فرماندار ویژه میناب: رودخانه های میناب نیازمند لایروبی است / شبکه آب روستایی میناب فرسوده است / لزوم استفاده از آب سد استقلال برای مردم منطقه

تبدیل فروچاله‌های میناب به دغدغه‌ای بزرگ/استفاده از آب سد استقلال برای مردم منطقه

معاون استاندار و فرماندار ویژه میناب، گفت: فروچاله های بوجود آمده به عنوان دغدغه ای برای شهری به قدمت میناب تبدیل شده و باید نسبت به این موضوع توجه ویژه‌ای داشت.

کد خبر : 96137613        تاریخ انتشار :  سه شنبه, 30 بهمن 1397

 

 

به گزارش پایگاه خبری «هشت بندی»، محمد احمدی در مراسم افتتاحیه خط انتقال آب کشاورزی و نوسازی 3 هزار هکتار از شبکه آبیاری دشت میناب گفت: افتتاح این پروژه را میتوان گامی ارزشمند در سفر پر خیر و برکت ریاست محترم جمهوری به هرمزگان دانست.

 

فرماندار ویژه میناب، افزود: یکی از ظرفیت های قابل توجه شهرستان میناب، سد استقلال است و مردم این انتظار را دارند که از آب ذخیره شده در آن برای همین منطقه نیز استفاده شود.

 

معاون استاندار هرمزگان، اظهار کرد: بعد از گذشت 13 سال تنها 40 درصد پیشرفت و تکمیل فاضلاب شهری میناب را شاهد بوده ایم.

 

وی، تصریح کرد: در بارندگی اخیر نبود فاضلاب شهری به وضوح قابل مشاهده بود و باید هرچه سریعتر با تامین اعتبار لازم این پروژه را به اتمام رساند.

 

احمدی، بیان کرد: لایروبی رودخانه های شهرستان میناب باید انجام شود تا در هنگام بارندگی شاهد طغیان آب حاصل از باران در حاشیه رودها و منازل نباشیم.

 

فرماندار ویژه میناب، گفت: بیشترین نگرانی ما در خصوص آب روستایی، فرسوده بودن شبکه آبرسانی است که دائما این موضوع مشکلاتی را به همراه داشته است.

 

وی، تاکید کرد: فروچاله های بوجود آمده به عنوان دغدغه ای برای شهری به قدمت میناب تبدیل شده و باید نسبت به این موضوع توجه ویژه‌ای داشت.

 

احمدی، خاطرنشان کرد: بیش از 15 کیلومتر از خیابان های میناب تاریک است و باید مجموعه وزارت نیرو با همکاری سایر دستگاه ها نسبت به روشنایی آن اقدام کنند.

 

به گزارش ایسنا، بهره برداری از خط انتقال آب کشاورزی و نوسازی 3 هزار هکتار از شبکه آبیاری دشت میناب با اعتبار 1100 میلیارد ریال با حضور قاسم تقی زاده خامسی معاون وزیر نیرو در شاخه شمالی دشت میناب آغاز شد./ ایسنا

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار هرمزگان