مشاور استاندار هرمزگان: تغییرمدیران خسته درهرمزگان وسپردن مسئولیت ها به نیروهای جوان ضروریست / نجابت و قناعت بیش از حد متعارف مانع رشد و توسعه هرمزگان است / کشور با جنگ اقتصادی و تحریم های همه جانبه دشمنان روبروست

-مشاور استاندار هرمزگان گفت: هرمزگان استانی استراتژیک و ملی است ونگاه مسئولان ارشد کشور به استان به عنوان دروازه واردات، صادرات وتجارت است، بنابراین هرمزگان نیازمند مدیران جوان است.

مشاور استاندار هرمزگان گفت: هرمزگان استانی استراتژیک و ملی است ونگاه مسئولان ارشد کشور به استان به عنوان دروازه واردات، صادرات وتجارت است، بنابراین هرمزگان نیازمند مدیران جوان است.

کد خبر : 96137713        تاریخ انتشار :  شنبه, 17 شهریور 1397

 

به گزارش پایگاه خبری «هشت بندی»علی رئوفی در گفتگو با مهر به تشریح آخرین مسائل روز هرمزگان و ضرورت حضور نیروهای خلاق و جوان به بدنه مدیریت استان برای عبور از چالش های پیش روی استان و همچنین تشریح وضعیت اقتصادی کشور به ویژه نابسامانی های اخیر در بازارسکه و ارز در کشور و راه هایی برون رفت از شرایط حساس کنونی پرداخت.

 

نجابت و قناعت بیش از حد متعارف مانع رشد و توسعه هرمزگان

 

رئوفی در تشریح مسائل روز استان عنوان کرد: استان هرمزگان محل سکونت مردمی نجیب ، صادق آرام و قانع است که می تواند هم حسن باشد و هم عیب، از باب حسن که صفاتی مثل نجابت، صداقت، آرامش و قناعت قابل ستودن است و ذاتی این مردم است ولیکن قناعت بیش ازحد متعارف مانع رشد و توسعه است.

 

وی اظهارداشت: نجابت و صداقت مانع مطالبه گری و استیفای حق و حقوق قانونی است و آرام بودن هم باعث سو استفاده دیگران می گردد و این فرهنگ و صفات حسنه مردم آن قدر قوی است که مدیران و شهروندان سایر مناطق کشور پس از مدت کوتاهی اقامت در استان تحت تاثیر قرار گرفته و در فرهنگ مردمان این مرز و بوم ادغام می شوند و از آن اقتدار و مطالبه گری بدو ورود به تدریج کاسته می شود و آرام آرام یک شهروند صادق و قانع و آرام و راضی به وضعیت موجود هرمزگان می شوند.

 

هرمزگان نیازمند مدیرانی شایسته توانمند و پر تلاش است

 

مشاور استاندار هرمزگان تصریح کرد: هرمزگان استانی استراتژیک و ملی است و نگاه مقامات کشوری به هرمزگان به عنوان دروازه واردات ،صادرات نگاهی اقتصادی ، تجاری و بازرگانی است ، بنابراین این استان نیازمند مدیرانی شایسته و توانمند و پرتلاش است.

 

وی با اشاره به برنامه های استاندار هرمزگان برای جذب سرمایه گذاری و موانع پیش روی تحقق این مهم ، خاطرنشان کرد: همگان به ویژه اصحاب رسانه در جریان برنامه های اقتصادی استاندار محترم هرمزگان هستند و ایشان با تمام توان محور تلاشش تقویت حوزه اقتصادی استان است که ضرورت ایجاب می کند که در این حوزه سرمایه گذاری کند ولی اقتدار یک حاکم بنابر فرمایش مولای متقیان علی (ع) در اطاعت مدیران تحت حاکمیت ازحاکم است ،اجرایی نشدن دستورات وسیرکند پیشرفت وتوسعه دراستان یکی ازعلل آن مرتبط به مدل برنامه ریزی است که در کشور ما مدل متمرکز است و مدیران تابع مقررات وزارتخانه متبوع خود هستند و نیازمند هماهنگی و این هماهنگی فرایند بروکراسی اداری را طولانی می کند.

 

وی با اشاره به اهمیت سپرده شدن مسئولیت ها به نیروهای جوان خلاق در استان ، خاطرنشان کرد: در این میان برخی از مدیران دستگاه های اجرایی مدیرانی هستند با دوران صدارت طولانی مدت که قاعدتا مدیران خسته نامیده می شوند و هیچ برنامه ریزی کاری و خلاقیتی برای شرایط سخت ندارند که نیازمند استراحت هستند و باید صدارت را به مدیران جوان و لایق وکارآفرین بسپارند تا نتایج کار و تلاش درجامعه عینیت یابد.

 

رئوفی با اشاره به افتتاح پروژه های عمرانی در هفته دولت، عنوان کرد : در مجموع عملکرد دستگاه حاکمیت و دولت از پروژه های افتتاح شده در هفته دولت که بیش از۸۲۰ پروژه بود مشخص است که دولت تمام تلاش خود را می کند ولیکن نیاز ها بیش از تقاضا و منابع است مدام نیاز به سرمایه گذاری های جدید است.

 

خشکسالی، فروچاله های میناب، کم آبی و بیکاری نیروهای تحصیل کرده چالش های مهم هرمزگان

 

وی با اشاره به چالش های مهم استان هرمزگان ، اظهار داشت: معضل خشکسالی استان ، فروچاله های شهرستان میناب ،کم آبی درسطح استان و اشتغال نیروهای تحصیل کرده هرمزگانی از مهم ترین دغدغه های مدیران و مقامات ارشد استان است که نیازمند برنامه ریزی صحیح و اصولی و همراه با مبانی علمی است ، همراهی تمام وکلا و نمایندگان مردم شریف استان در مجلس شورای اسلامی با استاندارمحترم و مدیران اجرایی برای عبور استان از این چالش ها ضروری است.

 

لزوم استفاده از تمامی ظرفیت های استان برای حل مشکلات بدور از تنگ نظری

 

مشاور استاندار هرمزگان اظهارداشت: فرصت دادن به منتقدینی که در متن جامعه هستند و ضعف ها وکاستی ها را ملموس تر می بینند و بدون هراس از محرومیت اجتماعی نقد سازنده ارائه می دهند و حب و بغض ندارند و هدف آنان کمک به فرایند رشد و توسعه استان است موضوع مهم دیگری که برای برون رفت استان از مسائل و مشکلات فعلی باید مد نظر قرار بگیرد.

 

وی در ادامه در تشریح آخرین وضعیت اقتصادی کشور به ویژه نابسامانی های اخیر بازار سکه و ارز، خاطرنشان کرد: این روز ها تمام هجمه ها و اهانت ها متوجه دولت تدبیر و امید و شخص رییس جمهور آقای دکترروحانی است در حالی که همه اذعان دارند از دی ماه ۹۶ که دولت آمریکا ورود ارز و دلار را به ایران ممنوع کرد سیر صعودی قیمت دلار شروع شد خروج دولت آمریکا از برجام و تحریم مجدد ایران باعث تشدید این مسئله گردید لذا مقصرجلوه دادن دولت و ندیده گرفتن تلاش های دولت نهایت بی انصافی است.

 

کشور با جنگ اقتصادی و تحریم های همه جانبه دشمنان روبروست

 

رئوفی با اشاره به جنگ اقتصادی همه جانبه دشمن علیه نظام اسلامی، افزود: جنگ اقتصادی و تحریم یکی از بدترین جنگ ها در دنیا است و طبیعی است که دولت بخشی از حاکمیت و نظام اسلامی است نه تمام آن ، دولت مجری سیاست های نظام است و همه ما در نقش آفرینی دولت و نظام به قدرخویش سهیم هستیم.

 

مشاور استاندار هرمزگان در همین رابطه تصریح کرد: انقلاب اسلامی از بدو پیروزی و پیدایش با جنگ های داخلی، اختلاف احزاب و گروه های سیاسی، جنگ تحمیلی، هجمه فرهنگی و در نهایت تحریم اقتصادی مواجه است.

 

جنگ اقتصادی آخرین حربه دشمنان برای مقابله با نظام اسلامی است

 

وی با اشاره به اهمیت گذر از دوره کنونی فشارهای دشمنان تحت تدابیر مقام معظم رهیری ، عنوان کرد: این آخرین تیر ترکش دشمنان انقلاب و مملکت است که نظام را از درون با مشکل مواجه سازند و آن را متلاشی کنند که طبعا با تدابیر مقام معظم رهبری و سیاست های دولتمردان نظام جمهوری اسلامی و همکاری و مساعدت و مقاومت ملت شریف ایران اسلامی ناکام خواهند ماند.

 

برخی از نابسامانی های اخیر ناشی از ضعف مدیریتی است

 

مشاور استاندار هرمزگان با اشاره به راه حل های برون رفت از اوضاع اقتصادی فعلی، اظهارداشت: بخشی از نابسامانی های قیمت ها و تورم به عملکرد ضعیف برخی از مسئولان بر می گردد و در این اوضاع مسئولان باید با تلاش بیشتر و جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی و کمک به سرمایه گذاران برای صادرات بیشتر و عدم اتکا به تک محصولی بودن اقتصاد کشور که وابسته به صادرات نفت است برای کشور ارز آوری داشته باشند.

 

ضررورت کاهش هزینه های غیرضروری و همایش های بی نتیجه دستگاه های اجرایی

 

رئوفی در همین رابطه خاطرنشان کرد: نظارت مستمر و جلوگیری از انبار و احتکار کالا های اساسی و مورد نیاز مردم ، جلوگیری از اسراف وتبذیر منابع عمومی کشور ، کاهش هزینه های غیر ضروری ، کاهش همایش ها و جلسات طولانی و بی نتیجه دستگاه های اجرایی و رسیدگی به امور مردم و مراجعان و تکریم مردم از اولویت های کاری مدیران در شرایط حساس فعلی باشد که پیاده سازی آن می تواند بخش مهمی از مشکلات را مرتفع سازد.

 

لزوم برخورد قوه قضائیه با محتکران و مفسدان اقتصادی

 

مشاور استاندار هرمزگان با اشاره به کاهش قدرت خرید مردم در شرایط فعلی و ضرورت برخورد قوه قضائیه با مفسدان اقتصادی و محتکران افزود: با افزایش بی سابقه قیمت قیمت ارز و طلا، در شرایط فعلی قدرت خرید مردم کشور به کمتر از یک سوم کاهش یافته و خرید مردم فقط در حد نیاز است و از تمام مسائل رفاهی خود چشم پوشیده اند، امیدوارم تیم اقتصادی دولت با همکاری ملت شریف ایران اسلامی این برهه از انقلاب را نیز مثل تمامی مشکلاتی که در گذشته فراروی انقلاب بود پیروز مندانه پشت سر بگذارد ، دراین میان نقش دشمنان داخلی ملت و محتکران و مفسدان اقتصادی نیز حائز توجه و اهمیت است که وظیفه برخورد با آنها برعهده قوه قضاییه است.

 

امر به معروف و نهی از منکر و اصلاح امت جدش پیامبر هدف قیام سید الشهدا بود

 

معاون ستاد احیا امر به معروف و نهی از منکر استان بااشاره به نزدیکی به ایام عزاداری سید و سالار شهیدان امام حسین (ع) ، عنوان کرد : آغاز ماه محرم و هفته امر به معروف و نهی از منکر است سید الشهدا (علیه السلام) درآغازحرکت از مکه به سمت کوفه اهداف قیام خود را امر به معروف و نهی از منکر و اصلاح امت جدش پیامبر مکرم اسلام (ص) اعلام می کند، زمانی که رسول خدا (ص) می فرماید : حسین منی و انا من حسین باید مراجعه کرد به تفاسیر علما و دین از این حدیث که بخش دوم حدیث انا من حسین ، مراد و منظور پیامبر اسلام (ص) چیست ؟ در حدیث الاسلام نبوی الحدوث و حسینی البقا ، پاسخ خود را دریافت می کنیم . بنای اسلام با نبوت است و بقای آن با امام حسین (ع) است.

 

قیام امام حسین(ع) به اسلام جانی دوباره داد

 

مشاور استاندار هرمزگان تصریح کرد: اسلام غریبانه ظهور کرد و خیلی زود هم در غربت قرار گرفت، امام حسین (ع) با مظلومیت و غربت و ایثارخون پاک خود و اهل بیت و یاران با وفای خود دین اسلام را احیا کرد ، دینی که می رفت تا اصل و اساس آن تحریف و منسوخ گردد و نیاز به فدا شدن اباعبدالله و یاران با وفایش در کربلا داشت تا جانی دوباره بگیرد و اصل دین برای مردم شناسانده شود ،تبلیغات مسموم و ضد دینی دستگاه حاکمیت یزید یک چهره وارونه از دین به مردم معرفی کرده بود.

 

رئوفی با اشاره به فساد حکام اموی ، عنوان کرد: حاکم مسلمین فردی میمون باز و دائم الخمر بود یک چنین حاکمی می خواهد از امام حسین(ع) به نفع خود بیعت بگیرد ،هیهات من الذله امام حسین (ع) کاخ ستمگران را به لرزه در آورد بی جهت نیست که به ماه محرم و صفر و پیاده روی اربعین حمله می کنند چرا که هنوز ندای هل من ناصر ینصرنی و هیهات من الذله او در فضای فطرت انسان های پاک نهاد طنین انداز است و هر ساله میلیون ها مشتاق شیعه و سنی ، مسیحی وایزدی باپای برهنه وپیاده همراه با تمام خطرات احتمالی به کربلا مشرف می شوند و ندای لبیک یا حسین (ع) آنها در سرزمین نینوا استعمارگران و مستکبران عالم را مدهوش می سازد.

 

وی گفت: وظیفه ما اقامه پرشورتر مراسمات عزاداری سید الشهدا برای تداوم مکتب و فرهنگ عاشورا است و وظیفه تک تک مسلمین امر به نیکی و خیر و نهی از زشتی ها و منکرات در جامعه است و جامعه عاشورایی پیروز تاریخ است.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار هرمزگان