رئوفی:حفاظت از منابع طبیعی نیازمند عزم ملی است/نابودی جنگل ها پیامد های مخربی دارد

رئوفی:حفاظت از منابع طبیعی نیازمند عزم ملی است/نابودی جنگل ها پیامد های مخربی دارد

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان گفت: درختان نقش بسزایی در حفظ تعادل طبیعت و حفاظت از خاک دارند و حفاظت از آنها نیازمند عزم همگانی و ملی است.

کد خبر : 96138457        تاریخ انتشار :  شنبه, 19 اسفند 1396

 

به گزارش به گزارش پایگاه خبری «هشت بندی»، علی رئوفی در مراسم شب شعر طبیعت كه به مناسبت هفته طبیعت در اداره کل منابع طبیعی استان هرمزگان با حضور مدیران ،کارکنان، خانواده های کارکنان منابع طبیعی و شاعران استان برگزار شد، با تبریک فرارسیدن سالروز میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س) با اشاره به اهمیت طبیعت در دین مبین اسلام، تصریح کرد: درخت در قرآن کریم از مظاهرخلقت و جلوه ای ازتجلیات الهی و از گران بهاترین خلقت ها برای انسان معرفی شده است.

 

وی افزود: درخت نماد خرمی و سرسبزی و مظهر زندگی برای انسان ها می باشد.

 

رئوفی گفت: درختان و جنگل ها عامل لطافت فضا و آسایش و رفاه هستند و از نظر صفا و پاکی در طبیعت هیچ چیزی به پای درخت نمی رسد.

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان بيان داشت: خداوند تبارک و تعالی در توصیف بهشت آن را به باغ وصف می کند ، باغی که از درختان، نهرها و عسل های بسیاری برخوردار است.

 

رئوفی با اشاره به نقش درختان در حفظ تعادل محیط، عنوان كرد: درختان نقش بسزایی در حفظ تعادل طبیعت و حفاظت از خاک دارند و حفاظت از آنها نیازمند عزم همگانی و ملی است.

 

وی با اشاره به پیامد های نابودی درختان، اظهار داشت: از بین رفتن جنگل ها پیامد های مخربی چون جاری شدن سیلاب ها ، از بین رفتن آبرفت ها و پرشدن مخزن مفید سد ها از رسوب را در پی دارد و این امر تعادل اکوسیستم را در معرض خطر قرار می دهد.

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان گفت: راه های مختلفی برای حراست از منابع طبیعی وجود دارد که یکی از این راه ها ترویح فرهنگ حفاظت از طبیعت در قالب شعر و طنز می باشد و این امر ظرفیت بسیار مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

 

رئوفی با تاکید بر دوری از ایجاد یاس و ناامیدی درجامعه، افزود: همه افراد جامعه به ویژه نخبگان، فرهیختگان ، صاحبان اندیشه، قلم و رسانه وظیفه دارند که از نشاط و شادابی جامعه حراست کنند و از ایجاد یاس و ناامیدی در بین مردم دوری گزینند.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار هرمزگان