شیوع بیماری آنفلونزای مرگبار در میناب/جان باختن ۴ شهروند مینابی با ابتلا به این بیماری

شیوع بیماری آنفلونزای مرگبار در میناب/جان باختن ۴ شهروند مینابی با ابتلا به این بیماری

بیماری آنفلونزا که این روزها در اکثر نقاط شهرستان میناب شیوع پیدا کرده و تعداد زیادی را روانه بیمارستان و کلینیک های پزشکی کرده و سبب شده جان باختن چهار شهروند مینابی شده است.

کد خبر : 96131794        تاریخ انتشار :  یک شنبه, 12 آبان 1398

 

به گزارش پایگاه خبری «هشت بندی»، با شروع فصول پاییز و زمستان، تعداد بسیاری از مردم در سراسر نقاط کشور با بیماری آنفولانزا دست و پنجه نرم می‌کنند. گرچه در باور عمومی این بیماری خطرناک نیست اما بیماری آنفولانزا می‌تواند کشنده نیز باشد.

 

بیمارستان ابوالفضل(ع) شهرستان میناب این روزها مملوء از بیماران خردسال و بزرگسالانی است که با ابتلابه بیماری سرماخوردگی و آنفولانزا روانه مطب ها و کلینک های پزشکی هستند تا با تشخیص پزشکان بیماری خود را درمان کنند و سلامت خود را به دست آورند.

 

این بیماری که با علایم سرفه، تب و درد شدید همراه بوده، مدتی است که در اکثر نقاط شهرستان میناب شیوع پیدا کرده و از شمار بیمارانی که در بیمارستان ابوالفضل این شهرستان بستری شده اند تا کنون چهار شهروند را به کام مرگ کشانده، اما علت دقیقی از فوت آنها گزارش نشده است.

 

اما در میان مبتلایان به بیماری آنفولانزا دو گروه سنی کودکان زیر ۵ سال و سالمندان بالا ۶۵ بیشتر از سایر گروه‌ها در معرض مرگ ناشی از این بیماری قرار دارند و همچنین افرادی که در میان این دو گروه سنی قرار دارند، در صورتی که دچار بیماری‌های قلبی-عروقی، بیماری‌های ریوی، بیماری‌های‌ نقص‌ ایمنی‌، سرطان‌ در مراحل پیشرفته و یا دیابت باشند نیز در معرض خطر بیشتری برای مرگ ناشی از آنفولانزا قرار خواهند گرفت.

 

دکتر « فاطمه نوروزیان »، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان اظهار کرد: این بیماران پس از بستری در بیمارستان آزمایشات متعددی از آنها انجام شد، اما در هیچ یک از آنها آزمایش انفولانزا مثبت گزارش نشده است.

 

نوروزیان افزود: هر بیماری که با علایم بیمار آنفولانزا به بیمارستان مراجعه کند، آزمایشات لازم برای وی انجام خواهد شد، این بیماران علایم بیماری تنفسی و تب داشته اند اما آزمایش آنفولانزای آنها مثبت نشده است.

 

مدیر روابط عمومی وامور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در خصوص مرگ این چهار بیمار نیز گفت: بیماری های تنفسی همراه با تب شایع سبب جان باختن این بیماران شده است و در هیچ نقطه از استان بیماری با علایم آنفولانزا گزارش و یا فوتی اعلام نشده است.

 

وی عنوان کرد: افرادی که به این بیماری مبتلا می شوند نکات ایمنی و بهداشتی را رعایت کنند و هیچ گونه نگرانی نیز بابت این موضوع نداشته باشند./شبستان