جزییات محدودیت‌های جدید در هرمزگان/ از الزامی‌شدن ماسک تا ممانعت از فعالیت آرایشگاه‌های زنانه

جزییات محدودیت‌های جدید در هرمزگان/ از الزامی‌شدن ماسک تا ممانعت از فعالیت آرایشگاه‌های زنانه

استاندار هرمزگان گفت: نیروی انتظامی باید از برگزاری مراسمات و تجمعات جلوگیری کند.

کد خبر : 96133160        تاریخ انتشار :  سه شنبه, 10 تیر 1399

 

به گزارش پایگاه خبری «هشت بندی»، فریدون همتی امروز در بیان ایجاد محدودیت‌های جدید کرونایی در استان هرمزگان اظهار کرد: پیشنهاد تعطیلی یک‌هفته‌ای برخی از فعالیت‌ها در استان هرمزگان از جمله تعطیلی ادارات به ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا برای عبور از پیک بیماری کرونا و کمک به کادر درمانی استان ارائه شده است و منتظر تصمیم‌گیری نهایی در این زمینه هستیم.

 

وی افزود: در تمامی واحدهای صنعتی و تولیدی، مراکز خدمات‌رسانی و صنوف مختلف استان هرمزگان استفاده از ماسک الزامی است و در این زمینه نظارت‌های گسترده به‌ویژه توسط هزار بازرس ساماندهی شده در سطح شهرستان بندرعباس صورت می‌گیرد و با تخلفات برخورد خواهد شد.

 

استاندار هرمزگان تأکید کرد: تجمعات و برگزاری مراسم‌های عروسی و ختم همچنان در سراسر هرمزگان ممنوع است و نیروی انتظامی باید تذکرهای لازم را در این خصوص مطرح و با نظارت جدی از برگزاری این مراسمات و تجمعات جلوگیری کند.

 

همتی خاطرنشان کرد: مردم نیز در صورت مشاهده این مراسمات به مراجع مربوطه اطلاع دهند و در روستاها دهیاران باید در این زمینه نظارت‌های گسترده داشته باشد و فرمانداران و بخشداران نیز به‌طورجدی در این خصوص ممنوعیت را اعمال کنند.

 

وی اضافه کرد: شهرداری بندرعباس موظف است سریعاً نسبت به ساماندهی دستفروشان اقدام و امکان فعالیت آن‌ها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی را فراهم کند و واحدهای صنفی، بازارها و پاساژها در صورت عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی جریمه و پلمپ می‌شوند.

 

استاندار هرمزگان درباره فعالیت بازارهای بزرگ و پاساژها نیز گفت: مدیران این مجتمع‌ها و فعالان در آن وظیفه‌دارند تمامی پروتکل‌های بهداشتی به‌ویژه استفاده از ماسک توسط فروشندگان، خریداران و سایر افراد را رعایت کنند و در صورت عدم رعایت این موارد و تبدیل‌شدن این مکان‌ها به کانون انتشار بیماری، پاساژها و بازارهای متخلف جریمه و پلمب می‌شوند.

 

همتی اظهار کرد: با توجه به وضعیت قرمز شیوع بیماری کرونا در استان هرمزگان، فعالیت تمامی آرایشگاه‌ها، تالارها، استخرها، سینماها و مهدهای کودک در این استان تا اطلاع ثانوی ممنوع است و این واحدها تعطیل هستند.

 

وی درباره تجمع مردم در ساحل نیز گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا، هرگونه تجمع افراد و توقف خودرو در سواحل به‌ویژه ساحل شهر بندرعباس ممنوع است و نیروی انتظامی وظیفه دارد از این تجمعات جلوگیری و با توقف خودروها برخورد و آن‌ها را جریمه کند./فارس

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار هرمزگان