نرخ خرید توافقی گوجه فرنگی درهشت بندی به 370 تومان افزایش یافت / پرداخت مطالبات کشاورزان طی 45 روز/ تلاش برای افزیش قیمت به 400 تومان

تصاویر هزاران تن محصول گوجه فرنگی در معرض نابودی در منطقه هشتبندی هشت بندی هرمزگان

مدیرعامل شرکت تعاون روستایی هرمزگان از افزایش نرخ خرید توافقی محصول گوجه فرنگی کشاورزان در منطقه هشت بندی به ۳۷۰ تومان خبر داد.

کد خبر : 96121799        تاریخ انتشار :  پنج شنبه, 17 اسفند 1396

 

به گزارش پایگاه خبری«هشت بندی»سیروس اسد پور در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص دلیل تاخیر در آغاز خرید توافقی محصول گوجه فرنگی در منطقه هشت بندی با وجود اعلام مسئولان جهاد کشاورزی استان از روز سه شنبه گذشته بیان داشت: تلاش و پیگیری برای افزایش نرخ خرید توافقی محصول گوجه فرنگی در مرکز کشور و همچنین انجام هماهنگی های نهایی درخصوص نحوه خرید ، دستوالعمل و مکان تحویل گوجه فرنگی خریداری شده کشاورزان از عوامل تاخیر درآغاز خرید توافقی محصول گوجه فرنگی کشاورزان بوده است.

 

وی افزود: با پیگیری های مستمری که در چند روز اخیر در مرکز کشور از جمله وزارت جهاد کشاورزی و سازمان مرکزی تعاون روستایی صورت پذیرفت موفق شدیم نرخ خرید توافقی محصول گوجه فرنگی درمنطقه هشت بندی را از ۳۰۰ تومان به ۳۷۰ تومان برای حمایت ازکشاورزان استان افزایش دهیم.

 

اسد پورگفت: امروز به شرکت تعاون روستایی در منطقه هشت بندی دستور العمل آغازخرید توافقی محصول گوجه فرنگی ابلاغ شده است و از روز شنبه رسماً این موضوع عملیاتی می شود.

 

وی اظهار داشت: درحال رایزنی و پیگیری هستیم نرخ خرید توافقی محصول را به ۴۰۰ تومان جهت حمایت از کشاورزان افزایش دهیم ولی در شرایطی فعلی نرخ قطعی ۳۷۰ تومان به ازای هر کیلو با سبد محصول می باشد.

 

مدیرعامل شرکت تعاون روستایی هرمزگان درخصوص دغدغه کشاورزان درخصوص فرایند طولانی پرداخت مطالباتشان تصریح کرد: گوجه فرنگی محصولی است که در سبد خرید های تضمینی دولت همانند گندم قرار ندارد تا کشاورزان بلافاصله بعد از فروش مطالبات خود را دریافت .

 

وی در همین رابطه گفت : روند طولانی فرایند ارسال ، فرآوری و فروش محصول گوجه فرنگی باعث تاخیر در پرداخت مطالبات کشاورزان در سنوات گذشته بوده است.

 

اسد پور بیان داشت: برای کاهش دغدغه های کشاورزان سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور امسال تضمین نموده است ازمحل اعتبارات داخلی خود مطالبات کشاورزان را طی ۴۵ روز پرداخت و بعد از فروش محصول فرآوری شده مطالبات را از کارخانه جات دریافت کند.

 

اسدپوربا طرح درخواستی ازکشاورزان برای همکاری با عوامل اجرایی شرکت تعاون روستایی در هشت بندی در این رابطه گفت: کشاورزان بدون هماهنگی با عوامل اجرایی سازمان تعاون روستایی اقدام به ارسال محصول به کارخانه جات طرف قرارداد ننمایند که در پرداخت مطالبات آنها سازمان با مشکلات جدی مواجه می گردد.

 

وی گفت: همزمان با کشاورزان منطقه هشتبندی کشاورزان سایر مناطق همچون بوشهر در حال ارسال محصول به کارخانه جات هستند و درصورت عدم هماهنگی با تعاون روستایی در ثبت سفارش محصولات کشاورزان در موقع تحویل محصول خود و زمان دریافت مطالبات با مشکل مواجه می گردند.

 

اسدپور گفت: هر محصولی که به سمت کارخانجات از هشت بندی ارسال می شود حتما باید معرفی نامه سازمان تعاون روستایی را داشته باشد تا در موقع تحویل محصول به کارخانه داران و همچنین دریافت مطالبات مشکلی برای کشاورزان به وجود نیاید.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار هرمزگان