جزئیات سفر بی سابقه معاون امور عمرانی دفتر مقام معظم رهبری به شهرستان بشاگرد / تکمیل پروژه های بزرگ آبرسانی بشاکرد با تزریق گسترده اعتبارات/ اختصاص 90 میلیارد اعتبار دستاورد مهم سفر

جزئیات سفر بی سابقه معاون مور عمرانی دفتر مقام معظم رهبری به شهرستان بشاگرد / تکمیل پروژه های بزرگ آبرسانی بشاکرد با تزریق گسترده اعتبارات/ اختصاص 90 میلیارد اعتبار دستاورد مهم سفر

سفر معاون امور عمرانی دفتر مقام معظم رهبری به شهرستان بشاگرد با اختصاص بی سابقه اعتبار جهت تکمیل پروژه های بزرگ آبرسانی این شهرستان همراه بود.

کد خبر : 96133681        تاریخ انتشار :  چهار شنبه, 27 تیر 1397

 

سفر معاون امور عمرانی دفتر مقام معظم رهبری به شهرستان بشاگرد با اختصاص بی سابقه اعتبار جهت تکمیل پروژه های بزرگ آبرسانی این شهرستان همراه بود.

 

مدیرعامل آبفای هرمزگان عنوان کرد:تخصیص ۴۰۰ میلیارد ریال از سوی دفتر مقام معظم رهبری به طرح آبرسانی

 

مدیرعامل آبفای هرمزگان از تخصیص ۴۰۰ میلیارد ریال از سوی دفتر مقام معظم رهبری به طرح آبرسانی جگین - بشاگرد خبرداد.

 

به گزارش پایگاه خبری «هشت بندی»، مدیرعامل آبفای هرمزگان در این باره گفت: طرح آبرسانی جگین – بشاگرد با اعتبار هزینه شده ۴۹۸ میلیارد ریال و ۲۷ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراست که با تخصیص اعتبار مورد نیاز از محل دفتر امور عمرانی مقام معظم رهبری، فاز اول این طرح طی یک سال آینده به بهره برداری می رسد.

 

امین قصمی افزود: طرح آبرسانی جگین –بشاگرد به عنوان یکی از بزرگترین طرح های آبرسانی استان بوده که با هدف تامین آب به میزان ۳.۵ میلیون متر مکعب در سال اجرایی شده است.

 

وی گفت: حجم عملیاتی این طرح شامل؛ احداث تصفیه خانه آب به ظرفیت۱۵۰۰۰مترمکعب در شبانه روز، ۱۶۰ کیلومترخط انتقال آب،مخازن ذخیره به حجم ۲۰ هزار مترمکعب و سه واحد ایستگاه پمپاژ است.

 

مدیرعامل آبفای استان در ادامه گفت: اعتبار کل این طرح یک هزار و ۸۹۸ میلیارد ریال بوده و اعتبار مورد نیاز جهت بهره برداری و تکمیل آن ۱۴۰۰ میلیارد ریال است. همچنین اعتبار تخصیص داده شده این طرح در سال جاری ۸۰ میلیارد ریال بوده است.

 

به گفته وی؛ با اتمام این طرح ، آب شرب مورد نیاز شهرهای سردشت، گوهران و ۱۶۴ روستای مسیر طرح تامین خواهد شد.

 

قصمی گفت: طرح آبرسانی از سد جگین به بشاگرد برای افق سال ۱۴۱۵ برای جمعیت ۳۶ هزار نفر پیش بینی شده است که با تامین اعتبار تخصیص یافته از سوی دفتر مقام معظم رهبری می توانیم طی ۱۲ ماه آینده با احداث دو واحد پکیج تصفیه خانه موقت تا اتمام تصفیه خانه تصفیه خانه اصلی شهر، آب شرب با کیفیتی را در اختیار مردم بشاگرد قرار دهیم.

 

شایان ذکر است؛ در این سفر مدیرکل دفتر برنامه ریزی راهبردی و تلفیقی وزارت نیرو و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، نمایندگان امور عمرانی دفتر مقام معظم رهبری را همراهی کردند.

 

مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی هرمزگان از کمک ۵۰میلیارد تومانی معاون امور عمرانی دفتر مقام معظم رهبری برای آبرسانی به بشاگرد خبر داد.

 

مدیرعامل آبفای روستایی هرمزگان عنوان کرد:کمک ۵۰میلیارد تومانی دفتر رهبری به مجتمع آبرسانی سد سهران بشاگرد

 

به گزارش پایگاه خبری «هشت بندی»عبدالحمید حمزه پور در گفتگو با مهر با اشاره به بازدید معاون امور عمرانی دفتر مقام معظم رهبری از تاسیسات آبرسانی روستایی در شهرستان بشاگرد گفت: باتوجه به مشکلات بی آبی درشهرستان بشاگرد وپیگیری های انجام شده، روز سه شنبه بازدیدی برای بررسی مشکلات بی آبی از تاسیسات آبی روستایی و شهری در این شهرستان انجام شد.

 

حمزه پور بیان داشت: برای تسریع وتکمیل تاسیسات منابع آبی جهت آبرسانی نیاز به اعتبارات لازم است که در این بازدید اعتبارات خوبی برای انجام کار اختصاص یافت.

 

مدیرعامل آبفای روستایی هرمزگان گفت: با بازدید صورت گرفته از مجتمع آبرسانی سد سهران که آبرسانی به ۵۵ روستا را در دستور کار قرار دارد مبلغ ۵۰میلیارد تومان برای تسریع و تکمیل در عملیات اجرایی این پروژه اختصاص یافته که در دونوبت پرداخت خواهد شد.

 

حمزه پور عنوان کرد: با تامین این اعتبارات وانجام کار به صورت شبانه روزه به مردم شهرستان بشاگرد وعده میدهم تا نیمه نخست سال آینده این پروژه آبرسانی را تکمیل وبه بهره برداری رسانده و روستائیان از این نعمت الهی برخوردار شوند.

 

فرماندار بشاگرد از حل مشکلات دو پروژه بزرگ آبرسانی با اعتبارات دفتر مقام معظم رهبری خبر داد.

 

احمد محمودی در گفتگو با مهر با اشاره به سفر معاون امور عمرانی دفتر مقام معظم رهبری به شهرستان بشاگرد برای بازدید و بررسی مشکلات شهرستان بشاگرد گفت: معاون امور عمرانی دفتر مقام معظم رهبری در بازدید از دو پروژه بزرگ انتقال آب از سدجگین به شهرستان بشاگرد و آبرسانی به ۵۵ روستا از سد سهران این شهرستان ضمن گفتگو با مدیران و پیمانکاران این پروژه ها وعده تامین اعتبار داد تا مشکل بی آبی در بشاگرد هر چه زودتر برطرف شود.

 

محمودی بیان داشت: معاون امور عمرانی دفتر مقام معظم رهبری در جریان عملیات اجرایی و پیشرفت فیزیکی این طرحها قرار گرفته است و مبلغ مورد نیاز را برای حل مشکل بی آبی و تسریع در روند اجرایی پروژه های اختصاص خواهد داد.

 

فرماندار شهرستان بشاگر عنوان کرد: این مقام مسئول در بازدید از بیمارستان بقیه الله اعظم بشاگرد کمکهایی هم برای تجهیزات اساسی بیمارستان سردشت بشاگرد در نظر گرفت.

 

محمودی با اشاره به بازدید از وضعیت راههای روستایی این شهرستان گفت: در این بازدیدها قرار شد که سه دستگاه از ماشین آلات راهداری به اداره راهداری شهرستان بشاگرد اختصاص پیداکند.

 

 

جزئیات سفر بی سابقه معاون مور عمرانی دفتر مقام معظم رهبری به شهرستان بشاگرد / تکمیل پروژه های بزرگ آبرسانی بشاکرد با تزریق گسترده اعتبارات/ اختصاص 90 میلیارد اعتبار دستاورد مهم سفر

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار هرمزگان