رئوفی: دشمنان اساس اسلام به ویژه محرم را نشانه گرفته اند / تضعیف اتحاد دو ملت ایران و عراق در صدر برنامه ریزی های شوم دشمنان با جنگ رسانه ای / مردم دو کشور ایران و عراق نهایت حرمت برای مقدسات قائلند

رئوفي معاون امور اقتصادی استانداری هرمزگان: شتاب دهنده مجازی کارآفرینی در هرمزگان راه اندازی می شود

مشاور استاندار هرمزگان با بیان اینکه تضعیف اتحاد دو ملت ایران وعراق در صدر برنامه ریزی های شوم دشمنان با جنگ رسانه ای، عنوان کرد: دشمنان اساس اسلام به ویژه محرم را نشانه گرفته اند.

کد خبر : 96132593        تاریخ انتشار :  دوشنبه, 19 شهریور 1397

 

به گزارش پایگاه خبری «هشت بندی»علی رئوفی در گفتگو بامهر با اشاره به حدیثی از نبی اکرم (ص) در باره غربت دین مبین اسلام در این رابطه گفت: إنّ الإسلامَ بَدأ غَرِیبا وسَیَعُودُ غَریبا کما بَدأ فَطُوبى للغُرَباءِ»(میزان‌الحکمه/8995-کنزالعمال/1192)
اسلام غریبانه آغاز شد


پیامبر اکرم(ص) در این حدیث می فرمایند : «اسلام غریبانه آغاز شد و به سرعت غریب خواهد شد، خوشا به سعادت کسانی که در این دوران غربت جزء مسلمانان قرار می‌گیرند.


امام حسین(ع) فدای مکتب اسلام شد


وی با اشاره به روایتی از واقعه کربلا، خاطرنشان کرد : در کربلا همه فدای امام حسین(ع) شدند و خودِ امام حسین(ع) فدای مکتب و مرا می شد که باید برای مظلومیت آن مکتب و مرام سوگواری کرد و خون گریه کرد و ما الان در دوران غربت اسلام به سر می‌بریم.


تضعیف حج با قلم های مسموم


مشاور استاندار هرمزگان با اشاره به برنامه ریزی دشمنان برای تضعیف دین مبین اسلام به ویژه فریضه حج و محرم ، تصریح کرد: با کمی دقت متوجه می شویم که دشمنان دین اساس اسلام را هدف قرارداده اند تا قبل از سقوط دولت بعثی عراق بزرگترین همایش و کنگره جهانی حج بود و مسلمین از تمام فرق و مذاهب در مکه و عرفات و منی این گردهمایی عظیم را رقم می زدند لذا قلم های مسموم ، حج را هدف آماج حملات خود قرار می دادند و میزان ارز ورودی به عربستان سعودی را برآورد می کردند و خواهان ساخت راه و مدرسه و درمانگاه از پول حج بودند و خواستار تعطیلی واجب الهی می شدند.

 

تضعیف محرم به ویژه راهپیمایی بزرگ اربعین برنامه دشمنان برای ضربه زدن به اسلام


رئوفی در همین رابطه اظهار داشت: پس از سقوط صدام حسین و بازگشایی راه عتبات عالیات عراق بروی شیعیان و دوست داران اهل بیت عصمت و طهارت (ع) و برگزاری پرشور عزاداری محرم به ویژه مراسم جهانی و بیست میلیونی اربعین حسینی با حضور اهل سنت و کلیمیان و مسحیان آزاده از سراسر جهان حملات بیشتر به سمت و سوی این جریان کشید.


معاون ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان هرمزگان با اشاره به مثال های از برنامه ریزی دشمنان برای تضعیف دین مبین اسلام ، خاطرنشان کرد: معاندین دقیقا می دانند به کجا یورش ببرند و ابتدا بازی با جملات و کلمات را آغاز کردند به عنوان مثال پیام هایی با عناوین زیبای خوش به سعادت کسانی که اشک می ریزند و اشکی از چشم یتیم پاک می کنند و یا زنجیر می زنند و زنجیری از پای رنجوری بازمی کنند و قس علی هذا.
مشاور استاندار هرمزگان در همین رابطه خاطرنشان کرد: زمانی که احساس کردند این جملات تاثیری ندارد میزان خورشت قیمه و پلو وآش نذری را محاسبه می کنند و محل خرج جدید برایش تعیین می کنند.


لزوم هوشیاری عزاداران حسینی در برابر هجمه های تبلیغاتی دشمنان


وی با اشاره به اهمیت هوشیاری عزاداران در برابر جنگ رسانه ای و تبلیغی دشمنان علیه مقدسات ، خاطرنشان کرد : اینگونه تبلیغات هر ساله با آغاز ماه محرم در شبکه های اجتماعی به وفور رد و بدل می شود سریعا در سراسر کشور فراگیر می شود ، هوشیاری عزاداران حسینی باعث تغییر مشی تخریب می گردد.


تحریک احساسات دو ملت ایران و عراق در صدر برنامه ریزی های دشمنان


رئوفی در همین رابطه تصریح کرد: در سالهای گذشته برای تحریک و تهییج ملت شریف عراق خصوصا اهالی کربلا برخی از افراطیون دست به تخریب و پاره کردن بنرهای عکس و سخنان برخی از مراجع عظام تقلید می کردند و طبیعی است که عده ای مقابله به مثل کنند .


معاون ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان هرمزگان با اشاره به برنامه ریزی گسترده دشمنان برای تحریک احساسات مردم ایران و عراق ، عنوان کرد: اما در سال جاری با تغییر روش علاوه بر تحریک احساسات و عرق ملی و دینی قداست حرم شریف رضوی و شهر مشهد را نشانه رفته اند و مسائلی را عنوان می کنند که هم زیارت حرم ثامن الحجج علی بن موسی الرضا(ع) وهم عتبات عالیات عراق را تحت الشعاع مسائل انحرافی و ناموسی قرار دهند .


مشاور استاندار هرمزگان در همین رابطه ، گفت: همه می دانیم مردم شریف ایران و عراق همراه خانواده به اماکن زیارتی مشرف می شوند و نهایت حرمت و قداست را برای شهرهای مقدس بواسطه وجود حرم اهل بیت (ع) قائل هستند.


رئوفی افزود: هدف نشانه رفتن اتحاد و انسجام و وحدت و همدلی امت اسلام است لذا هدف شوم هر وسیله ای را توجیه می کند.


جنگ رسانه ای و فکری دشمنان برای بد بین کردن مردم نسبت به مقدسات


وی با اشاره به جنگ رسانه ای و فکری دشمنان برای بدبین کردن مردم نسبت به مقدسات ، خاطرنشان کرد : دشمنان با جنگ رسانه ای و فکری در پی بدبینی مردم نسبت به مقدسات واصل و اساس دین مبین اسلام هستند بنابر فرمایش امام راحل (ره) این محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است لذا از زنده بودن اسلام هراس دارند از درسهای عاشورا به ملتها وحشت دارند .
مشاور استاندار هرمزگان در پایان گفت: ملت عاشورایی زیربار ظلم و ستم نمی رود این ملت در برابر استعمار و استکبار کمر خم نمی کند تا امام حسین(ع) و مکتب و فرهنگ تمدن ساز او را دارد فریاد هیهات من الذله او بلند است .

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کلاس مداحی

اخبار هرمزگان