هشدار هواشناسی درباره احتمال بارش تگرگ و سیلابی شدن رودخانه ها/ اوج بارش‌ها در روز سه شنبه خواهد بود/ باران تا 5 شنبه میهمان هرمزگان است

تصاویر بارش باران و آبگرفتگی معابر عمومی در هشتبندی هشت بندی هرمزگان

مدیرکل هواشناسی هرمزگان گفت: بررسی نقشه های هواشناسی بیانگر تاثیر موج ناپایدار بارشی برروی استان هرمزگان طی روزهای پیش رو تا پنجشنبه 28 آذر است.

کد خبر : 96138872        تاریخ انتشار :  دوشنبه, 25 آذر 1398

 

سعید رنجبر صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بندرعباس اظهار کرد: طی امروز (دوشنبه) شاهد ناپایداری وضعیت جوی و دریایی در استان خواهیم بود و با تاثیر موج بارشی از سمت غرب، شاهد شروع بارش در مناطق غربی استان و جزایر خلیج فارس نیز هستیم که به تدریج تا ساعات آینده و بیشتر از ساعات بعدازظهر در اکثر نقاط استان شاهد بارندگی گاهی با رگبار و رعد وبرق و افزایش باد خواهیم بود.

 

وی افزود: برای فردا سه شنبه با تقویت موج بارشی در اکثر نقاط استان از جمله مناطق مرکزی رگبار باران و رعد وبرق همراه با آبگرفتگی معابر عمومی پیش بینی می شود و این موج بارشی تا روز چهارشنبه در استان ماندگار خواهد بود.

 

مدیرکل هواشناسی هرمزگان تأکید کرد: طی این مدت احتمال وقوع تگرگ و سیلابی شدن مسیل ها در مناطق شرقی و غربی استان محتمل است.

 

رنجبر درباره وضعیت دریا طی روزهای آینده نیز عنوان کرد: دریا طی دوشنبه و سه شنبه خصوصا در ساعات بعدازظهر و شب با وزش بادهای نسبتا شدید جنوب شرقی و طی چهارشنبه و پنجشنبه با وزش بادهای نسبتا شدید شمال غربی مواج است.

 

وی گفت: از لحاظ دمایی با فعالیت سامانه بارشی در طول روز ،در اکثر نقاط تا روز سه شنبه کاهش نسبی دمای بیشینه پیش بینی می شود .

 

مدیرکل هواشناسی هرمزگان با بیان این که اطلاعیه هشدار نیز صادر و به دستگاه‌های مسؤول ابلاغ شده است، افزود: توصیه می شود مردم طی مدت یاد شده از رفتن به مناطق مرتفع و تردد در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها جدا خودداری کنند و تمهیدات لازم در بنادر استان نیز صورت گیرد.

 

مجموع بارش سامانه اخیر در هرمزگان تا ساعت 6.30 صبح امروز 25 آذرماه:

پارسیان 3.1 میلی متر
جزیره ی لاوان 1.8 میلی متر
جزیره کیش 1.3 میلی متر
جزیره سیری 0.4 میلی متر

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار هرمزگان