سامانه بارشی امروز هرمزگان را فرا می گیرد/ خلیج فارس مواج می گردد

آغاز بارش در کشور در هفته آینده/ هوای 9 استان آخر هفته بارانی است

کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: در ساعات بعدازظهر با تقویت موج ناپایدار در ارتفاعات بخصوص مناطق شمالی استان رگبار باران و رعدوبرق و افزایش لحظه‌ای سرعت باد خواهیم داد.

کد خبر : 96138425        تاریخ انتشار :  سه شنبه, 28 فروردين 1397

 

به گزارش پایگاه خبری «هشت بندی»مرضیه سی‌سی پور در گفت‌وگو با ایسنا، وضعیت جوی و دریایی امروز استان هرمزگان، افزود: با تأثیر موجی ناپایدار طی امروز در استان ناپایداری وضعیت جوی و دریایی پیش‌بینی می‌شود.

 

وی اظهار کرد: در استان ابرناکی و در برخی نقاط بارش پراکنده باران و در مناطق دریایی تنگه هرمز افزایش باد پیش‌بینی می‌شود.

 

سی‌سی پور با بیان اینکه در ساعات بعدازظهر با تقویت موج ناپایدار در ارتفاعات بخصوص مناطق شمالی استان رگبار باران و رعدوبرق و افزایش لحظه‌ای سرعت باد خواهیم داد . ، خاطرنشان کرد: طی امروز تنگه هرمز با افزایش بادهای شمال شرقی-شرقی متلاطم خواهد بود که توصیه می‌شود شناورهای سبک و صیادی از تردد دریایی در تنگه هرمز خودداری کنند.

 

کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی هرمزگان ادامه داد: به‌تدریج از شب از ابرناکی کاسته می‌شود و شاهد افزایش سرعت بادهای شمال غربی بخصوص در جزایر خلیج‌فارس خواهیم بود.

 

وی اضافه کرد: طی روز چهارشنبه با کاهش ابرناکی پدیده غالب استان وزش باد نسبتاً شدید شمال غربی-جنوب غربی در مناطق ساحلی و جزایر خلیج‌فارس خواهد بود که سبب مواج شدن دریا خواهد شد که توصیه می‌شود با توجه به این شرایط تمهیدات لازم در اسکله‌های استان بخصوص اسکله‌های بنادر غربی صورت گیرد.

 

سی‌سی پور در پایان گفت: از لحاظ دمایی با کاهش ابرناکی از فردا به‌طور نسبی بین 1 تا 3 درجه‌ای افزایش دما خواهیم داشت./ایسنا

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار هرمزگان