فرماندار ویژه میناب: گردنه های حادثه خیز از محور ارتباطی هشت بندی به میناب حذف گردد / لزوم احداث مسیر میانبر میناب - هشت بندی/ دروازه مکران از فقر امکانات رنج می برد

میناب باید با نگاه مرکزیت شرق هرمزگان دیده شود

معاون استاندار و فرماندار ویژه میناب گفت: حذف گردنه های از مسیر حادثه خیز هشت بندی به میناب و اجرای مسیر کوتاه و میانبر از پست برق به سمت  روانگ و هشت بندی از اولویت های مهم شهرستان در حوزه راه  است که باید در دستور کار اداره کل راه و شهرسازی استان قرارگیرد.

کد خبر : 96133932        تاریخ انتشار :  سه شنبه, 26 تیر 1397

 

به گزارش پایگاه خبری «هشت بندی»، ابوذرمهدی نخعی در جلسه ستاد بازآفرینی پایدار شهری میناب با اشاره به برخورداری این شهرستان از جمعیت بالای روستایی، گفت: 21 درصد جامعه روستایی هرمزگان در میناب قرار دارد.

 

فرماندار ویژه میناب با بیان اینکه در گذشته روستاهای این شهرستان خصوصاً بخش توکهور-هشتبندی محروم از راه‌های آسفالته و مناسب بود، اظهار کرد: طی سال‌های اخیر خوشبختانه اقدامات مناسبی درزمینهٔ بهره‌مندی روستاها از راه آسفالته انجام شده و هنوز هم این نیاز مشاهده می‌شود که در این زمینه اقدامات لازم صورت گیرد.

 

معاون استاندار هرمزگان به بازدید صورت گرفته با همراهی نماینده محترم شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی از منطقه چهارده روستای بخش سندرک اشاره کرد و گفت: فاز اول پروژه راه چهارده روستا با اعتبار شش‌صد میلیون تومان به همت اداره کل راه و شهرسازی هرمزگان آغاز شده است.وی یکی از اولویت‌های مهم درزمینهٔ محورهای مواصلاتی این شهرستان را جاده میناب به بخش توکهور-هشتبندی عنوان کرد و افزود: طی سال‌های اخیر به همت دولت تدبیر و امید اقدامات خوبی در این زمینه انجام شده اما نکته قابل‌تأمل آن محدوده گردنه‌های آن است که باید اصلاح و بازنگری شود.

 

نخعی در همین زمینه، گفت: باید با احداث جاده جدید از پشت پست برق انتهای بلوار دانشگاه به راونگ، جاده میناب-هشتبندی کوتاه‌تر شود.

 

فرماندار ویژه میناب یکی از محورهای حادثه‌خیز این شهرستان را حدفاصل جاده میناب-دوراهی حلوایی نام برد و تأکید کرد: این محدوده به یک قتلگاه تبدیل شده و باید هرچه سریع‌تر نسبت به بهسازی و بازنگری این محور اقدامات لازم صورت گیرد.

 

عالی‌ترین مقام دولتی در شهرستان میناب با بیان اینکه بار شرق هرمزگان را به دوش می‌کشیم اما از امکانات لازم در این خصوص محرومیم، اظهار کرد: میناب دروازه مکران است اما اثری از امکانات و رفاه در این زمینه را شاهد نیستیم.

 

نخعی، خاطرنشان کرد: میناب را با نگاه مرکزیت شرق هرمزگان باید دید و به همین میزان نیز باید در تخصیص اعتبارات به این عنوان توجه کرد.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کلاس مداحی

اخبار هرمزگان