در اعتراض به وضعیت نابسامان راه ارتباطی هشتبندی محور ارتباطی هشتبندی به میناب توسط اهالی مسدود گردید/ بازگشایی مجدد محور با ورود بخشداری

در اعتراض به وضعیت نابسامان راه ارتباطی هشتبندی  محور ارتباطی هشتبندی به میناب توسط اهالی مسدود گردید/ بازگشایی مجدد محور با ورود بخشداری

صبح امروز اهالی منطقه هشتبندی  در اعتراض  به وضعیت نابسامان  راه ارتباطی این منطقه به مرکز شهرستان میناب برای ساعاتی این محور را مسدود و خواستار رسیدگی فوری از سوی مسئولان شدند.

کد خبر : 96        تاریخ انتشار :  شنبه, 25 اسفند 1397

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری «هشت بندی»، راه ارتباطی هشتبندی به میناب یکی از حادثه خیز ترین راههای ارتباطی استان هرمزگان است که دراوایل انقلاب توسط جهاد سازندگی با مشخصات راه روستایی احداث گردید.

 

این محور ارتباطی در طی این سالها به دلیل افزایش چشمگیر جمعیت ، افزایش تردد ها ، وجود گردنه های حادثه خیز ، پیچ های خطرناک و فرسودگی بیش از حد وضعیت نابسامان  و تاسفباری پیدا کرده است و نیاز فوری به تعریض و بهسازی و ایمن سازی دارد .

 

 در پی بارندگی های هفته های اخیر مسیر ارتباطی هشتبندی به میناب  در  محدوده گردنه های حادثه خیز وضعیت بسیار نابسامانی پیدا کرده است و دارای چاله چوله های بسیاری است که تردد اهالی را به مرکز شهرستان بسیار سخت نموده است.

 

در پی عدم انجام اقدام مناسب  به ویژه عدم روکش آسفالت محور از سوی مدیران  راه و شهرسازی و راهداری استان برای  ایمن سازی محور هشتبندی به میناب و تکمیل پروژه تعریض و بهسازی  محور صبح امروز مردم  این منطقه در اعتراض به وضعیت نابسامان و تاسف‌بار این محور راه ارتباطی به مرکز شهرستان را برای ساعاتی مسدود نمودند.

 

راه ارتباطی هشتبندی به میناب یکی از حادثه خیز ترین راههای ارتباطی استان هرمزگان است که هرساله به دلیل بی توجهی مسئولان در تکمیل پروژه تعریض و بهسازی محور حوادث دلخراشی به وقوع می پیوندد و در چند هفته اخیر یک جوان بیست ساله جان خود را در این محور از دست داد.

 

سامان دادن به راه ارتباطی هشتبندی به میناب به یکی از مهمترین شعار های انتخاباتی نمایندگان مجلس در طی ۲۰ سال اخیر برای مردم این منطقه بوده است که هیچ گاه به طور کامل محقق نشد.

 

همچنین استانداران و فرمانداران متعددی حتی فریدون همتی استاندار فعلی هرمزگان  قول تامین اعتبار این محور را به مردم هشتبندی برای احداث مسیر استاندارد داده اند که هیچ گاه محقق نشد.

 

شهریار رنجبری بخشدار توکهور و هشتبندی در گفتگو با خبرنگار «مهر» در خصوص مسدود شدن جاده اصلی هشتبندی به میناب گفت : مسیر اصلی مواصلاتی میناب به هشتبندی و شهرستان های رودان و منوجان به مدت یک ساعت توسط اهالی توتنگ، چاه غربال، توکهور و هشت بندی مسدود گردیده بود که با رایزنی های انجام شده فعلا مسیر مذکور باز شده است.

 

رنجبری نماینده عالی دولت در توکهور و هشتبندی در رابطه با علت بسته شدن این مسیر خاطر نشان کرد : این مسیر ارتباطی به علت خرابی زیاد و وجود چاله چوله های فروان و ناایمن بودن توسط اهالی بسته شده بود و خواسته اصلی اهالی تسریع در روند اجرای پروژه اصلی جاده هشتبندی به میناب و روکش جاده از محدوده سرنی تا مرکز بخش می باشد که خواسته ی بحقی است و مجموعه بخشداری پیگیر این موضوع تا به نتیجه رسیدن خواهد بود.

شهریار رنجبری در ادامه افزود : طی تماسی که با معاون استاندار و فرماندار  ویژه شهرستان میناب   در خصوص خواسته مردمی برای روکش این مسیر ناایمن  داشتیم فرماندار محترم به بنده ماموریت دادند تا رایزنی های لازم با اداره راهداری جهت اجرای روکش جاده را انجام دهم که انجام عملیات اجرایی آن بعد از تعطیلات سال جدید و به اوایل اردیبهشت ماه موکل خواهد شد.

 

 

بخشدار توکهور هشت بندی خاطر نشان کرد : پروژه محور اصلی میناب به هشت بندی پروژه فعالی است که به علت معوق ماندن مطالبات پیمانکار متوقف مانده و در صورت تامین مطالبات اجرای آن سرعت خواهد گرفت.

 

شایان ذکر است منطقه هشتبندی از قطب های اصلی کشاورزی  استان هرمزگان می باشد که تعریض و بهسازی محور ارتباطی این منطقه به مرکز شهرستان میناب از مهمترین مطالبات مردم این منطقه از مسئولان می باشد که سالهاست در انتظار تحقق آن هستند.