حیدری:ارتقاء بخش توكهور و هشت بندي به شهرستان نيازمند نگاه ويژه است / لزوم بكارگيري نخبگان شرق هرمزگان در مناصب مديريتي استان/ ضرروت ارتقاء نمايندگي آموزش و پرورش بخش توكهور و هشت بندي به اداره مستقل

نایب رئیس شوراي اسلامي مجتمع امام گفت: ارتقاء بخش توكهور و هشت بندي به شهرستان نيازمند نگاه ويژه است / لزوم بكارگيري نخبگان شرق هرمزگان در مناصب مديريتي استان/ ضرروت ارتقاء نمايندگي آموزش و پرورش بخش توكهور و هشت بندي به اداره مستقلحیدر

عضو شوراي اسلامي مجتمع امام گفت: ارتقاء بخش توكهور و هشت بندي به شهرستان نيازمند نگاه ويژه استاندار هرمزگان و نماينده مردم شرق استان در مجلس شوراي اسلامي براي تحقق آن است.

کد خبر : 96131234        تاریخ انتشار :  دوشنبه, 24 دی 1397

 

به گزارش پایگاه خبری «هشت بندی»موسی حیدری عضو شورای اسلامی مجتمع امام طی سخنانی در مسجد جامع هشت بندی در جریان سفر استاندار هرمزگان، با اشاره به ظرفيت ها و پتانسیل های بخش توكهور و هشت بندي عنوان كرد: تكثر افكار و ديدگاه ها مي تواند هم فرصت باشد و هم يك تهديد كه در هشت بندي اين مهم به يك فرصت تبديل گرديده است .

 

وي افزود: قوميت هاي متنوع از سرزمين هاي مختلف در بخش توكهورو هشت بندي مجموعه ای از ظرفيت ها و استعداد ها را در خود نهفته دارند كه ظهور و بروز آن موجب رشد و شكوفايي منطقه گرديده است.

 

عضو شورای اسلامی مجتمع امام خاطرنشان كرد : افتخار مردم اين خطه نه مال و ثروت بلكه افتخار آنها به عالمان شان مي باشد و حضور عالماني همچون آيت الله رئوفي و نخبگاني كه در حال طي مدارج علمي و مديريتي در مناطق مختلف كشور و استان مي باشند و يا در جاي جاي استان مشغول به انجام وظيفه مي باشند نمونه هاي اين اين ظرفيت ها مي باشد.

 

حیدری خاطرنشان كرد : قبولي گسترده سال هاي اخير دانش آموزان مدارس بخش توكهور و هشت بندي در آزمون هاي سراسري و كسب رتبه هاي برتر شهرستان نمونه اي از ظرفيت هاي علمي اين بخش است.

 

وي گفت: افتخار آفريني جوانان هشت بندي در ميادين ورزشي با برخورداري از كمترين امكانات ورزشي تحسين برانگيز است كه موفق شده اند در سطح ملي و استاني سكو هاي قهرماني را فتح كنند.

 

عضو شورای اسلامی مجتمع امام با اشاره به تلاش هاي استاندار هرمزگان و نماينده مردم شرق استان براي زدودن غبار محروميت از شرق استان خاطرنشان كرد: مردم شرق هرمزگان از جمله مردم بخش توكهور و هشت بندي در جريان تلاش هاي استاندار هرمزگان و حجت الاسلام سيد مصطفي ذوالقدر براي زدودن غبار محروميت از اين مناطق هستند ولي مردم اين خطه از استاندار استان انتظار دارند براي تسريع در زدودن غبار محروميت از شرق استان از نخبگان دلسوز و فعال شرق استان همچون دكتر علي رئوفي در مناصب مديريتي اثر گذار استان براي پيشبرد برنامه هاي استاندار محترم و نماينده محترم مردم شرق هرمزگان براي آباداني اين منطقه از استان بهره گرفته شود.

 

وي با اشاره به اهميت توجه به آموزش و پرورش در بخش توکهورو هشت بندي خاطرنشان كرد: رشد هر جامعه اي منوط به وجود آموزش و پرورش قوي مي باشد كه در اين زمينه با وجود همه تلاش ها بخش توكهور و هشتب ندي دچار چالش ها و مشكلات عديده اي در زمينه آموزش و پرورش است كه با كمبود شديد در زمينه تامين نيروي انساني و فضاهاي آموزشي روبروست.

 

حيدري خاطرنشان كرد: رفع مشكلات آموزش و پروش در بخش توکهور و هشتبندي نيازمند نگاه ويژه استاندار هرمزگان است كه با دادن مشوق هایی همچون معافیت مالیاتی به يكي از صنايع استان، آنرا بعنوان یک اسپانسر یا حامی مالی ویژه برای حوزه ی آموزش و پرورش، فرهنگ و ورزش در اين بخش محروم تعیین و تکلیف نمایند تحقق اين امر زمينه ساز تحول بزرگي در آموزش و پرورش، فرهنگ و ورزش منطقه خواهد شد.

 

وي با اشاره به كمبود نيروي انساني در آموزش و پرورش هشت بندي تصريح كرد: حل مشكل كمبود نيروي انساني در کوتاه مدت در هشت بندي نيازمند نگاه ويژه استاندار هرمزگان و نماينده محترم مردم شرق استان در مجلس شوراي اسلامي در پيگيري براي اختصاص رديف هاي استخدامي ویژه بصورت پیمانی، قرار داد کار معین و... براي اين بخش محروم است.

 

عضو شورای اسلامی مجتمع امام افزود: ارتقاء نمايندگي آموزش و پرورش يكي از درخواست هاي ديرينه مردم اين منطقه است كه از تمامي شاخص ها براي ارتقاء برخوردار است كه تحقق آن نيازمند نگاه ويژه استاندار محترم و نماينده محترم مردم شرق استان است.

 

حیدری با اشاره به مطالبه اصلي مردم بخش توكهور و هشت بندي در زمينه ارتقاء اين بخش به شهرستان، خاطرنشان كرد: مطالبه جدي مردم اين منطقه ارتقاء بخش توكهور و هشت بندي به شهرستان توكهور و هشت بندي مي باشد كه از شاخص هاي لازم در اين زمينه برخوردار است.

 

وي با اشاره به پتانسيل هاي بخش توكهور و هشت بندي براي ارتقاء به شهرستان مستقل، خاطرنشان كرد : بخش توكهور و هشت بندي نقطه اتصال استان هرمزگان به استان كرمان و سه شهرستان ميناب ، منوجان و رودان به يكديگر است كه مي تواند نقطه ثقل اقتصادي در زمينه ترانزيت كالا را بين دو استان كرمان و هرمزگان به وجود اورد .

 

عضو رئیس شورای اسلامی مجتمع امام تصریح کرد : وسعت 600 كيلومتر مربعي و جمعيت 50 هزار نفري ثابت و متغير با سكونت نه ماهه يكي ديگر از ظرفيت هاي بخش توكهور و هشت بندي براي ارتقاء به شهرستان است.

 

حيدري خاطرنشان كرد: نماز جمعه باشكوه بخش توكهور و هشت بندي كه در مركز استان و كشور نمونه مي باشد نمونه ديگر از ظرفيت هاي اين منطقه براي ارتقاء به شهرستان است كه نسبت به جمعيت رتبه نخست در كشور دارد .

 

وي گفت: تقديم تعدادي زيادي شهيد و همچنين استقبال بی نظیر جوانان این بخش ولایی براي دفاع و پاسداري از حرم اهل بيت در سوريه و عراق از ديگر ظرفيت هاي اين بخش است.

عضو شورای اسلامی مجتمع امام خاطرنشان كرد: حضور باشكوه مردم اين خطه در مناست هاي ملي و مذهبي ، وجود ظرفيت هاي كشاورزي و معادن مختلف پیرامون آن از ديگر پتانسيل هایی است كه زمينه ارتقاء اين بخش به شهرستان را فراهم نموده است.

 

وي اظهار داشت : ارتقاء بخش توكهور و هشت بندي هم مي تواند كمك خوبي براي كاستن از مشكلات شهرستان ميناب با توجه به جمعت و گستردگي بالاي آن باشد و هم زمينه اي براي تسريع در روند پيشرفت اين بخش گردد.

 

عضو شورای اسلامی مجتمع امام گفت: در صورت بهره گيري از نفوذ استاندار استان در مركز كشور به ويژه جلب نظر وزير محترم كشور از سوي ايشان براي موافقت براي ارتقاء بخش توكهور و هشت بندي به شهرستان و همچنين همراهي ها و حمايت هاي حجت الاسلام سيد مصطفي ذوالقدر در مجلس و وزارت كشور مي تواند زمينه ساز تحقق اين مهم براي اهالي بخش توكهور و هشت بندي براي ارتقاء به شهرستان باشد كه اميدواريم هديه چهلمين سال پيروزي انقلاب ارتقاء بخش توكهور و هشت بندي به شهرستان توكهور و هشت بندي باشد.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار هرمزگان