هشدار درباره وقوع بارش های سیلابی در هرمزگان/ اعلام اماده باش به فرمانداران و بخشداران

تصاویر بارش باران و آبگرفتگی معابر عمومی در هشتبندی هشت بندی هرمزگان

مدیرکل مدیریت بحران هرمزگان درباره بارش‌های هفته جاری هشدار داد.

کد خبر : 96134086        تاریخ انتشار :  یک شنبه, 24 آذر 1398

 

به گزارش پایگاه خبری هشت بندی علیرضا صفا ایسینی گفت: با توجه به اخطاریه شماره ۸ هواشناسی مبنی بر گذر امواج ناپایدار برروی استان احتمال وزش باد گاهی شدید همراه رگبار، رعد و برق، پاره‌ای نقاط تگرگ وجود دارد.

 

صفاایسینی افزود: از یکشنبه ۲۴ آذر تا پنج شنبه ۲۸ آذر به ویژه دوشنبه تا چهارشنبه در اکثر نقاط استان، رگبار باران همراه با آبگرفتگی معابر عمومی شهری و روستایی، رعد وبرق و احتمال وقوع تگرگ و سیلابی شدن مسیل ها و وزش باد شدید و مواج شدن دریا پیش بینی شده است.

 

وی اصافه کرد: آبگرفتگی معابر و اختلال در تردد جاده‌ها، سیلابی شدن رودخانه‌ها و مسیل‌های فصلی در پاره‌ای نقاط استان پیش بینی می‌شود به همین دلیل از فرمانداران، بخشداران، شهرداران، دهیاران و دستگاه های متولی استان انتظار می‌رود که تدابیر پیشگیرانه را اتخاذ نمایند.

 

صفاایسینی ادامه داد: حفظ آمادگی اعضا شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان‌ها به منظور مقابله با جاری شدن سیل، رعد و برق، وزش باد شدید و یا هرگونه حادثه احتمالی مورد تاکید است.

 

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان اضافه کرد: با توجه به پیش بینی مواج بودن خلیج فارس و دریای عمان، مردم حتی المقدور از تردد های دریایی پرهیز کنند.

 

وی با بیان اینکه مردم هرمزگان تمامی نکات ایمنی لازم را رعایت کنند، گفت: با توجه به ورود این سامانه بارشی به استان مردم حتی المقدور از تردد غیر ضروری و استقرار در مناطقی که احتمال آبگرفتگی دارند خودداری کنند./مهر

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار هرمزگان