شناسایی و دستگیری عاملان انتشار شایعات کودک ربایی و قتل در فضای مجازی

شناسایی و دستگیری عاملان انتشار شایعات کودک ربایی و قتل در فضای مجازی

رئیس پلیس امنیت عمومی استان از شناسایی و دستگیری عاملان انتشار شایعات کودک ربایی و قتل در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی خبر داد.

کد خبر : 96134623        تاریخ انتشار :  یک شنبه, 24 تیر 1397

 

به گزارش پایگاه خبری «هشت بندی»، سرهنگ علی‌اصغر عبادی نیک بیان کرد: در پی انتشار شایعاتی در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی با موضوع و محتوای کودک ربایی و قتل در بین اقشار مختلف جامعه با هدف بالا بردن احساس نا امنی از سوی افراد مغرض و معاند در سطح استان پیگیری موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت.

 

وی افزود: با توجه به بازتاب منفی این‌گونه اخبار در جامعه، مرکز اطلاعات فضای مجازی پلیس امنیت با انجام اقدامات فنی و منسجم پلیسی سه زن و یک مرد را به‌عنوان انتشاردهندگان این اخبار شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی احضار کرد.

 

به گفته سرهنگ عبادی نیک خبر اولیه این موضوع در زاهدان منتشر که عامل اصلی تولید این شایعات توسط پلیس فتای سیستان و بلوچستان دستگیر شد.

 

این مسئول انتظامی تصریح کرد: تعداد سه متهم دیگر توسط پلیس فتای هرمزگان شناسایی و دستگیری آنان در دستور کار قرار دارد.

 

وی به والدین توصیه کرد: با توجه به تعطیلی مدارس و نیز حضور بیشتر کودکان در اماکن عمومی، بهتر است والدین ضمن ارائه آموزش‌های لازم به کودکان، مهارت‌های خود مراقبتی را به آنان یاد دهند.

 

سرهنگ عبادی نیک اضافه کرد: والدین از فرستادن فرزندان خود برای خرید مایحتاج روزانه به‌صورت تنهایی خودداری و سعی کنند فرزندشان را همراه خودشان برای خرید به مراکز تجاری ببرند تا علاوه بر آموختن آداب خرید، مهارت‌های لازم را فرا گیرند و همچنین از رها کردن آنان در مراکز خرید، محیط‌های ساختمانی و داخل خودرو، دوری کنند.

 

وی بیان کرد: والدین در طول روز، زمانی را برای بازی کردن و تفریح کودکان اختصاص بدهند و کودکانشان را در محیط‌های ساختمانی و یا مراکز تفریحی تنها رها نکنند.

 

این مسئول انتظامی با تأکید بر اینکه خانواده‌ها هیچ‌گونه نگرانی نداشته باشند، گفت: چشمان تیزبین و بیدار پلیس همواره مراقب و تضمین‌کننده امنیت در جامعه است./ایسنا

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کلاس مداحی

اخبار هرمزگان