد

رئیس پلیس فتا هرمزگان از دستگیری عامل مزاحمت در پیام‌رسان‌های موبایلی خبر داد و گفت: متاسفانه برخی افراد از شبکه‌های اجتماعی برای انتقام جویی استفاده می کنند.

کد خبر : 96135130        تاریخ انتشار :  یک شنبه, 08 بهمن 1396

 

به گزارش پایگاه خبری «هشت بندی»، علی اصغر افتخاری گفت: در پی مراجعه یکی از شهروندان بندرعباسی مبنی بر ایجاد مزاحمت در شبکه‌های اجتماعی، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس فتا قرار گرفت.

 

وی افزود: برابر اظهارات شاکی، فردی ناشناس از طریق یکی از پیام‌رسان‌های موبایلی اقدام به ارسال مطالب زشت و فایل ناپسند برای وی نموده که باعث سلب آرامش شاکی و خانواده وی شده است.

 

رئیس پلیس فتا هرمزگان اذعان داشت: در بازبینی فنی تجهیزات شاکی و بررسی‌های اولیه مشخص شد متهم از یک هویت جعلی برای ایجاد مزاحمت استفاده نموده که در ادامه با انجام اقدامات فنی و شگرد های خاص پلیس متهم به هویت «ع.الف» شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی در مخفیگاه خود دستگیر شد.

 

وی بیان داشت: متهم در بازجویی های فنی ضمن اعتراف به بزه انتسابی اظهار داشت با خریداری شماره تلفن با مشخصات دیگران در شبکه‌های اجتماعی مختلف حساب کاربری ایجاد نموده و برای انتقام از کسانی که با آنها اختلاف داشته ، ایجاد مزاحمت کرده است.

 

افتخاری تصریح کرد: با بررسی های فنی بر روی تلفن همراه متهم حساب های کاربری مختلفی شناسایی شدو همچنین مشخص گردید متهم برای پیشبرد اهداف خود از نام برخی از مقامات استانی سوء استفاده کرده است.

 

این مسئول انتظامی به شهروندان توصیه کرد: در صورتی که سیم کارت های خود را در اختیار دیگران قرار می‌دهند با مراجعه به دفاتر مربوطه سند سیم کارت را به اسم استفاده کننده ثبت کنند.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار هرمزگان