هشدار سازمان هواشناسی درباره سیلاب و طغیان رودخانه‌ها در جنوب کشور/ هرمزگانی سیلابی می شود

هشدار هواشناسي در خصوص طغيان رودخانه ها در شرق هرمزگان

سازمان هواشناسی کشور از وقوع سیلاب و طغیان رودخانه‌ها در استان‌های هرمزگان، جنوب کرمان، جزایر خلیج فارس و برخی نقاط خراسان رضوی و خراسان شمالی در روز آینده ۷ فروردین خبر داد.

کد خبر : 96133792        تاریخ انتشار :  سه شنبه, 06 فروردين 1398

 

به گزارش پایگاه خبری «هشت بندی»، سازمان هواشناسی کشور طی اطلاعیه‌ای، با اشاره به فعالیت سامانه بارشی در کشور طی دو روز آینده پیش‌بینی کرد که امروز سه‌شنبه ۶ فروردین، بارش باران، همراه با رگبار و رعد و برق و وزش باد، وقوع سیلاب و طغیان رودخانه‌ها در استان‌های لرستان، خوزستان، غرب چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، فارس، بوشهر، نیمه شرقی و جنوبی همدان، برخی نقاط کرمانشاه و ایلام وجود دارد.

 

همچنین امروز ششم فروردین، در استان‌های مرکزی، نیمه جنوبی کردستان، قزوین، البرز، تهران، قم، نیمه شمالی و غربی سمنان، جنوب غرب اصفهان، یزد، نیمه غربی کرمان، خراسان رضوی، مازندران و از شب در استان‌های گلستان و خراسان شمالی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت، آبگرفتگی معابر عمومی با احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها پیش‌بینی شده است.

 

بر اساس این اطلاعیه فردا چهارشنبه ۷ فروردین، رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید، آبگرفتگی معابر عمومی، وقوع سیلاب و طغیان رودخانه‌ها در استان‌های هرمزگان، جنوب کرمان، جزایر خلیج فارس و برخی نقاط خراسان رضوی و خراسان شمالی پیش‌بینی می‌شود و وزش باد شدید در استان‌های سمنان و قم و وزش باد شدید با احتمال خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا در استان‌های سیستان و بلوچستان و شرق کرمان را شاهد خواهیم بود.

 

سازمان هواشناسی کشور در پایان این اطلاعیه چنین آورده است که به هموطنان توصیه می‌شود؛ ضمن توجه به اخبار و هشدارهای هواشناسی، در صورت ضرورت به هنگام سفر موارد ایمنی را رعایت کرده و تجهیزات کامل زمستانی را به همراه داشته باشند و از توقف در حاشیه و بستر رودخانه‌ها و مناطق مستعد سیلاب جدا خودداری کنند. همچنین به سازمان‌ها و ارگان‌های ذیربط توصیه می‌شود؛ تمهیدات لازم جهت کاهش خسارات احتمالی و تأمین امنیت مسافران نوروزی را فراهم کنند.

 

سازمان هواشناسی اعلام کرده است که اخطاریه روز گذشته این سازمان، مبنی بر وقوع سیلاب در خوزستان و تعداد دیگری از استان‌ها به قوت خود باقی است./مهر

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار هرمزگان