نماینده شرق هرمزگان: وزیر جهاد کشاورزی جلو غارت آبزیان در سواحل شرق هرمزگان را بگیرد

حجت الاسلام سید مصطفی ذوالقدر نماینده مردم شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی

نماینده مردم شرق هرمزگان در مجلس شورای  اسلامی در تذکری جدی به وزیر جهاد کشاورزی خواستار رسیدگی به به وضعیت نامباسمان صید بی رویه آبزیان در شرق هرمزگان شد.

کد خبر : 96134842        تاریخ انتشار :  دوشنبه, 20 فروردين 1397

 

‍به گزارش پایگاه خبری هشت بندی ماه هاست که موضوع جنجالی صید آبزیان در آب های ساحلی استان هرمزگان صدای صیادان بومی را در آورده است و بسیاری را خانه نشین کرده است .

 

این موضوع در سواحل شرق هرمزگان نظیر میناب، جاسک و سیریک وضعیت بحرنج تری را پیدا کرده است تا جایی که نماینده مردم شرق هرمزگان با کشاندن این موضوع در صحن ععلنی مجلس شورای اسلامی در تذکری به وزیر جهاد کشاورزی خواستار جلوگیری از غارت منابع آبزیان در سواحل شرق هرمزگان شد.

 

نماینده مردمشرق هرمزگان در تذکر خود خطالب به وزیر جهاد کشاورزی آورده است غارت ، صید بی رویه و غیر اصولی آبزیان در سواحل هرمزگان علاوه بر آنکه باعث نابودی این منابع غنی با کشتی های بزرگ شده است معیشت صیادن هرمزگانی را در معرض خطر قرار داده است.

 

متن تذكر نماینده مردم شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی خطاب به وزیر جهاد کشاورزی به شرح زیر است.:

 

لزوم توجه جدي نسبت به بررسي و جلوگيري از صدور مجوزهاي صيادي فله اي و غير اصولي و ابطال پروانه هاي چنين صيد ها كه توسط كشتي هاي بزرگ صيادي، موجبات تخريب و آسيب به منابع دريايي شده و علاوه بر آن زندگي صيادان زحمت كش هرمزگان خصوصا صيادان مناطق ميناب، جاسك ، سيريك و ليردف و عَبْد را از حيث صيد آبزيان دريايي و درنتيجه تامين روزي حلال با مشكلات جدي مواجه مي نمايد.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار هرمزگان