همتی: مدیران رضایتمندی مردم را جدی بگیرند / رسانه ها و اهل تریبون از تزریق اخبار ناامید کننده پرهیز کنند/ از سرمایه‌گذاری در جزایر هرمزگان حمایت می‌کنم

استاندار هرمزگان: هیچکس حق ورود به حریم شخصی مردم را ندارد/ از سرمایه‌گذاری در جزایر هرمزگان حمایت می‌کنم

استاندار هرمزگان گفت:  از رسانه‌ها می‌خواهم که اخبار خوب، مفید و امیدبخش منتشر کرده و از انتشار اخبار ناامید کننده بپرهیزند و یا این اخبار را به گونه‌ای مطرح کنند که موجب ناامیدی در جامعه نشود.

کد خبر : 96137590        تاریخ انتشار :  شنبه, 18 فروردين 1397

 

به گزارش پایگاه خبری «هشت بندی»، فریدون همتی در نخستین جلسه شورای اداری استان هرمزگان در سال 97 اظهار کرد: امیدداریم با تکیه بر تجربیات سال‌های گذشته عملکرد خوبی داشته باشیم.

 

وی ضمن تشکر از تمامی اعضای ستاد نوروزی و تلاش‌هایی که در طول مدت تعطیلات نوروزی داشتند، افزود: اداره کردن بیش از دو میلیون نفر گردشگر در کنار جمعیت حاضر استان بسیار سخت است و باید تلاش بسیاری صورت می‌گرفت تا مشکلی برای هیچ‌یک از مسافرین پیش نیاید و با خاطره خوبی از این استان خارج و مبلغی برای جذب گردشگران بیشتر شود.

 

استاندار هرمزگان با بیان اینکه با توجه به شرایط جدید پیش‌رو فرصت‌ها و چالش‌هایی مثل آب که بسترساز چالش‌های جدیدی است، باید همکاری خوبی برای مدیریت از این چالش‌ها داشته باشیم، افزود: امیدواریم با تدبیر مقام معظم رهبری و ریاست جمهوری بتوانیم چالش‌های بین‌المللی را نیز تبدیل به فرصت کنیم.

 

همتی با اشاره به اینکه باید از ظرفیت‌های بالقوه استان که فعال نشده‌اند استفاده کنیم، تصریح کرد: شعار سال، منشور کشور است و باید با کمک مردم آن را چراغ راه خود بدانیم، در حوزه‌های مختلف تولید، همه مردم، مدیران، کارمندان، کارگران و ... در تحقق این شعار نقش و مسئولیت دارند.

 

وی با اشاره به برنامه دولت برای تولید بیش از یک میلیون اشتغال عنوان کرد: باید تمرکز خود را روی تولید ملی و اشتغال بگذاریم، از مردم انتظار داریم کالای داخلی را از میان کالاهای مشابه خارجی انتخاب و ما را در زمینه حمایت از تولید ملی کمک کنند، از طرفی تولیدکنندگان نیز در هر بخشی باید برای تولید با کیفیت در جهت رقابت با کالاهای مشابه خارجی تلاش خود را بکنند و در این زمینه مسئولیت سنگینی را به دوش دارند.

 

استاندار هرمزگان با بیان اینکه همه باید دست به دست هم دهیم و کامل کننده این چرخه باشیم تا از این بحران‌ها عبور کنیم، خاطرنشان کرد: هر یک از آحاد جامعه اعم از دولتی و غیر دولتی باید وظیفه خود را بدانیم و در جهت تحقق آن‌ها گام برداریم.

 

همتی با اشاره به اینکه اگر مردم تلاش و رفتار درست کارمندان و مدیران دولت را ببینند الگو می‌گیرند و در محدوده خانوادگی خود ما را کمک می‌کنند، ابراز کرد: اگر سیستم هوشمند باشد باید به موقع مدیران ناکارآمد را حذف و سی را جایگزین کند که راه حل مشکلات را کوتاه کرده و مدیریت خوبی داشته باشد.

 

وی با بیان اینکه در هر زمینه نارضایتی بالا باشد تعارفی با مدیران نخواهیم داشت، اظهار کرد: باید رضایت‌مندی مردم را جدی بگیریم، احترام، رفتار درست و پاسخ قانع‌کننده مسئولیت بزرگی است که باید در رفتارهای خود بگنجانیم.

 

استاندار هرمزگان با اشاره به اینکه تا می‌توانیم باید به حوزه خصوصی مردم ورود نکنیم، افزود: نباید در زندگی مردم دخالت کنیم، این مسئله نه با نگاه امام راحل نه مقام معظم رهبری و نه دین مبین اسلام سازگار نیست، ما وظیفه داریم از حریم عمومی جامعه حراست کنیم اما حق ورود به زندگی شخصی مردم را نداریم، حق نداریم سنگی بندازیم ببینم چیزی را در زندگی مردم پیدا می کنیم یا نه، این چه معنی دارد؟ هرکس چنین کاری را پیش بگیرد به عنوان شخصی وظیفه‌شناس دیده نمی‌شود.

 

همتی با بیان اینکه ما نیاز به ایجاد نشاط در جامعه داریم، تصریح کرد: همه دستگاه‌ها باید ببینند چگونه می‌توانند در این زمینه ورود کنند، نشاط فقط در کنسرت نیست، جامعه اسلامی نیاز به تنوع در برنامه‌های سالم برای اقشار متفاوت است؛ ما در تولید برنامه ضعیف هستیم.

 

وی با اشاره به اینکه باید به دنبال بهانه‌های مختلف برای ایجاد نشاط باشیم و برای هر رویدادی جشن و دورهمی داشته باشیم، خاطرنشان کرد: این نشان‌دهنده جامعه‌ای پویا و رو به جلو است، بنابراین از همه دستگاه‌ها می‌خواهم در این زمینه تلاش خود را بکنند، منتظر برنامه‌های جدید و متنوع در همه دستگاه‌ها برای ایجاد نشاط در کارمندان و مردم هستیم.

 

استاندار هرمزگان با بیان اینکه باید از روزمرگی دوری و قالب‌شکنی کنیم، عنوان کرد: بیشتر درآمد دولت صرف هزینه‌های جاری می‌شود، چگونه باید مشکلات را حل کرد؟ هرچقدر بودجه برای بخش‌های مختلف تعیین شود همان مقدار هم تحویل داده می‌شود، مگر هنر به خرج داده و از ظرفیت بخش خصوصی و خیرین استفاده کنیم.

 

همتی ادامه داد: از مدیران می‌خواهم لیست کارمندانی که بود و نبودشان تفاوتی ندارد را بدهند، و از آن‌ها بخواهیم بروند در خانه بنشینند و حقوقشان را هم می‌دهیم تا آب و برق و فضای اشغال شده را آزاد کند، ما می‌توانیم صرفه‌جویی‌های خوبی به نفع مردم و جامعه کنیم.

 

وی با اشاره به اینکه ما می‌توانیم سرمایه‌گذاری در جزیره‌های استان را به بخش خصوصی واگذار کنیم، ابراز کرد: بیش از دو برابر بودجه عمرانی کشور برای دولت درآمدزایی و اشتغال زیادی ایجاد می‌شود، هر فرد توانمندی ویلایی در استان داشته باشد یک شناور هم برای خود فراهم می‌کند و چرخه کار و تولید در استان فعال می‌شود، راه‌ها و روش‌های زیادی وجود دارد و نباید خود را در راه و رویه گذشتگان محبوس کنیم، اگر این راه‌ها نتیجه داشت الان با این چالش‌ها مواجه نبودیم.

 

استاندار هرمزگان با بیان اینکه در شبکه‌های مجازی گفته‌اند استاندار می‌خواهد جزایر هرمزگان را واگذار کند، افزود: درصورتی که منظور بنده این بوده که هرکس در سرمایه‌گذاری در این جزایر قدمی بردارد حمایت همه جانبه بنده را به دنبال خواهد داشت.

 

همتی با اشاره به اینکه حمایت از تولید ملی دستوری از جانب رهبری است که باید همه به آن وفادار باشیم، اظهار کرد: تا آخر اردیبهشت باید برنامه توسعه پنج ساله خود را ارائه کنیم، خیلی از ایده‌های جدید خود را در این برنامه پنج ساله وارد می‌کنم.

 

وی با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی فرصت دارند طی 15 روز برنامه‌های پنج ساله خود را به استانداری هرمزگان ارسال کنند، اضافه کرد: بودجه سال 96 استان هرمزگان به صورت 100 درصد دریافت و به دستگاه‌های اجرایی به صورت 100 درصد تخصیص یافته است.

 

استاندار هرمزگان با تأکید بر اینکه باید در مردم امید و انگیزه ایجاد کنیم، اظهار کرد: از رسانه‌ها می‌خواهم که اخبار خوب، مفید و امیدبخش منتشر کرده و از انتشار اخبار ناامید کننده بپرهیزند و یا این اخبار را به گونه‌ای مطرح کنند که موجب ناامیدی در جامعه نشود.

 

همتی با اشاره به اینکه رئیس‎جمهور نظرش بر این است که پیام‌رسان‌ها باید از حالت انحصار خارج شوند، افزود: باید پیام‌رسان‌های داخلی نیز وارد میدان شده و این به معنی فیلتر کردن پیام‌رسان خاصی نیست، بخش‌نامه‎ای از جانب دفتر ریاست‌جمهوری ابلاغ شده که تمامی ادارات دولتی موظفند برای اطلاع‌رسانی‌های خود از پیام‌رسان‌های داخلی استفاده و کانال‌ها و صفحات خود را به این پیام‌رسان‌ها منتقل کنند.

 

وی در واکنش به برخی اظهارات در خصوص جابه جایی مدیران، اضافه کرد: در مدت حضورم برخی مدیران تغییر کرده اند و اگر مدیری جابه جا نشده به طور حتم از عملکردش رضایت دارم و تا زمانی که مدیران در ارزیابی ها موفق باشند، جابه جایی ضرورتی ندارد.

 


همتی در پایان گفت: همواره عملکرد مدیران و دستگاه های اجرایی مورد ارزیابی قرار می گیرد و براساس عملکردها می توان یک مدیر را سنجید و تاکنون عملکرد مدیران دستگاه های اجرایی در هرمزگان از زمان تصدی ام در استانداری مورد رضایت نسبی است./ایسنا

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار هرمزگان