معاون وزیر جهاد کشاورزی: اجازه سقوط قیمت گوجه فرنگی را نمی‌دهیم/کشاورزان هرمزگانی محدودیتی برای صادرات سیب زمینی ندارند

معاون زراعت وزارت جهاد کشاورزی: کشاورزان هرمزگانی محدودیتی برای صادرات سیب زمینی ندارند/اجازه سقوط قیمت گوجه فرنگی را نمی‌دهیم

معاون زراعت وزارت جهاد کشاورزی از مزارع صیفی در منطقه کهورستان بندرخمیر و تازیان بندرعباس بازدید کرد.

کد خبر : 96139051        تاریخ انتشار :  شنبه, 08 دی 1397

 

به گزارش پایگاه خبری «هشت بندی»، عباس کشاورز در حاشیه این بازدید با اشاره به مدیریت خوب در تولید محصولات صیفی خارج از فصل در هرمزگان گفت: استفاده از روش آبیاری میکرو که امکان بهره برداری از آب‌های با کیفیت پایین را فراهم می‌سازد و تولید نشاء که در صرفه جویی آب مؤثر است، دو گام مهم در بخش زراعی هرمزگان است.

 

وی با اشاره به اینکه کشاورزان استان محدودیتی برای صادرات سیب زمینی ندارند، افزود: وزارت جهاد کشاورزی به هیچ وجه این اجازه را نخواهد داد که قیمت گوجه فرنگی سقوط کند و کشاورزان نگران نباشند.

 

کشاورز بیان کرد: تا زمانی که قیمت گوجه فرنگی بین ۱۸۰۰ تا 2 هزار تومان باشد به نفع تولیدکنندگان و مصرف کنندگان است، اما اگر عرضه زیاد شود و سایر استان‌ها مثل کرمان و فارس برداشت گوجه فرنگی را آغاز کنند و نتوان بازار را کنترل کرد، وزارت جهاد کشاورزی حمایت‌های لازم را آغاز خواهد داد.

 

معاون زراعت وزارت جهاد کشاورزی اظهار کرد: نهاده‌ها با قیمت مناسبی در اختیار کشاورزان قرار گرفته و اگر نارسایی‌هایی در این زمینه باشد، وزارتخانه بطور ویژه و به سرعت نهاده‌های کشاورزی را تأمین خواهد کرد.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار هرمزگان